Panství Edenbrooke

Výjimečný historický román jako stvořený pro nevyléčitelné romantiky. Marianne Daventryová odjíždí na venkov za sestrou Cecily, aby unikla nudné sezóně v Bathu a nadbíhání ctitele, který se jí hnusí. Zatímco Marianne touží po klidu a krásné přírodě, Cecily má v plánu okouzlit pohledného dědice panství Edenbrooke. Jenže když je při příjezdu její kočár nečekaně přepaden neznámým mužem, Marianne zjišťuje, že namísto rozjímání ji čeká tajemství k rozlousknutí. Kdo byl ten podivně přitažlivý cizinec? A dokáže udržet své srdce na uzdě, když se jí sestřin vytoužený muž zalíbí víc, než je vhodné?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288382/panstvi-edenbrooke-1GF-288382.jpg 4.3178

Pravá romance (1.)

Edenbrooke (2012)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Jane007

Přiznám se, že jsem očekávala něco trošku jiného. Jelikož je mojí modlou Austenová, měla jsem na knihu vyšší očekávání. Chybělo tomu ono nepopsatelné kouzlo, kdy srdce napjatě tluče a zamilovávám se do hrdiny. Ani jedno se nekonalo. Nemůžu si pomoct, ale nevěřila jsem příběhu, některé věci mi přišly na tu dobu nereálné a ich forma tomu taky moc nedodala. Za mě zklamání

Bobina74

Pěkná "jednohubečka". Obdivuji autora, který dokáže napsat knihu tak, že hned na začátku je vám jasné jak to dopadne a stejně hltáte stránku za stránkou a nedokážete knihu odložit. A tady ta to splňovala beze zbytku.
P.s. už na začátku čtení jsem byla natěšená na další díl, abych pak zjistila, že ještě žádný není...:-(

locin

První kniha od této autorky a rozhodně u ní nezůstane. Autor který umí svým dílem zaujmout poznáte podle toho, že začnete číst jen tak odpočinkově v 9h a pak zvednete hlavu a ono půl 1 v noci :D takže za mě toto dílo rozhodně ano :)

Evka27

To byla milá a romantická knížka. Nemohla jsem přestat číst,až byl najednou konec.

milena8281

Velmi milý romantický příběh, který pohladil moji duši. Opravdový odpočinek. Děj možná předvídatelný a nenáročný, ale přesně to pravé na horké letní odpoledne. Mně se to moc líbilo a užila jsem si každou stránku.

pip11

Krásný příběh. Hlavní hrdinka se mi od začátku moc líbila, její ,,potrhlost” je zábavná :D Dialogy mezi Marianne a okouzlujícím Philipem jsou skvělé- je na tom založena celá kniha. Zábavné, napinávé a romantické. Rozhodně řadím tuto knihu mezi mé nejoblíbenější :)

blazkoma

Je to takový ten typ knihy, který po první kapitole jen těžko dáváte z ruky, dokud se nedostanete na její i když trochu předvídatelný konec. Příjemná jednohubka na letní odpoledne.

sabca

Kdo má rád romantické zamilované příběhy tomu knihu doporučuji. Čte se hezky od samého začátku a když děj je předvídatelný tak byl pěkný. Sympatická hlavní hrdinka Marianne a její sestra - dvojče Cecily jsou velmi rozdílné.

heliiinka

Úžasné. Miluju toto období elegance, plesů a malicherných starostí. Kniha byla trošku předvídatelná, ale přesto mě srthla svým dějem. Výborná oddechovka, u které můžete vypnout a zároveň se zasmějete u milé romance.

tereza1198

Takový starší typ romance. Žádné vášnivé trhání živůtků v zahradách. Jinak hezky a čtivě napsané klišé na klišé. Postupné sbližování dvou hrdinů, psychicky zraněná a sympatická hrdinka, muž gentleman (krásný, bohatý, jezdec, šermíř, pisatel dopisů, tanečník a frajer) několik nedorozumění, zlovolný padouch, tajně vyslechnutý hovor, frivolní sestra, přísná leč spravedlivá babička a pohádková rodinka anglických aristokratů. Někdy jsem se tomu musela až smát a to pro mě knihu strhlo do průměru.

EvkaB7

Krásná romantická knížka s nádhernou obálkou. Moc se mně příběh líbil a jednou se ráda k němu vrátím.

sebemi

Krásná kniha zvenku i zevnitř. Byla jsem čtením nadšená, popisy Edenbrooku jsem úplně viděla a chtěla jsem se zatočit s hl. hrdinkou :) no a sir Philip, nedostává se mi slov, jedině snad neodolatelný, vtipný a hlavně gentleman ;)

Knihu zařazuji vedle Pýchy a předsudku ke svému každoročnímu čtení, až tak jsem nadšená!

agatha2
29.12.2017

Málokdy sáhnu po knize, o které všichni říkají, že je romantická a když už, tak to musí být nějaká historická romanťárna. Ale jsem toho názoru, že i holky, co čtou seveřeny, Cartery apod. jako já, si občas zaslouží poctivou a nefalšovanou romantiku. A Panství Edenbrooke je ta správná volba. To bylo moc fajn počtení. Hned mě navnadilo a musela jsem si pustit Pýchu a předsudek a hned po ní Rozum a cit. Toto se mnou provedla tato jediná kniha. Na jeden víkend jsem se stala poctivou romantickou holkou :-)

cérka
25.12.2017

Kouzelná, pohádková, sladká a tak romantická knížka... Ideální vánoční čtení. Prostě edice Pravá romance

Len2očka
10.12.2017

Zaujala mě obálka knihy,ale tím moje naděje na příjemné čtení skončila.Děj knihy o ničem,mlácení prázdné slámy,odkládám.

LucyDvorska
02.12.2017

Neskutečné, nádherné, úžasné. Krásný milostný příběh. Knihu musím mít ve své knihovničce určitě, ráda ji bud číst pořád dokola, asi jako "Pýchu a Předsudek," kterou čtu ráda a hodně. Román podle mého gusta, skvěle napsané, co víc dodat?

JessieEx
01.11.2017

Úžasná knížka pro všechny milovnice Jane Austen. Je to romanťárna každým coulem a čte se jedním dechem...snad ještě líp než knížky Jane Austen. Štvalo mě leda tak to, že někdy byla hlavní hrdinka tak trochu hloupá, a pak najednou zase velmi inteligentní a vtipná. Humor tuto knížku stoprocentně vylepšil a já jen lituji, že už jsem román přečetla a zatím od této autorky nic dalšího na obzoru...

Šánka
10.10.2017

Pohádkově sladký, něžně romantický a velmi odpočinkový je tento příběh.
Občas se u něj i zasmějete, zasníte, dvojice je příjemně vyvedená, a jak vše dopadne je jasné od začátku, ale to je dobře, ne?
Jen jedno doporučení bych měla.....naprosto nevhodné čtení pro neromantičky !!!

rosalindaaa
18.09.2017

Příjemná oddechovka

JanaPET
14.08.2017

Když chci komentovat tu knihu, tak mi stačí pouze tři slova - Pravá Laskavá Romantika :-)

Adelin239
11.08.2017

Naprostá nádhera! Kniha byla podle mého gusta, takže jsem se pochopitelně od ní nemohla odtrhnout.
Marianne mi byla hned od začátku sympatická, hlavně její povaha. Moc se mi líbilo, že v některých situacích řekla svůj názor a byla upřímná, v jiných naopak ostýchavá. Zároveň mi jí bylo však líto. Musela prožívat jak smrt své maminky, tak odchod tatínka, k čemu se však stavila hrdě čelem. Samozřejmě nemůžeme zapomenout na mužského hlavního hrdinu Phillipa, ten byl v každém ohledu báječný a neodolatelný. Jak jinak :D
Co můžu říct s naprostou jistotou je, že se k této knize určitě vrátím. Rozhodně doporučuji přečíst, nebudete litovat!

Ttammarra
11.07.2017

Krásná romantická knížka. Lehké čtení. Velmi dobře a rychle se čte.

Vida66
26.06.2017

Kniha mi velmi zpříjemnila dny strávené na pláži ve stínu borovic - doporučuji!

Paja1974
24.06.2017

Kniha se mi libila.Takova oddechovka.Nenarocna a pritom se cetla jednim dechem.

LibraryGirl
12.06.2017

Je to nádherný a něžný příběh, který mě pohladil na duši. Marianne a Philipa si jednoduše zamilujete. Doporučuji a hned se přimlouvám za vydání dalších knih od této autorky.

účetní
05.06.2017

Nádherná, naprosto kouzelná a vyjímečná kniha, která je pohlazením na duši, velmi lehce a čtivě napsaná. Vyzařuje z ní krásná atmosféra té doby, prostředí panství a především úžasné charisma a skvělý charakter Philipa. Milá, temperamentní a svérázná Marianne se mi také moc líbila ( někomu mohla přijít naivní, ale v tomto věku a výchově v této době... ). V knize jsou krásné zábavné pasáže - skvělé dialogy a slovní přestřelky Philipa a Marianne, a také velmi dojemné a něžné - třeba, když Philip učí Marianne psát milostný dopis a jeho nádherné vyznání v něm. Závěr knihy byl také moc hezký, nebylo to useknuté, což u knih velmi oceňuji. Škoda, že nebyl do češtiny přeložen dodatek Heir to Edenbrooke, moc ráda bych si přečetla tu část napsanou z pohledu Philipa, než se s Marianne potkali, to mi vzhledem k "ich" formě románu chybělo, jeho úvahy a myšlenky. Doufám, že nám autorka ještě něco krásného napíše a ještě dodám, že kniha má krásný přebal, pět hvězdiček mi nestačí a je mi moc líto, že už jsem dočetla.

Barbara182
13.04.2017

Romantická odpočinková četba ve stylu Pýchy a předsudku, na odreagování a sem tam i pro zasmání určitě dobré :-)

mariva
03.03.2017

Sladký oddechový románek, nenáročná četba, ale napsaná s humorem.

LilianaFalcon
12.02.2017

Naprostá pecka :-) díky ich formě je to trochu jiné a mně to vyhovovalo. Takové young adult na pozadí klasické červené knihovny se všemi těmi aristokratickými čely, nosy a čelistmi :-D
Jen si člověk občas musí uvědomit, že hrdince je 18 a tak je to vlastně sotva odrostlá puberťačka ;-)

Kešu1981
04.02.2017

Nádherný příběh o lásce, který se čte jedním dechem.

romantika Anglie 19. století anglický venkov historické romance rodinné vztahy etiketa

Autor knihy

Julianne Donaldson