Papírová labuť

Papírová labuť https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344974/bmid_papirova-labut-caF-344974.jpg 4 534 170

Vytvoření návyku prý trvá 21 dní. Je to lež. 21 jedna dní se držela. Ale ve dvaadvacátý den by dala cokoli, aby se mohla vrhnout do sladké náruči smrti. Protože dvaadvacátý den si uvědomí, že cenou za její únik bude jistá smrt jednoho ze dvou mužů, které miluje. Papírová labuť je strhujícím příběhem o vášni, ztrátě a vykoupení, temnou, avšak dojemnou romancí plnou intrik, kuráže a napětí. Vzhledem k násilnému obsahu, sexu a vulgarismům je román určen vyzrálým čtenářům. Téma není pro slabší povahy.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Paper Swan , 2015

Inka8
09.07.2022 5 z 5

Knihu jsem přečetla jak se říká jedním dechem . Moc se mi líbila . J zajímavé , jak nevinný vpád děvčátka do místnosti , kde neměla vůbec být zahýbá dějem .

Hajna417
03.07.2022 5 z 5

Obvykle čtu takovou tu klasickou červenou knihovnu, občas sáhnu po větší erotice, ale většinou mají příběhy stejnou dějovou linku a hodně předvídatelný konec i samotnou zápletku. Knihu Papírová labuť jsem si koupila v rámci nějaké akce a vybrala jen na základě vysokého procenta hodnocení, moc jsem nekoukala na anotaci, z obalu se toho taky moc nedozvíme, takže když jsem se pustila do čtení, byla jsem ze začátku hodně zaskočená. Nečekejte krvavý horor ani detektivku, ale po sérii od M. Casten byla tohle sakra velká změna. Kniha je určitě čtivě napsaná, děj se točí kolem mafiánských kartelů v Mexiku. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout a zhltla ji za dva dny. Pokud nemáte rádi prolínání minulosti a současnosti, budete asi patřit k těm, které kniha nenadchne. Jednotlivé kapitoly jsou jako puzzle a postupně Vám odkrývají tajemství z minulosti. Zrada, nenávist a kruté činy drogových dealerů jsou vyváženy láskou hlavních hrdinů, kteří k sobě našli ztracenou cestu.

rampapa
01.07.2022 2 z 5

Tak tohle mě tada zklamalo. Čekala jsem víc . Ale přečetla jsem to.

Mermaida
13.06.2022 3 z 5

Tahle kniha na své přečtení u mě v knihovně čekala od března r.2018 a když jsem po ní nyní sáhla, že si ji konečně přečtu, vůbec jsem nečetla anotaci, takže jsem vůbec nevěděla do čeho jdu, kromě toho, že mě kdysi něčím oslovila. No, zřejmě tu nebudu jediná, která od knihy čekala něco úplně jiného, ale "zaškatulkuji" se mezi ty, kterým se nakonec tenhle bizarní a zvrácený příběh únosu a "lásky, která neumírá" nakonec líbil. Bylo to - drsné, nečekané a místy se mi až tajil dech. V jednu chvíli jsem z toho, jaký směr kniha nabrala, byla zklamaná, ale v druhé chvíli si mě příběh získal něčím jiným, dalším, novým. Zřejmě svojí jinakostí. Podtrženo a sečteno = lepší průměr.

Danago
23.05.2022 3 z 5

Opravdu zvláštní kniha, místy brutální z toho červená knihovna. Něco takového spojit by mě opravdu nenapadlo. Na mě tu je dost erotiky, zároveň pomsty a brutality a romantiky. Těžko pochopitelné spojení, podle mě až dost drsné.

Ulrika
15.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Zpočátku to vypadalo opravdu na krvák, tak bych trochu vytkla autorce, že román potom sklouznul k až moc červené knihovně. Naštěstí ke konci to autorka vylepšila. Takže dávám 4 hvězdy.

Inka063
28.04.2022 1 z 5

Bože, to je ubohost! Od autorky bestsellerů The New York Times. Tak to si už budu dávat bacha. A ty hlášky na zadní straně obálky: "Právě jsem dočetla jednu z nejkrásnějších knih..." "...ohromující umělecké dílo.." Tak teď si nejsem jista, zda jsme četli totéž?
Trapná romantika, kdy nejdřív ona jo, on ne, pak oba jo, pak on jo a ona ne... A nakonec, světe div se, oba jo! Hurá, setřeme slzu dojetí a šťastni knihu odkládáme, abychom se k ní ve chvíli nejtěžší znovu vrátili.
Katastrofa. Autorka bestsellerů své nepodařené dílko pro jistotu naprala spoustou pornografických scének a detailních popisků, asi v domnění, že se zvýší prodejnost? Nevím. Žádný puritán nejsem, ale musí to mít nějakou platnost. Nesmí jít o prvoplánovité podávání informací, jak to má Sky s Damianem ráda.
Ještě že jsem pořídila ve značné slevě za 29,- Kč. Už to mě mělo odradit. Nerada to dělám, je mi líto lesů a práce všech, kdo se podílejí na vydání, ale toto je velký adept na pouť do kontejneru.

Sebík0903
27.03.2022 4 z 5

Když jsem četla anotaci, čekala jsem něco jak milostný trojúhelník a takový běžný děj....Po přečtení první části knihy má reakce byla ve stylu: "Co to kur-!!!!" Říkala jsem si, tak jestli z těchto dvou hlavních hrdinů něco vznikne, tak mě zajímá, co to konkrétně bude a jak se k tomu autorka chce dopracovat....Pak jsem si přečetla druhou část a hned na to třetí, čtvrtou a pátou...stránky mi ubíhaly pod rukama a já se nedokázala odtrhnout. Skvěle vymyšlený děj, postavy, hlášky...Bylo to super, opravdu. Ne vždy se dostanete k takovémuto příběhu, takže když už se to stane a budete tuto knihu držet pevně v rukou, popadněte první stránku a dejte se okamžitě do čtení. Strhne vás to.

Kalima206
10.03.2022 4 z 5

Roman plny lasky, necekanych zvratu a mozna jemne taky pohadka, ale na druhou stranu, proc ne?

Zacatek knihy me hodne bavil, pak tam bylo na me az prilis romantiky, ale konec to zase zlepsil.

Kazdopadne sem sahla po knize skrz jeji krasnou obalku a nelituji.
Kniha urcite stoji za precteni, za me fajn oddechovka :)

Fidibus
18.02.2022 5 z 5

(SPOILER) "Bože můj, ochraňuj moji duši. A dohlédni na tátu. A na MaMaLu a Estebana."
Tahle modlitba jí zachránila život a přitom jí ho zkomplikovala, protože ji zasáhla minulost a láska, která stojí proti milovanému otci. Příběh Damiána je smutný a jeho boj o lásku, dceru a normální život vás zaujme. Já už dlouho nic tak působivého nečetla. A i když to romanticky končí, nechybí drama na závěr. Nic není nikdy jisté.
"Zastřel mě, Damiane. A až to uděláš, Zastřel i sebe. Protože já tam vyběhla kvůli tobě..."
"V tomhle pokoji je malá holčička, která se mě naprosto získala. Už podruhé." (akorát ho předtím kopla do...)

Janulkaxxx
09.02.2022 3 z 5

Hezky pribeh, tak trochu jako pohadka o pysne princezne. Musela jsem hodne preskakovat, jelikoz v knize bylo hodne nudnych pasazi.

Evule114
01.02.2022 4 z 5

Musím přiznat, že nejsem z knížky tak nadšená jako ostatní čtenářky. Příběh byl moc krásný a romantický to naprosto souhlasím, ale na zadek jsem si z toho nesedla, protože mi zde hrozně vadily přechody z minulosti do přítomnosti a pohled Sky a Damiena. Kdyby byli aspoň oba psaní ve stejné formě, ale to je můj problém. Jinak by příběh nešel napsat. Kdyby nebylo tohoto, tak si knihu určitě více užiju. Jinak mohu jedině doporučit. Je moc napínavá a pokud chcete mafiánské prostředí, tak je to ideální na škaredé odpoledne.

0197
27.01.2022 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala. Jako vůbec. Jsem nadšená. Nechápu, jak jsem nemohla na knihu narazit dříve. Díky bohu za instagram. Kdybych, ji tam nezahlídla, těžko říci, jestli by se ke mně dostala. Vyhledávám temné romance, bohužel jich přeložených příliš není. O to větší mám radost, že jsem objevila tento poklad. Rozhodně jsem nečetla knihu naposledy. Anotace toho moc neprozradí. Vlastně skoro nic. A sama si nejsem jistá co napsat, abych nedej bože nenapsala něco, co by obsahovalo spoiler.

Začátek je brutální. Ještě jsem nečetla knihu, která by začala hned tak z ostra. Přiznávám se, občas jsem ani nedýchala. Říkala jsem si, o co mu jde, kdo to je, co za tím bude. Nemohla jsem přestat číst. To prostě nešlo.
Příběh je rozdělen do několika částí. Nejvíce se mi líbila ta část, kdy byli na ostrově a poslední část. Máme tu pohledy obou hrdinů - tedy jak Sky, tak i Damiana. Postupně se nám všechno rozkrývá, a jen tajíte dech a říkáte se, jak tohle dopadne. Konec byl pro mě milým překvapením v tom, že nebyl rychle utnutý, naopak byl trochu roztahaný. Ovšem to mě nevadilo.

Opravdu nevím, co více napsat a zároveň něco neprozradit, každopádně pokud máte rádi silné příběhy, příběhy, které ve vás vyvolají celou škálu emocí, příběhy plné zrady, pomsty, násilí, mafie, syrové lásky, vášně, bolesti, krutosti, vykoupení, ztráty a odpuštění, tak tento příběh je pro vás. Věřím, že nebudete zklamaní.

Knihom_olka_
02.01.2022 5 z 5

Tato kniha pro mě byla opravdu milým překvapením. Nejenže jsem v knize našla to, co jsem očekávala, ale taky mnohem víc. Příběh hlavních hrdinů byl naplněn láskou, zradou, odpuštěním i bolestí. Protože někdy láska nestačí, a jindy zase ano.
Děj jako takový jsem si opravdu užila. Stránky mi mizely pod prsty až už byl najednou konec, a já si říkala, kdy se to sakra stalo? Bylo to opravdu krásné a dojemné. Skye i Damiana jsem si absolutně zamilovala, a dokázala jsem přijmout i jejich chyby, které máme nakonec všichni.
Takže výjimečně bych tuhle knihu neoznačila za oddechovku, protože tohle byl román plný emocí, který pojednává o tom, jak těžké je někoho ztratit, a jak těžké je odpouštět. Opravdu jsem se zamilovala.

ivetapl
21.12.2021 4 z 5

Co na tuto knihu říct?

Wow! Totálně mě překvapila!
A obálka je dokonalý bonus. No řekněte ...

,,Když neumíš brát, nedávej."

Pokud milujete ,,mafiánské" prostředí, nevadí vám násilí, nenávist, drama, sex... Tak je kniha přesně pro vás! Je to napínavé, šokující, překvapivé i dojemné. Kniha obsahuje zradu, pomstu, lásku... Co víc chtít? Tohle je podle mě dokonalé. A ještě když příběh dává smysl. ️
Občas je zajímavé, jak mohli být věci jinak, kdyby jsme určité situace viděli z obou stran. ️
Nějak jsem tušila, že Damian nebude jen tak někdo. Sky byla podle mě..silná a naivní zároveň.
Hrozně bych chtěla poznat Mamalu a mít někoho, kdo by mi skládal origami. ️

Je to trošku víc nereálný si myslím, ale to přesně na knihách miluji.️ Když mě dostane i nereálný příběh.

Co je za mě mínus, tak zbytečně zdlouhavý konec...

Jita160
20.12.2021 5 z 5

Tato knížka mě nadchla nejen svou krásnou obálkou ale i tím co bylo uvnitř. Za mě naprosto strhující a napínavý příběh plný lásky, zrady, smutku ,strachu a násilí.
Damián se Skye vám nabídnou úplně všechny emoce.
Příběh vypráví o utrpení dvou hlavních hrdinů...a o pomstě, která vyůstí v krásnou a silnou lásku.
Kniha vás prostě pohltí a nepustí
Určitě moc doporučuji.

moma08
19.12.2021 5 z 5

Tak to teda bylo něco. Mě se to líbilo, bylo to čtivé.

ivousekk
16.12.2021 4 z 5

Tak jo, anotace je dost zavadejici. A co teda cekat? Mexickou telenovelu :-) A abych pravdu rekla, nebyla vubec spatna. Vyborne se to cetlo, dej odsypal, doslo i na par zvratu a samozrejmne happy end na konci. Proste vyborna oddechovka.

shecoola
16.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Zaujímavý príbeh, ktorý vo svojom dlhšom úvode opisuje únos hlavnej hrdinky, následne sa presúvame do minulosti odohrávajúcej sa v mafiánskom prostredí. Táto polovica knihy ma neskutočne bavila, bola napínavá, surová, došlo na krv, rozne zvraty aj vysvetlenia. Druhú polovicu knihy som mala pocit, že som zmenila knihu. Síce tu ešte doznievali krivdy a karmy a na chvíľu sme sa ocitli vo vazení, ale odtiaľto počnúc začala klasická romanca. Obaja hlavní hrdinovia otočili o 360 stupňov: zlý, bezcitný, krutý Damian sa zmení na bohatého, romantického muža snov a dokonalá módna ikona Skye zase na charitatívnu priebojnú matku. Osobne mi to zas až tak nevadilo, čítam ako napínavé knihy tak aj romantiku, ale pri predstave, že to číta chlap, mi ho až prišlo ľúto, že sa musí prelúskať takýmto telenovelovým mexickým záverom.

Raislin
02.12.2021 5 z 5

Kniha je čtivá a příběh je zajímavý. Mám ráda knihy s romatickou tématikou z mafiánského prostředí. Rozhodně stojí za přečtení.