Panství

Panství https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15860/bmid_panstvi-Nn8-15860.png 4 66 16

Panství série

Před pětašedesáti miliony let ztroskotala v mělkém oceánu poblíž Yucatanského poloostrova kosmická loď a při svém dopadu způsobila celosvětovou katastrofu, v jejímž důsledku vyhynuli dinosauři. Samotné plavidlo však zkáze nepodlehlo. V roce 2012 má podle dávného mayského proroctví nastat konec světa. Archeolog Michael Gabriel, který prožil posledních jedenáct let v přísně střeženém psychiatrickém ústavu, a jeho lékařka Dominique Vasquezová se pokoušejí dokázat, že toto proroctví je pravdivé. Jejich šance zachránit svět, který stojí na pokraji jaderného sebezničení, před hrozbou invaze z vesmíru je však jen mizivá.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , BB art

Domain , 2001

Merlin_CZ
06.09.2023 4 z 5

zajímavá další verze konce roku v 2012 :)
ale četlo se to docela dobře, jen konec mě malinko ... nechci říct zklamal, ale čekal jsem ho trošku jiný.

jan6012
19.07.2022 2 z 5

Pana Altena mám moc rád ale tahle kniha mě nudila a byla dost překombinovaná.

kalache
11.07.2022 4 z 5

...nějak jsem nepochopil název knihy,mimo jiné...

WolfIssen
11.04.2022 5 z 5

Ať už tento vynikající příběh čtete před nebo po roce 2012, neztrácí nic ze své poutavosti. Jde o slušnou sci-fi dobrodružnou jízdu v thrillerovém hávu, mnohdy okořeněnou zajímavými fakty a stejně tak inspirovanou archeoastronauctickou problematikou a autory, kteří se jí zaobírají. Konec mě zaujal, čekal jsem možná trochu jiný, ale i tak vcelku překvapil. Jen bych pro informaci lidem, kteří nechápou danou látku doplnil, že Staří Mayové nikdy neoznačili rok 2012 za konec světa. Tímto rokem "pouze" končí cca po 5000 letech jejich (mayský) kalendář.

mulderka
27.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Devět let po konci světa, který se jako vždy nekonal, se tahle knížka čte /když to trochu přeženu/ spíš jako historický román než sci-fi. Háček spočívá ve faktu, že apokalypsa po maysku byla předem dostatečně omleta v médiích všeho druhu, takže nic nového se v podstatě nedovíme. Zvlášť když už máte za sebou Součkovy a Danikenovy záhadologické knížky, také příslušnou literaturu faktu od např. Miloslava Stingla.
Což by se dalo přežít, kdyby použité nápady a jazykové prostředky nebyly občas na úrovni červené knihovny, symbolika jmen nebyla tak trochu průhledná / když se hlavní postava jmenuje hned po dvou archandělech, nedá moc práce uhodnout, jakou roli asi v příběhu sehraje/ a do mytologické zápletky se až tak moc nemíchala high-tech scifi. Anebo naopak.
Více emocionální styl psaní by taky neuškodil - mám z toho dojem, jako že se autor díval na zkázu lidstva s odstupem vědce pozorujícího mraveniště, do kterého hodil zapálenou prskavku.
Dočetla jsem bez většího požitku a zážitku a po dalším dílu se zřejmě nijak usilovně shánět nebudu. Prostě průměrná myto-SF-thrillerová jednohubka od spisovatele průměrných schopností. Moje hodnocení tomu odpovídá.

Jara.v
08.03.2021 4 z 5

Skvělá kniha s dějovým spádem a spoustou informací o mayské kultuře. Celou dobu jsem to hltala, ale konce mě zklamal. Takže jednu hvězdu dolů, ale jinak Alten moc dobře píše.

Verdule
14.11.2019 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Na mně až moc odborných technických údajů. Slabší konec.

jfialova
26.08.2019 3 z 5

Neurazí, ale ani nenadchne. Děj má aspoň hlavu a patu, to už taky dnes není pravidlo. Hlavní postavy jsou ale celkem nudné a jejich chování předvídatelné. Je v tom spousta věděckého popisování , což by nevadilo, ale jako celek je to dost fádní a mezi ostatními knihami lehce upadne v zapomnění. Na pokračování nemám chuť.

protokol
01.07.2019 odpad!

další žvást o konci sveta je to nudné až tragicky nudné

Šnek86
29.04.2019 4 z 5

V celku dobrý příběh, chyba byla, že jsem kdysi už četl nejdříve vzkříšení a až poté panství, ale mayská tématika, starověké památky, Nazca atd. je fajn.Byla vidět velká inspirace v dílech Ericha von Dänikena (Tajemství mayské studny), který je uveden i v poděkování....za mě pohodovka, někdy ale i zbytečně rozvleklá.

stopař
12.03.2019 4 z 5

Kniha náhodně vytažená z police v městské knihovně mě mile překvapila. Dva večery uplynuly v zajetí mýtu a boje dobra se zlem.Zítra si jdu půjčit pokračování ......

guru
26.10.2013 2 z 5

Zo začiatku zaujímavé, ale nesôr sa to zvrhne do rôznych mimozemsko zázračných koľají, čo už mi prišlo menej zaujímavé a zdĺhavé.

renefer
12.07.2013

Podle mne jde o knihu, která vyšla v češtině pod názvem Panství.

bukiet
16.03.2013 4 z 5

Příjemné počtení. A hlavně, konečně je to také o mýtech skrytých za myšlenkou konce světa. Ale čtěte rychle, protože za rok to bude fousaté. Pokud tu ještě po dni 4 Ahau, 3 Kankin budeme... Nebojte se, má to i druhý díl

marvitekar
29.08.2012 3 z 5

Začátek knihy celkem dobrý, do poloviny i čtivá, konec je dost přitažený za vlasy, čekala jsem víc...

honajz
12.03.2012 2 z 5

Kniha mne moc nezaujala. Nijak nevybočuje z řady podobných, a to třeba Rollins je aspoň sem tam vtipný. Tady je hlavní hrdina div ne mesiáš, přitom se v knize na církev plive, navíc struktura vyprávění je podivná - směs wikipedických opsaných znalostí a chabého děje o záchraně světa a sebeobětování...