Mezi elfy proti své vůli

Mezi elfy proti své vůli https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308313/bmid_mezi-elfy-proti-sve-vuli-xL9-308313.jpg 4 445 113

Panův tajemný odkaz série

Felicity Morganová je ta nejobyčejnější holka z celého Londýna. Je jí sedmnáct, ještě nosí rovnátka a móda je pro ni cizí slovo. Je pořád nevyspalá, protože vypomáhá mámě v jejich hospodě. Když se ve škole objeví nový kluk, krasavec, ze kterého jsou všechny holky naprosto paf, je jí to nějak jedno. Jenže on je jí pořád v patách, jako by byla jediná holka na celém světe. Někdy se na ni podívá tak, jakoby uměl číst její myšlenky. Krásně voní senem a rašelinou, a navíc je vtipný a chytrý. Když jí jednoho dne řekne, že právě ona je podle věštby předurčená, aby zachránila říši elfů, pomyslí si, že se asi zbláznil. Zblázní se i ona a vydá se s ním na cestu za tajným posláním?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Das geheime Vermächtnis des Pan , 2013

popelka7
21.01.2019 5 z 5

Moc se mi kniha líbila, trošku mi připomínala ,,Stmívání,, ale pobavila :-)

vrana55
03.12.2018 3 z 5

kniha je místy vtípna,ovšem je plná klíše,hlavní postava mi hrozně lezla na nervy těmi svými řečmi,a jak neustále každému ustoupila..ach vážně otravna holka,její kamarádi mi přišli jako jeji přátele opravdu mizerní-skoro ji nepodpořily,spíše ji zhazovali. a kromě hrozné matky a sestry na baterky,tam byl jen lee ten mi přišel namyšlený.co víc k tomu dodat dám ***,protože i přes hromadu chyb měla kniha i lepší stránky

Knihomolka10942
21.11.2018 5 z 5

Bylo to mé první čtení o takových těch "nadpřirozených bytostech" a celkem mě to dost překvapilo. Skvělé vtipné zpracování, romantiké tak akorát - není to takový ten přeslazený slaďák. Hned u první stránky jsem věděla že to bude super! Hned jsem si šla do knihovny pro další díl, protože prostě musím vědět jak to skončí!!! :-)))

andrejci
30.10.2018 5 z 5

Knihu jsme si přečetla na doporučení kamarádky a byla jsem příjemně překvapena. Líbilo se mi, že hlavní hrdinka není stejná jako ostatní. Myslím tím hubená, vysoká nebo statečná. Fey mi proto byla velmi sympatická. Lee je mi povahově taky sympatický. Taky se mi líbilo prostřední střední školy. Autorka to opravdu dobře odhadla. Jediná škoda, že těch elfích věcí tam bylo málo. To cestování časem tam mohlo být častěji. Jinak nápad na knížku je velmi dobrý. Konec se mi líbil a těším se na další díl.

Shaki
16.10.2018 5 z 5

Mě osobně se tento první díl líbil. Hlavní hrdinka není z počátku žádná sexbomba, ale má zas vtipné hlášky. Romantická linka není přeslazená. Je tu tajemno i akční scény. Prostě spokojenost.

Selfinka
07.10.2018 5 z 5

Na celých 5* to není, ale 4,75 bych tomu dala..je to překvapivě čtivé, vtipné a zajímavé..Pěkný nápad na propojení říše elfů, cestování časem a dalších..uvidíme, co přinesou další díly! :)

Klarsik3
03.10.2018 4 z 5

Kniha je čtivá od první stránky jsem věděla, že je to něco pro mě :) Jasně neni to nic co vám změní život ale čtení je to bezvadné :)

MaximumRide
29.09.2018 5 z 5

Příjemné překvapení. Už dlouho jsem nečetla takto čtivou knihu. Příběh zajímavý, nutí Vás číst dále a dále...:)

Nikei
18.07.2018 5 z 5

Kniha mě vtáhla do děje úplně od začátku. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, jelikož nesplňovala standard většiny typických hlavních hrdinek.

kkesskka
17.06.2018

Ze začátku mě kniha moc nebavila, což tak bývá i spousty prvních knížek, ale pak se to otočilo o 180° a úplně jsem se do knihy začetla a nešlo přestat.
Kniha byla skvělá.

ame
14.06.2018 5 z 5

Začnu tentokrát kritikou a poté budu pokračovat dále:
1. v knize je hlavní hrdinka popsaná jako mírně obézní myška které se schovává za svoje kamarády, pokud se nemýlím tak je to blondýnka a je nižší postavy, tedy později se mění a hubne a osamostatňuje se, ale stává se to nejvíce ve druhém díle, takže nechápu jak někdo vytvořil obálku
2. kniha se ze začátku vlekla a čtenáře neměla na co upoutat, nejdřív hlavní mužský hrdina ignoruje hlavní dívčí hrdinku a potom naopak. nakonec přejdou do tichého příměří i když on je do ní zamilovaný, ale mám otázku, doopravdy by vám vyhovoval vztah který je postavený na proroctví?
3. příběh se postupně probouzí a ukazuje se ve své plné kráse, jde vidět že si autorka taky prošla pubertou a zná ten pocit co člověka užírá zevnitř
4. zajímavý příběh a hned se vrhnu na další

hanpari
29.05.2018 2 z 5

Neocenitelná příručka pro mladé ženy, které chtějí studovat v Londýně. Ovšem pozor, pokud máte těžké dělnické kosti a nadváhu, nezbude vám, než se smířit s tím, že do smrti povedete matčinu oblíbenou hospodu.

Svižně načatý příběh se nakonec utápí v pitomostech, které ocení snad jen čtenářky, které věří, že 50 odstínů šedi patří k vrcholům moderní literatury.

Nezajímavá, leč upracovaná hrdinka, která musí snášet pokusy o sblížení pana Dokonalého. Jak odolá?

Čtěte a plačte.

Denisa_a
08.05.2018 4 z 5

Tak i já podlehla. Kniha byla skvělá ♥ A další díly si určitě přečtu.

Eponka
12.04.2018 5 z 5

Konečně zas po dlouhé době něco jiného :). Líbí se mi že hlavní hrdinka našemu idolovi neskočila kolem krku během 5 stran :) ale odolává. Velice čtivá a napínavá knížka která vás bude furt překvapovat. Tak že plně doporučuji všem co mají rádi krásné kluky a romantické scény :)

Vikos
22.03.2018 5 z 5

Přečteno podruhé :D Fakticky úžasná knížka (miluju jí!!!!!!!!!!!) a hned jak jsem otočila poslední stránku, měla jsem nutkání si jí přečíst znovu! Z té knížky sálá magie - celá série je magická. MUCK Sandře za to, že vytvořila tak - úžasnou je slabý slovo - magickou sérii.

zvěřinec
12.03.2018 3 z 5

Jak píše Arte pode mnou. Souhlasím. Další díly si ale přečtu :)

Elfryt
07.03.2018 5 z 5

Přiznám se, že jsem nečekala, že mě kniha na tolik vtáhne, že budu mít za den přečteno. Za mě naprostá paráda.

Arte
07.03.2018 3 z 5

Průměrná Young adult dívčí fantasy. Nijak převratná, ale příjemné počtení.

Lil30
02.03.2018 2 z 5

Podle předchozích hodnocení jsem předpokládala, že mě bude kniha bavit, ale tohle mě teda hodně zklamalo. YA mám ráda, tohle se však nedalo ani dočíst. Námět je zajímavý, bohužel jej autorka nevyužila tak, jak by mohla, škoda. v celé knize se nic neděje a kolik tam je pravopisných chyb! První byla hned na první straně, to o něčem taky svědčí...Jsem čtenář, který přečte opravdu všechno, ale tohle nešlo. I ty dvě hvězdy jsou možná moc...Do dalších dílů se určitě nepustím.

Annnysek
21.02.2018 5 z 5

Moc krásná knížka, už se nemůžu dočkat až se vrhnu na další díly. Ze začátku se mi zdála teda trošku nudná. "Kluk co příjde na školu a je prostě jiný než ostatní kluci." Měla sem chuť knížku zavřít ale jsem moc ráda že jsem to neudělala

přátelství elfové pátrání v minulosti

Sandra Regnier
německá, 1974
2016  82%Mezi elfy proti své vůli
2017  84%Dračí proroctví
2017  84%Ztracené insignie
2019  85%Magická brána

Kniha Mezi elfy proti své vůli je v