Papírová labuť

Papírová labuť https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344974/bmid_papirova-labut-caF-344974.jpg 4 535 170

Vytvoření návyku prý trvá 21 dní. Je to lež. 21 jedna dní se držela. Ale ve dvaadvacátý den by dala cokoli, aby se mohla vrhnout do sladké náruči smrti. Protože dvaadvacátý den si uvědomí, že cenou za její únik bude jistá smrt jednoho ze dvou mužů, které miluje. Papírová labuť je strhujícím příběhem o vášni, ztrátě a vykoupení, temnou, avšak dojemnou romancí plnou intrik, kuráže a napětí. Vzhledem k násilnému obsahu, sexu a vulgarismům je román určen vyzrálým čtenářům. Téma není pro slabší povahy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Paper Swan , 2015

TerkinKnižnySve
15.03.2024 4 z 5

Leylah Attar - Papírová labuť

Počet strán: 383
Vydavateľstvo: @mobaknihy
Žáner: #thriller #erotika #roman

Veľmi silný príbeh o pomste a láske, istote a neistote, vášni a nenávisti.

Príbeh nás okamžite vtiahne do deja únosom hlavnej postavy.

Musim povedať, že aj napriek tomu, že Damien bol neustúpný, krutý a zlý štokholsky syndróm by som si neho okamžite dokázala urobiť aj ja

Skye som obdivovala bola to veľmi silná žena, ktorá vydržala to najhoršie

Príbeh, ktorý sa postupom času vypovie bol krásny, smutný, silný a mne miestami trhalo srdce, čo všetko si Esteban musel prežiť, zažiť a ako sa s malého chlapca dokázal vypracovať na silného jedinca, hoci ho poháňala pomsta a ja sa mu vôbec nečudujem a veru držala som mu palce nech ju nakoniec vykoná.

Skye mi postupom času kapku liezla na nervy pretože sa to schyľovalo k typickemu ero-romantickému klišé v posledných kapitolách a mala som chuť knihu zavrieť, takze jedna hviezda fuč.

Prvý krat som čítala thriller spojený s erotikou a velmi sa mi to páčilo a určite knihu odporúčam ďalej.

Za štafetu ďakujem @adela.hol

Kniha č. 59/2024
Štafeta č. 150

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznizavislaci #stafetovyzavislak #skbookstagram #milujemeknihy2 #leylahattar #papirovalabut #kniznarecenzia

Obsah:

KlaraD851
01.02.2024 5 z 5

Tajemný, temný, romantický příběh plný emocí. Prolínání několika žánrů. Postavy dokonale vykreslené, cítíte s nimi soucit, zlost, nenávidíte je, milujete je.
Nic není černé ani bílé, každé rozhodnutí a činy ovlivní různé lidi různými zbůsoby. Hodně dlouho mi zůstane v srdci.

Nikkaa
09.12.2023 3 z 5

Nebyla to úplně moje topovka,ale dalo se to hezky číst v mezičase mých oblíbených autorů...klidně bych zkusila i další

Micandy
31.10.2023 4 z 5

Tohle bylo pro mě překvapení. Kniha je čtivá a rozdělena na dvě dějové linky.Mě víc bavila současnost, ale bez minulosti bychom se nedozvěděli podstatné věci. Zajímavá kniha, co všechno jsou schopni lidi provest druhému, pote i odpustit.

B.Wilde
27.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Čtení této knihy bylo rozhodně velmi zajímavé. Během etap příběhu jsem se dostala přes několik emočních fází: vztek - zaujetí - zalíbení - dojetí.

Na začátku příběhu jsem naprosto nesnášela Damiana a jeho chladnokrevné chování, které hraničilo až ponižováním a výsměchem vůči Skye. Naprosto jsem se ztotožňovala s tím, jak ho i ona sama v této etapě proklínala a přála mu to nejhorší... ale pak se postupně začíná odhalovat minulost a vše začíná dávat úplně jiné obrysy tomu všemu kolem. A s její probouzející láskou k němu, se začalo probouzet i mé zaujetí příběhem a i když jsem na začátku nevěřila tomu, že by se mi nakonec mohli líbit, stalo se tak a já byla s každou další etapou víc a víc pohlcená příběhem. A ta chemie tam prostě byla, ne že ne!

Jo, sice bych pár výhrad měla, ale zároveň nad tím asi dokážu přivřít oči, protože jako celek to do sebe krásně zapadne - až na ten malíček, kdy mi to vzhledem k tomu všemu dobrému z minulosti a chování v budoucnosti přišlo prostě nepatřičné. A chyběla mi tam přímá omluva přesně za tohle. Na druhou stranu, kopanec do koulí to aspoň trochu vykompenzoval. XD Občas se některé věci vrací v nečekané podobě.

Nakonec to byl vážně skvělý příběh, i když jsem to po tom začátku ani nečekala.

Leído
10.08.2023 5 z 5

Knížku jsem si koupila před časem, asi na základě komentáře některé z uživatelek, které sleduji pro podobný apetit. Ale v knihovničce zůstávala netknutá, protože ani obálka, ani anotace mě nepřipravila na to, co přijde. Byla to přesně moje krevní skupina. Temná romance, která byla opravdu temná. Obě postavy byly vykresleny přesvědčivě, jejich jednání mi dávalo smysl. I když jsem jim na ostrově přála happyend, věděla jsem, že to tak jednoduché být nemůže. Líbilo se mi, že příběh se uskutečnil v dlouhé časové rovině, protože byl tak komplikovaný, že potřeboval uzrát. Obě postavy se během času hodně změnily. Na konci byly úplně jinými lidmi než na začátku, ale to nejdůležitější přetrvalo. Drama na závěr mi nepřišlo zbytečné. Damian dostal příležitost podívat se svému starému já do očí a definitivně si uvědomit svoje chyby a jejich následky. Nebyl ani z daleka dokonalý a o to jsem ho měla radši. Sky byla na svůj věk překvapivě moudrá, i přes zamilovanost se rozhodovala správně. Pro mě měl příběh všechno, co by měl mít. Všechny části knihy jsem si užila. Tato kniha mi rozhodně nesplyne s jinými.

warca
01.07.2023 2 z 5

Kniha mě bavila asi tak 50 stránek.
Nechápu, jak takové špatně napsané splácanině dokáže někdo dát víc než 3 hvězdy. Je to přitažené za vlasy a psáno takovým způsobem, že se chování postav a celému ději zkrátka nedá věřit a jen se ušklíbám. Asi jsem na takovou knihu "přezrálá". Varování na obalu je také trochu nadsazené, protože popisy jsou sepsané nepřesvědčivě. A mimo kousku v prvních 100 stranách jsem se absolutně nezačetla.

Samwise1KB
01.07.2023

Nejsem sice slabší povaha ale usoudil jsem, že asi nebudu vyzrálý.

Knižnípauza
29.03.2023 4 z 5

Tahle kniha se mi trefila do nálady a já jí diky tomu zhltla jedním dechem.

V knize se několikrát vrátíme do minulosti hlavních hrdinů , díky které pak pochopíme jejich jednání.
Hlavně tedy chování Damiana (proč unesl zrovna Skye).
Hlavní hrdinku Skye jsem si hned oblíbila a dost jí fandila. Bojovala o svou svobodu chytře a to se mi moc líbilo.

Bohužel ale musím říct, že ke konci ztratila kniha dech a zbytečně se táhla.
Navíc, pár kapitol před koncem je jedna akce , která podle mého názoru je zcela zbytečná. Jakože fakt zbytečná... ale to je opravdu jen můj názor ;)
Doporučuji čtenářům , kteří mají rádi hlavně oddechovky s trochou napětí :)

Miliamka
13.02.2023 4 z 5

Sama úplně nevím, jak tuto knihu hodnotit. Začátek byl skvělý (četla jsem v letadle a ani jsem si nevšimla, že jsme vzlítli), bohužel v druhé části kniha ztratila dech a připadalo mi to spíš jen jako mechanické popisování toho, co se děje. Třetí část už byla zase lepší. Celkově takové hodně na houpačce - chvilku dobrý, chvilku špatný. Nicméně knize se nedá upřít, že nenávisti, násilí ale i odpuštění a lásky je v ní hodně a donutí vás se zamyslet.

Lindulinek
22.12.2022 3 z 5

Kniha se četla hezky, ale obsahově za mě nuda. Spoustu stran jsem jen přeletěla očima. Absurdní situace a neuvěřitelné "náhody " dělaly knihu trochu komickou.

adela.hol
06.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Zaujala mě anotace, kniha byla ve výprodeji za pár korun, takže i kdyby to bylo špatné, tak jsem neměla, co ztratit. Ale to, co jsem dostala, byl velký opak špatného. To byla jízda od začátku až do konce. 400 stran jsem zhltla za víkend, nemohla jsem se odtrhnout a potřebovala jsem vědět, co bude dál.

Postavy Skye a Estebana/Damiana byly tak perfektně napsané. Tento příběh lásky nebyl procházka růžovou zahradou, právě naopak temnými stíny, ale to tomu dodávalo tu sílu.
I když byly v knize drsné momenty, fandila jsem oběma v každé etapě a chápala jednání toho druhého. To, čím si prošli, se nedalo jen tak smazat, oba se potřebovali vykoupit ze své části viny, odpustit si navzájem i sami sobě. A jejich chemie mě naprosto dostala.

I ostatní postavy měly v knize své místo, ať už byly kladné nebo záporné, tak dokonale doplňovaly příběh jako dílky skládačky.

Za sebe tuto knihu můžu rozhodně DOPORUČIT!!!

Lavina
27.09.2022 4 z 5

Dlouho jsem odkládála přečtení této knihy neboť zde byla docela kritizována. Ale já přečetla za 2 dny a nemohla se odtrhnout. Příběh byl ze začátku dost drsný, ale vše nakonec dáválo smysl..v této knize zjistíte co co znamená pomsta. kniha se mi líbila sice byla temná, ale s dobrým koncem...

mich_krat
11.09.2022 2 z 5

(SPOILER) Ze začátku mě kniha opravdu nadchla, první polovinu jsem zhltla bez pauzy. Líbilo se mi rozdělení na části, kdy spisovatelka podrobně představila pohledy obou postav, hlavně se kniha opravdu hezky četla. Ovšem pak přišel jistý zlom, hlavní hrdinka, děj i jistá rozhodnutí mi najednou lezla místy na nervy. Některé části mi navíc opravdu vrtaly hlavou (useknutý malíček a osud jediné památky na její matku?!) a na základě toho jsem již nedokázala uvěřit, že se nejedná opravdu jen o Stockholm syndrome, ale o lásku. Závěr se už pak opravdu zbytečně táhl a poslední kapkou bylo ukvapené vypořádání se se záporákem, který stejně rychle, jako se kvuli pomstě objevil, tak stejně rychle zas zmizel díky ohromné náhodě. No, škoda toho vyústění, kniha vypadala opravdu velmi nadějně.

JustWomen
09.09.2022 2 z 5

Do strany 70 to bylo docela dobré a čtivé a poutavé, ale pak ty laciné porno scény vše pokazily. Ono méně je někdy více a náznaky více sexy než detailní laciné popisy. A ty nelogické a odporující si reakce únosce tomu daly korunu. Dočetla jsem, ale musela jsem hodně přeskakovat. Tak to byla střela vedle, škoda.

Silvisek
06.09.2022 5 z 5

Zacatek byl jako fakt napinavy a cekala jsem co z toho bude. Jako musis rict, ze neuveritelny pribeh ktery se mi moc libil! Nedokazala jsem prestat cist. Stale jsem chtela vedet jak to dopadne.

kalinka99
31.08.2022 2 z 5

Nadchla mě anotace a že téma není pro slabší povahy? No, to nevím. Začátek byl napínavý, ale potom mě to přišlo, že je to v podstatě jako podobné knihy na téma červená knihovna.

Daniela
21.08.2022 5 z 5

Super kniha, nečekala jsem něco takového, skoro jako skutečný příběh.

lenka7679
04.08.2022 4 z 5

Knihu jsem koupila v akci doslova za babku. Už jsem takhle pár knih nakoupila a skoro u všech jsem byla překvapená. Takže i tady jsem měla vysoká očekávání a ta se mi splnila. Ze začátku jsem přemýšlela, zda ji vůbec budu číst, jelikož ve mně probouzel právězačátek dost negativní emoce a nedokázala jsem si představit, jak by z něčeho takového mohlo vůbec něco co se podobá romantice vzniknout. A ono ejhle, překvapení.
Ráda bych řekla, že zápletka byla originální, ale ona nebyla, jen její uchopení bylo o dost brutálnější, což bylo svým způsobem osvěžující a jiné.
Nakonec bych i řekla, že se daly pochopit Damianovy pohnutky.
Čím se kniha blížila konci, tím byla snad lepší a lepší. Za mě je to na skvělé čtyřhvězdové ocenění a doporučuji.

anna7852
02.08.2022 5 z 5

Wauu tak tohle bylo úžasné,drsné prostě dokonale.
První kniha od této autorky a jsem nadšená