Mezi elfy proti své vůli

Mezi elfy proti své vůli https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308313/bmid_mezi-elfy-proti-sve-vuli-xL9-308313.jpg 4 444 113

Panův tajemný odkaz série

Felicity Morganová je ta nejobyčejnější holka z celého Londýna. Je jí sedmnáct, ještě nosí rovnátka a móda je pro ni cizí slovo. Je pořád nevyspalá, protože vypomáhá mámě v jejich hospodě. Když se ve škole objeví nový kluk, krasavec, ze kterého jsou všechny holky naprosto paf, je jí to nějak jedno. Jenže on je jí pořád v patách, jako by byla jediná holka na celém světe. Někdy se na ni podívá tak, jakoby uměl číst její myšlenky. Krásně voní senem a rašelinou, a navíc je vtipný a chytrý. Když jí jednoho dne řekne, že právě ona je podle věštby předurčená, aby zachránila říši elfů, pomyslí si, že se asi zbláznil. Zblázní se i ona a vydá se s ním na cestu za tajným posláním?... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Das geheime Vermächtnis des Pan , 2013

keiko33
keiko33
23.10.2017 5 z 5

Velmi mile prekvapenie. Je to dievcensky roman a preto to aj hodnotim podla toho. Felicity ma strasne bavila, bola vtipna a hlavne ina. Vacsinou mam radsej muzsku cast, no tentoraz mi bola simpatickejsia Felicity, ako Lee. Po tejto casti vlastne ani neviem, co si o nom mam mysliet. To jeho flirtovanie vsade naokolo, mi nejde dohromady s tym, ze sa mu pacila Felicity, snad to bude vysvetlene v pokracovani a nielen to, ale aj ten zvysok, kedze v tejto casti toho bolo vysvetlene dost malo.

Market116
Market116
23.10.2017 5 z 5

Přímo báječná kniha a úžasný příběh. Hrozně moc jsem se u knihy nasmála. Fay je prostě skvělá a nejde si jí neoblíbit :) A Lee? Ten je opravdu jedinečný. Líbí se mi, jak si všechny holky dokáže omotat kolem prstu, až na jedinou... :) Skvěle se k sobě hodí. Děj mě bavil od samého začátku a strašně jsem zvědavá na další díl. Věřím, že nezklame :)

Claire
Claire
21.10.2017 4 z 5

Záhadným způsobem mě děj knihy vtáhnul, další díl taky a čekám na poslední až někde objevím...
Proč? Naplnila mé očekávání jednoduché knihy, která mne odpoutá na chvíli od reality a nepřidá nic negativního pro mou dušičku :D

Shinstria
Shinstria
18.10.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Těším se na další díl. Přečtu si ho hned, jak budu moct. Příběh se mi líbil a nechával mě celou dobu v nevědomosti, jen se svými odhady. Přečteno za den :D Nepřišlo mi, že by knížka byla náročná, spíše odpočinková a s trochou napětí. Nebudu nic víc prozrazovat, ale doporučuji :D

sherinka
sherinka
28.09.2017 5 z 5

Skvělé čtení pro pozdní odpoledne a večer. Děj byl napínavý až ke konci, ale to mi vůbec nepřekáželo, jelikož vtipné komentáře hlavních postav mne dokázaly skvěle zaujmout a pobavit!

Liduka
Liduka
03.09.2017 5 z 5

Skvělá kniha plná humoru, od které jsem se nedokázala odtrhnout, i když už nejsem nějaký ten pátek YA. Leea nešlo si nezamilovat. Moc se těším na další díl.

Nikyyy
Nikyyy
23.08.2017 5 z 5

Další skvělá fantasy kniha. Příběh mě uchvátil a Felicity Morganovou jsem si oblíbila. Když jsem objevila tutu knihu ve knihkupecvtví,věděla jsem že mě kniha bude bavit číst. A taky že ano.
Felicity neměla zezačátku lehký život,ale pak se stal ... zázrak. Takové knížky mě baví číst. A ten konec! ... nutně potřebuju druhý díl.

Anett2000
Anett2000
06.08.2017 5 z 5

Tak tuhle knížku jsem přečetla za jeden den. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Rozhodně doporučuji.

1259
1259
04.08.2017 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla něco s elfy, ale tenhle příběh mě velmi nadchnul. Jenom jsem občas něco málo nepochopila. Hlavně asi to, kdo všechno má o ní zájem a kdo po ní jde, aby jí zlikvidoval. Ale to e snad dozvím v druhým dílu.

warca
warca
01.08.2017 5 z 5

Vtipná, napínavá a čtivá kniha.

jankaander
jankaander
26.07.2017 5 z 5

Kniha se četla dobře,rychle a bavila mě,jdu na druhý díl......

MiraiYume
MiraiYume
21.07.2017 3 z 5

Předně musím říct, že se kniha četla vážně lehce, ale těch gramatických chyb! Sem tam chybělo písmenko, občas se objevily úvozovky na místě, kam vůbec nepatřily, tečky si dělaly co chtěly... Kdo tomuhle dělal korekturu, ten by zasloužil paličkou po hlavě. Ještě jsem snad v žádné knize nenašla tolik chyb! A to gramatika není můj kámoš!
No ale teď k příběhu - znovu podotýkám, že se to četlo lehce, ale jinak mi místy kniha připadla jako hrozná slátanina s nedotaženými dialogy a situacemi. Několikrát v ní bylo naznačeno, jak jsou romány o upírech nudné a klišé, přitom první polovina knihy jako kdyby byla opsaná ze Stmívání. Těch podobností tam bylo tolik! Několikrát jsem měla chuť ji odložit. Červená knihovna hadr. Zato druhá polovina příjemně překvapila, nebo spíš mám napsat posledních zhruba 120 stran? Příběh jako kdyby se proměnil a konečně se začalo něco dít. Už nebyl tak plytký, ucouraný a nudný. Párkrát jsem se dokonce přistihla při náznaku úsměvu. Druhému dílu dám šanci, ale abych byla nějak přehnaně nadšená, to se bohužel říct nedá.

Kačkaknihomol
Kačkaknihomol
30.06.2017 1 z 5

Nemůžu se zbavit pocitu, že se v knize prakticky nic zásadního nestalo. Knihu jsem hodně předceňovala, myslela jsem si, že to bude taková milá fantasy knížka s kapkou romantiky. Abych to tak shrnula, kniha je jeden velký pubertální blábol. O elfech se nedozvíme žádné velké zajímavosti a poslední stránky autorka nejspíš napsala čistě z nudy, protože ke konci naprosto vyplývá, že autorka nemá jakýsi svět s elfy ABSOLUTNĚ promyšlený. Nejvíc mě asi zklamala hlavní hrdinka Felicity, u které jsem si naivně myslela, že nebude tou velkou trubkou, která nic nechápe. Opravdu nemám chuť ani čas na to, abych se pouštěla do dalších dílů.

angelbooks
angelbooks
04.06.2017 4 z 5

Kniha mě dokázala bavit celou tu dobu, kdy jsem ji četla.
Kupodivu, i když už jsem byla za půlkou a nestala se očekávaná situace (na kterou jsem myslela, snad už od začátku), mě kniha nepustila.
Strhávám půl bodu, kvůli konci. Byl hrozně, hrozně, hrozně moc urychlený.
Bohužel tady nemůžu dát 4,5 tudíž dávám 4, ale knihu vřele doporučuji.

Readerka97
Readerka97
03.06.2017 5 z 5

Dobrá kniha. Hrdinka má správnou dávku ironie a nadhledu. Odpočinkové čtení při kterém se člověk nenudí.

Nixy3
Nixy3
19.05.2017

Knížka byla opravdu nádherná, až na pár pravopisných chyb.. teda pár, bylo jich tam celkem dost.
Všichni tu píšou že si zamilovali hlavní hrdinku Felicity. Já jí ze začátku nenáviděla a až potom ke konci knihy jsem jí začínala mít ráda. Prostě mi nějak nesedla.

SabrinaCZ
SabrinaCZ
14.05.2017 5 z 5

Kniha se nemusela nějak extra rozjíždět, jak všichni tvrdí. Mě to hrozně bavilo už od začátku​. Máme zde pohled na školní prostředí jedné londýnské školy, kam chodí nejen namyšlená smetánka, ale i normální lidi. Felicity je jedna z mála hrdinek, která mi hodně přirostla k srdci a ve všech situacích se zachovala alespoň normálně a inteligentně.

kaca3606
kaca3606
04.05.2017 3 z 5

Určitě si přečtu další díl, protože vubec nechápu o co tam jde. Občas jsem se zasmala ,občas chytala za hlavu. Je čtivá

Vianescee
Vianescee
26.04.2017 3 z 5

Čekala jsem jedno velké klišé a to jsem také od většiny knihy dostala. Přiznávám, hlavní zápletka mě překvapila. Přesto, že se ve dvou třetinách knihy v podstatě nic nedělo, je to napsané natolik čtivě, že jsem se do skákání od jedné okoukané situace do druhé nemusela nutit. Paradoxně, když kniha nabrala spád, poněkud se to zhoršilo. Myslím, že nápad je dobrý, ale spoustu věcí buď nedomyšlených, nebo možná pouze dosud nevysvětlených. Mám slabost spíše pro propracované do detailů promyšlené světy, ve kterých vás kniha šokuje překvapivými zvraty. Ani hlavní hrdinové mi nijak extra nepřirostli k srdci. Tohle prostě není úplně ono, proto hodnotím jako lepší průměr a příjemnou oddechovku, když potřebujete pauzu od těžkých životních rozhodnutí a náhlých smrtí, kterým mě mnohé mé oblíbené knihy vystavují. Další díl zkusím, i kdyby jen kvůli příjemnému stylu psaní.

sibrinka
sibrinka
24.04.2017 5 z 5

Krásná knížka

přátelství elfové pátrání v minulosti

Sandra Regnier
německá, 1974
2016  83%Mezi elfy proti své vůli
2017  84%Dračí proroctví
2017  84%Ztracené insignie
2019  85%Magická brána

Kniha Mezi elfy proti své vůli je v