Panský dům a jeho dědictví

Panský dům a jeho dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372309/bmid_pansky-dum-a-jeho-dedictvi-vzG-372309.jpg 4 535 126

Panský dům série

Augsburg 1920 Panský dům hledí optimisticky vstříc budoucnosti. Paul Melzer se po návratu z ruského zajetí ujal vedení továrny a dopomohl rodinné firmě získat zpět starou slávu. Jeho sestra Elisabeth se se svou novou láskou nastěhuje zpátky do rodného domu. Paulova žena Marie si splní svůj dávný sen: otevře si módní ateliér. Její modely slaví úspěchy, ale stále častěji dochází ke sporům s Paulem. Marie nakonec jednoho dne sebere děti a z panského domu se odstěhuje a kola osudu nabírají rychlost…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Das Erbe der Tuchvilla , 2016

kiki11
23.06.2019 4 z 5

Po minulém dílu jsem byla nadšenější, tento mi přišel už jako trochu zbytečné natahování. Nic moc se tam nedělo, příběh si jen tak plynul. Na druhou stranu jsem ráda, že vím, jak postavy žily dál a některé věci se dokončily. Líbilo se mi, jak autorka prohloubila charaktery, že byly ženy emancipovanější, nebály se říct svůj názor a třeba se i rozvést, což bylo dříve nemyslitelné. Celkově se mi celá sága líbila a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Teď už ale jdu na něco akčnějšího. :)

Mandlevest
15.06.2019 3 z 5

Tak jsem docela ráda, že to mám za sebou :-), nerada nechávám série nedočtené. Osudy hlavních hrdinů se uzavřely, nedorozumění se, po povinné peripetii smutku a beznaděje, vysvětlilo a všechno dobře dopadlo. Vzpomenu trilogii Ch. Link Bouřlivý čas atd.., kterou jsem hltala doslova jedním dechem. Zde se nic podobného, bohužel, nekonalo.Škoda.

Vojslava
12.06.2019 4 z 5

Příběh se uzavřel moc pěkně a i četbu jsem si moc užila. Na některých postavách se autorka vyloženě vyřádila a musím říci, že povyrostlé děti daly mnohdy textu zajímavý spád. Musím říci, že by mne zajímalo, jak se vyprofilují hrdinové tak za pět let, až začne Německo směřovat k další válce - ale to se dalo na mnohých místech trochu odhadnout. Každopádně celá trilogie nebyla vyložená červená knihovna a jsem ráda, že jsem ji vzala do ruky.

ivulka15
02.06.2019 2 z 5

Posledním dílem trilogie jsem se spíš prokousávala. Zbytečné protahovaní děje, byla jsem docela zklamaná.

Babo
02.05.2019 4 z 5

Poslední díl ničím nepřekvapil ,spíš trošku zklamal .Ale jako celek se mi trilogie líbila. Četla jsem ji v pravou chvíli .
A teď zase něco akčnějšího :-)

lenka7848
24.04.2019 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví se mi, i když to byl poslední díl, líbil nejvíce z celé trilogie.

Delitka
22.04.2019 4 z 5

Do 80. strany jsem váhala, zda knihu vůbec dočtu, ale pak se děj rozhýbal a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Moc pěkně uzavřený příběh, který se táhl přes tři knihy. Zajímalo by mě, kam by to v dalších dílech dotáhla Marie a kam se posune život Kitty.

irefir
16.04.2019 4 z 5

Příjemné zakončení série, pro mě takové pěkné "relaxační" čtení. Občas potřebuji i něco jiného než severskou krimi:)

Trolice
29.03.2019 4 z 5

Zazvonil zvonec a já teď asi vytáhnu něco od Stephena Kinga. Neříkám ale, že se mi trilogie nelíbila :-)

alnahu
26.03.2019 5 z 5

Líbila se mi celá série Panský dům. S rodinou Melzerových a s jejich služebnictvem prožijeme jejich problémy i radosti, které poklidně v příběhu plynou, tak jak šel život na panství. Charaktery lidí jsou ve všech dílech výborně vykresleny, ale i skvěle popsaný život v poválečném Ausgburgu. Všechny díly jsem četla s velkým odstupem a proto si je půjčím všechny najednou a opět se ráda vrátím do Panského domu a jeho obyvatelům. Chválím i líbivou obálku.

petranecka
24.03.2019 5 z 5

Parádní čtení, byť místy mi to přišlo již uměle protahované

martinkaLLL
19.03.2019 4 z 5

Krásné zakončení. Jediné co mi vadilo, jak se tam pořád opakovalo co bylo v předchozích dílech.

Kerberos
03.03.2019 4 z 5

Příjemné čtení , určitě by si zasloužilo pokračování.

swon
01.03.2019 2 z 5

Třetí díl je bohužel z mého pohledu nejslabší (v některých pasážích to byla fakt limonáda) a celou ságu důstojně neukončuje.
Velkou část děje mě vůbec nebavilo číst, ale v drtivé většině rozečtené knihy neodkládám - tady jsem navíc měla za sebou předchozí dva díly.
Příběh šitý horkou jehlou, některé linie byly zbytečně protahovány, některé události zabraly půl kapitoly a vůbec...přišlo mi to jaksi nevyvážené. Postavy, které odešly před lety, se najednou zčistajasna objevily - myslím, že často naprosto bezdůvodně. Jen prostě proto, aby tam byly a aby se všechny osudy řádně uzavřely, pokud možno happyendem.

monte
25.02.2019 3 z 5

Pěkná oddychovka.

4xbabča
10.02.2019 5 z 5

Autorka trilogie opravdu nezklamala a opět jde o moc hezké, příjemné a pohodové čtení. Příběh je čtivý od začátku až do konce, setkáváme se s hrdiny z předchozích dvou dílů a je škoda, že román končí. Super počteníčko!

kaja77
05.02.2019 3 z 5

oddechovka, taková kniha ze série "večery pod lampou" prostě přečteš zapomeneš....vzhledem k tomu, že jsem četla díl 1. i 2. tak jsem dokončila sérii, ale za mně nic moc.

klimovar
02.02.2019 4 z 5

Tento díl trilogie se mi líbil nejvíce. Samozřejmě došlo k mnoha rozuzlením a i tento díl si udržel napínavost až do konce. Ale hlavním bonusem pro mě byla čtivost - čtivé byly všechny, ale tento jsem jen těžko odkládala.

takana
01.02.2019 5 z 5

Hezká a čtivá, všechny díly byli moc hezké.

karamelka33
14.01.2019 5 z 5