Papež František

Papež František https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366367/mid_papez-frantisek-ys2-366367.png 5 2 1

Výjimečná reprezentativní kniha o papeži Františkovi, 265. nástupci sv. Petra na Svatém stolci, zaujme čtenáře již originalitou svého zpracování. Dostala podobu velkého výpravného alba uloženého v kartonové kazetě. Nabízí více než 250 unikátních fotografií z rozmanitých zdrojů. Některé z nich nebyly dosud publikovány. Svazek je navíc doplněn složkami s faksimiliemi dokumentů, obrazových i textových, které uchovávají důležité momenty životní pouti a drahé osobní vzpomínky argentinského duchovního Jorgeho Maria Bergoglia, papeže, jenž třímá trojí prvenství. Jako první Svatý otec nepochází z Evropy, přijatým jménem se hlásí k odkazu Františka z Assisi, nazývaného Poverello – Chudičký, a je prvním papežem z řad Tovaryšstva Ježíšova. Text francouzské žurnalistky Marie Duhamelové, reportérky Vatikánského rozhlasu, citlivě a do podrobností odkrývá Františkův život, rozvoj jeho osobnosti, podstatu charakteru, osobní zásady i krédo jeho pontifikátu. Je věcný a přesný, faktograficky obsažný a čtivý. Zcela nepochybně je kniha luxusním i velmi obohacujícím dárkem.... celý text

Náboženství , Biografie a memoáry

Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

Pape François , 2015

Musvar
23.11.2021 5 z 5

Pro ty, kteří souhlasí, že papež František je docela fajn týpek, je to krásný tip na dárek. Knížka (tedy spíš kniha) je až na pár drobných překlepů výborně udělaná a přílohy tomu dodávají osobní rozměr navíc.
P. S. Rád jsem si knížku po přečtení koupil, stojí za to ji mít doma a budu se k ní vracet.

papežové František (J. M. Bergoglio), papež, 1936-

Autorovy knížky