Papež František - muž modlitby

Úplná biografie skromného muže, který se náhle stal jedním z nejmocnějších a nejvlivnějších mužů planety. Jorge Mario Bergoglio je první jezuita a první Latinoameričan na svatopetrském stolci – a také první papež, který si zvolil jméno František a jehož prvním činem po zvolení byla prosba: Modlete se za mě.

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159559/big_papez-frantisek-muz-modlitby-IiR-159559.jpg 3.25
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Mladá fronta

Francisco: El primer papa latinoamericano, 2013

Kniha Papež František - muž modlitby

Simbusa
21.08.2017

Kniha je skvělým přehledem života současného papeže. Kromě toho nabízí také pohled do historie, vysvětluje jednotlivé pojmy i průběhy složitých obřadů. Dotýká se nejen Františkova života, ale i působení papežů před ním. Po přečtení má člověk radost, kdo že to náš papež je a je znalejší základním církevním pojmům.

EvaHlu
10.10.2013

Osobně se mi kniha celkově nelíbila. Některé části jsou pěkné (tam kde se autor drží faktů), v mnoha případech však v knize chybí důležité informace a odkazy na zdroje předkládaných informací. Jsou zde i faktické chyby - např. věk papeže.
Přijde mi, že autor zveřejňuje často jen své osobní názory - z mého pohledu se nejedná o seriózní životopis.

Shardlake
23.06.2013

Kniha je velice čtivá a čtenář se v ní dozví nejen o životě současného papeže Františka, ale také něco o historii církve, konkláve, papežích...