Panství Horského krále

Panství Horského krále https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12769/panstvi-horskeho-krale-12769.jpg 3 7 1

První část fantasy cyklu, v níž do panství Horského krále přichází nečekaně jeho vnuk nadaný magickými schopnostmi, neboť je synem boha Slunce. Chlapec se utkává o moc se svým strýcem a využívá přitom svých kouzelných schopností, podmaňuje si lidi svým vystupováním a stojí na straně dobra. Zvítězí, ale boj ještě neskončil.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Alpress

The Hall of the Mountain King , 1987

Malarkey
20.05.2021 3 z 5

Obrovská nevýhoda této knihy je fakt, že tu nikdy nevyšel druhý a třetí díl tohoto cyklu, aby ten námět kloudně uzavřel, protože se to dá čekat - na konci je otázek víc nezodpovězených, než-li uzavřených. A je to docela škoda. Musím říct, že knihu jsem našel v knihobudce a z čistého nadšení k fantasy jsem si říkal, že jí zkusím a když mě nebude bavit, tak jí prostě odložím. Jenže ona mě k mému údivu docela bavila. Je to takové to klasické high fantasy. Hlavní hrdina je trošičku zmetek, má po ruce správnou postavičku, která je naopak z nuzných poměrů, celé to má takový ten nádech osudového textu, hlášek, filozofických myšlenek a k tomu se děj odehrává v osobitém středověkém prostředí s příměsí ze starověku. Zajímavý kousek, třeba si tu na tuto trilogii ještě někdo někdy vzpomene.

Judith Tarr
americká, 1955