Papírová města

Papírová města https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205749/bmid_papirova-mesta-y1S-205749.jpg 4 3698 721

V Paper Towns se vám dostane příběhu o dospívání. Margo už se dávno s Quentinem nebaví a přátelí se s jinými, a na škole je považována za legendu. Může za to zejména její nespoutanost a časté dobrodružné několikadenní výpravy, kdy její rodiče šílí strachy i vzteky. Jednoho dne však Margo nečekaně zaklepe na Quentinovo okno a uprostřed noci ho vtáhne do jednoho z margovského dobrodružství. Druhý den se Margo neukáže ve škole, pak ani další. A Quentin zjistí, že pro něj zanechala vodítko, jak ji najít… Quentin začne pátrat a čím víc se noří do záhadného zmizení, tím méně si je jistý, kým vlastně Margo byla a jestli ji vůbec znal. Co vlastně chce on sám? A co jsou papírová města, na která Quentin ve spojitosti s Margo neustále naráží?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Paper Towns , 2008

heliiinka
24.11.2020 2 z 5

Jsem zklamaná. Ze začátku jsem byla nadšená a těšila jsem se na náhled do psychiky postav. A nedostala jsem ho. Konec byl ve stylu čím víc metafor, tím lepší finále. Tak jako si budu pamatovat nadšení při zmizení Margo, tak si nebudu pamatovat plytký nic neříkající konec.

Ivaiva
22.11.2020 2 z 5

Kniha mě zklamala. Mám z ní pocit, že autor chtěl sdělit něco jiného, možná i hlubšího, ale rozvíjející se děj je zabitý hloupým finále. Za mě první a asi i poslední kontakt s knihami Johna Greena.

Skjaninka
07.11.2020 2 z 5

Prečítané v rámci výzvy 2020.
Našťastie a díky bohu to bolo "krátké utrpenie", keby mala kniha viac strán s veľkou pravdepodonosťou ju nedočítam.
V prvom rade by som opravila žáner knihy. Nie, skutočne to nie je román pre ženy. Myslím, že zaujme len určitú vekovú skupinu, z ktorej keď sa vymykáte, tak nemá šancu.
V druhom rade ide o tak povrchné postavy, že pokiaľ nespadáte do tej vyššie zmienej vekovej kategórie, jediné čo dokážu vo vás vyvolať, je pocit určitej nasranosti. A s tým ide ruka v ruke pocit, že čítanie tejto knihy je len strata času. Ale výzva je výzva, tak sa musíte prekonať.
A do tretice nejde nespomenúť celkový dej, príbeh, ak sa to dá príbehom nazvať, taktiež pointa, priebeh a zakončenie tohoto diela. Ani v jednom zo spomenutého som nenašla maličkosť, ktorá by ma zaujala či nadchla. Ale predsa niečo na tom všetko je. Mohla som si do výzvy odškrnúť dalších splnených 5% a preto k hodnoteniu hádžem aspoň slabé 2 hviezdy.

ArwenAragorn
24.10.2020 2 z 5

25%
Začátek mě bavil, pak mě knížka bavila čím dál tím míň. Je mi líto, ale, možná proto, že nejsem cílová skupina, jsem ji nepochopila. Margo mi nebyla vůbec sympatická a konec se mi nelíbil.

anej
15.10.2020 3 z 5

Je to už cca týden od přečtení knížky a doteď netuším, co si o ní myslet nebo jak ji zhodnotit. Ze začátku to vypadalo na dobrý příběh, který bude mít na konci hloubku a přinese něco k zamyšlení. Ale nakonec to byl příběh o puberťačce, která měla potřebu utíkat a cestovat a dělat kolem toho velký rodeo. Já nevím, ale nespokojenost s rodiči a potřebu utéct má snad většina lidí na střední. Toto byla moje první knížka od tohoto autora a kdyby se mi nehodila do čtenářské výzvy, tak po ní asi ani nesáhnu. Hvězdy nám nepřály jsem viděla jako film a tím to pro mě zatím končí. Tři hvězdičky za to, že se kniha dobře a jednoduše četla.

helusa2
13.10.2020 4 z 5

Způsob psaní Johna Greena mám ráda. Ráda se na chvilku vrátím mezi chytré teenagery. Byla to má 3. kniha od něj, ale zase si dám chvilku pauzu :-) Přišlo mi to dost podobné Aljašce.

Aranel15
09.10.2020 1 z 5

Od tohoto autora jsem kdysi četla knihu Hvězdy nám nepřály, která se mi vůbec nelíbila, ale díky čtenářské výzvě jsem se k němu po několika letech vrátila. Nicméně jeho knihy se mi pořád nelíbí. Vlastně moc nevím, co mi kniha měla dát. Na obálce knihy píší, že má být vtipná. Bohužel ani vtipná se mi nezdála

temna.vila
06.10.2020 2 z 5

Z Papírových měst jsem bohužel hodně rozpačitá. Příběh samotný mě nedokázal plně zaujmout, Margo mi byla krajně nesympatická a u čtení jsem se místy nudila. Možná jsem nebyla na knihu správně naladěná, ale vůbec mi nesedla, proto jí nemůžu doporučit. I když přiznávám, že jistý potenciál v sobě měla, a proto ji hodnotím 2*.

hanča34
06.10.2020 1 z 5

Dopadla jsem úplně stejně jako Burnettka, do 100.strany jsem doufala, že mně kniha chytne, ale nestalo se.

Burnettka
22.09.2020 2 z 5

Knihu jsem nedočetla. Přečetla jsem prvních asi 80 stran a absolutně mě kniha nechytla. Asi to bude tím, že je kniha mířená na jinou věkovou kategorii. Takže jí rozhodně nechci odsoudit, ale mě tedy nenadchla.

Sirina
14.09.2020 3 z 5

"Navždycky se skládá z mnoha teď."
Podobné je to i s touhle knihou. Má dobré a vtipné části, ale taky zdlouhavé nudné. Tady se dá popravdě říct, že cesta je cíl. I ten závěr mi tam docela seděl. Všechno nemůže vždycky skončit šťastně.

Anavi8912
09.09.2020 2 z 5

Po přečtení knihy Hvězdy nám nepřály jsem od tohoto autora očekávala více. Kniha se mi moc nelíbila a jsem ráda,že už ji mám za sebou. Za mě nuda.

meduuzka
19.08.2020

Nic moc. celkem nuda. Možná tak pro teenagery.

Jani23
19.08.2020 1 z 5

Děj je takový kostrbatý nijak zvlášť zajímavý.

Zuzunda
12.08.2020 2 z 5

Na knížku jsem se těšila. Mám ráda film a tady jsem se asi poprvé setkala s tím, že film je lepší než knížka. Kdyby mi nepasovala do letošní výzvy, možná bych ji ani nedočetla. Cca první půlka knížky je fajn, pak se to docela vleče.

Luc.i
12.08.2020 4 z 5

Od autora jsem četla jenom knížku Hvězdy nám nepřály která mě moc nenadchla ale pak jsem se dostala k Paper towns v angličtině a rozhodla jsem se že to zkusím. Je to moje první knížka v angličtině takže vím že jsem úplně všechno nepochytila ale i tak se mi příběh líbil. Q se sice občas choval trošku víc jako stalker a Margo jsem úplně nechápala ale stejně jsem si čtení užila. 4/5* a myslím že dám Greenovi ještě někdy šanci.

Lea_41
11.08.2020 4 z 5

Co to bylo? Tohle jsem nečekala, nebylo to jako Hvězdy nám nepřáli ani jako Hledání Aljašky. Mělo to svoje vlastní kouzlo ale na Aljašku a Hvězdy to nemělo...

Kuzelka83
08.08.2020

Je to druhá kniha tohoto autora.... Kdy Hvezdy nám nepraly jsem viděla jako film..... Takže zatím mohu srovnat Příliš mnoho Kateřin a Papírová města. Obě knihy byly místy až nudné, a závěr..... No za mě osobně nic moc. Nebyly to nejhorší knihy, ale za bestseller bych je určitě neoznacila. Ale chápu, že 100 lidi, 100 názoru a chuti ????????

crazyslunicko
02.08.2020 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Vůbec nechápu, jak ji někdo může dát nízké hodnocení. Margo je nevyrovnaná, ale zato naprosto geniální dívka, kterou její nápady přivádějí do velkých problémů. Rodiče už nad ní zlomili hůl a v podstatě mi přišlo, že už ji ani nehledají, protože už je plnoletá a může si dělat co chce. Q se s ní zná od malička, ale časem se odcizili, až do oné noci, před jejím útěkem, kdy ji pomáhá s jejím plánem. Poté co Margo zmizí, nachází její drobečky a chce ji najít. Ikdyž někde ve skrytu duše tuší, že již nebude mezi živými.... Jsem ráda, že podle knihy natočili i film a jdu se na něj podívat :)

hokaca
25.07.2020 4 z 5

První část knihy mě opravdu bavila. Děj hezky plynul, bavil i pobavil. Druhá část o hledání mi přišla dost zdlouhavá a chvílemi nudná a závěr měl zase šmrnc. Na rozuzlení jsem se moc těšila a pojetí se mi líbilo. Myšlenka, že někoho známe a přitom je to celé jinak, je ve své jednoduchosti vážně hluboká. To je za mě poselství této knihy.