Panský dům a jeho dědictví

Panský dům a jeho dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372309/bmid_pansky-dum-a-jeho-dedictvi-vzG-372309.jpg 4 535 126

Panský dům série

Augsburg 1920 Panský dům hledí optimisticky vstříc budoucnosti. Paul Melzer se po návratu z ruského zajetí ujal vedení továrny a dopomohl rodinné firmě získat zpět starou slávu. Jeho sestra Elisabeth se se svou novou láskou nastěhuje zpátky do rodného domu. Paulova žena Marie si splní svůj dávný sen: otevře si módní ateliér. Její modely slaví úspěchy, ale stále častěji dochází ke sporům s Paulem. Marie nakonec jednoho dne sebere děti a z panského domu se odstěhuje a kola osudu nabírají rychlost…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

Das Erbe der Tuchvilla , 2016

eva-lupen
26.03.2024 4 z 5

Přečteno, a na další díly se chystám. Není to sice žádný zázrak, ale špatné také ne. Milostné zápletky mne v téhle sérii zrovna nezaujaly, ale zajímavý je německý úhel pohledu a život v Německu v tomhle časovém období.

třemdava
28.01.2024 5 z 5

Přečteno jedním dechem.
V tomto díle mě bavila nejenom dějová linka Paula a Marie, ale i dějová linka Paulových sester a jejich dětí. Za mě zatím nejlíp napsaný díl této série.

1v8na
18.12.2023 5 z 5

Parádní, propracovaný a čtivý příběh.
Vztah Paula a Marie je podroben zkoušce. Zda ji zvládli, případně, jak, je výborně popsáno.
Oceňuji, že příběh není zaměřen jen na Paula a Marii, ale i na Paulovi sestry a i na služebnictvo.
Je to opravdu jízda a už teď se těším na další díly

mia.com
04.08.2023 4 z 5

Hezky zaver, ktery vlastne neni zaver :D. Ale do dalsi casti sagy se pustim az casem.

KnihomolkaKatka
05.05.2023 5 z 5

Rozhodně nejlepší díl. Miluju to. Vztah mezi Paulem a Marií dostal zabrat a byl podroben zkoušce. Na druhou stranu jsem si konečně oblíbila linku Elisabeth, kterou jsem až do teď moc nemusela. Její dějovou linku miluju na téhle knize nejvíc. Kromě teda linky dětí a jejich lumpáren. A vůbec Anne Jacobsová zkrátka umí psát a já se budu těšit na každou její knihu. Jsou nenáročné, čtivé, romantické a nenudí.

Andrea864
21.02.2023 4 z 5

Taková milá oddechovka.

Eva398
19.02.2023 4 z 5

Poválečný život v rodině Melzerů. Jejich rodinné problémy s Marií. Proplétají se zde příběhy všech členů rodiny i služebnictva. Pěkný příběhu plný zvratů.

Ilona70
06.02.2023 4 z 5

Zase o kousek výš než předcházející díl, teď už to musím přečíst až do posledního dílu.

bábuška
29.01.2023 5 z 5

Po návratu z války se přes všechny problémy snaží Paul Melzer zlepšit provoz továrny, na druhé straně život jeho rodiny jde trochu stranou. Děti rostou, ale vymykají se představě svého otce, Marie chce uplatnit své umělecké vlohy navrhováním nové dámské módy to se ovšem jejímu manželovi příliš nelíbí. Přicházejí výčitky, podezřívání, a do toho vstupuje Paulova matka, která prosazuje fungování rodiny z dob jejího mládí, dokonce přes zákaz jejich matky přijme pro děti naprosto nevyhovující vychovatelku. Příběh graduje odchodem Marie i s dětmi z rodného domu.

LuckaDea
20.01.2023 5 z 5

I třetí díl nemůžu hodnotit jinak než kladně. Příběh byl zase hezký, romantický a dobře se četl. Tento díl se mi možná líbil ještě víc než díly předchozí.

Mandy412
30.11.2022 4 z 5

Série je díl od dílu lepší a lepší.

m_martina
20.05.2022 5 z 5

Krásně se mi kniha četla. Nemám vůbec co vytknout, proto dávám pět hvězd.

85098211
27.02.2022 5 z 5

(možné spoilery)
U této knihy jsem se na malou chvilku nemohla dostat do děje, protože jsem už předchozí díl tak trochu pozapomněla. Proto mi chvilku nebylo úplně jasné, kdo je například Lisa ;-). Ale brzy jsem pochopila všechny souvislosti a potom již nebylo úniku. Kniha se mi líbila moc a já jsem si krásně užila poslech jako audio v jazyce originálu, které je načtené doslova famózně :-). Marie otvírá vlastní módní ateliér, ale protože se stále více množí hádky s Paulem a také jeho matkou Alicií, odchází z vily a připojuje se tak ke Kitty, která již před ní nevydržela tyranii bývalé guvernantky Serafiny. Abych řekla pravdu, tak já bych se zachovala úplně stejně, protože tahle ženština byla doslova odporná i mně :-). A potom je zde Maria Jordanová, kterou prostě musíte nesnášet a která přišla nějakým (původně záhadným) způsobem k penězům a stala se z ní movitá osoba. Posléze se z ní ovšem vyklube obyčejná lichvářka, okrádající ostatní lidi o peníze. Proto si svůj pozdější konec plným právem zaslouží ;-). Víc už ale raději psát nebudu, abych toho neprozradila moc, jen bych ještě krátce chtěla poznamenat, že v knize dojde hned k několika zajímavým a někdy i nečekaným zvratům. A samozřejmě se na závěr bude konat happyend :-). Knihu hodnotím pěti hvězdičkami, doporučuji všem fanouškům této skvělé série a určitě budu časem pokračovat dalším dílem ;-).

Lena78537
23.02.2022 4 z 5

Tak trochu jako Panství Downton :) Velmi povedená série a navíc jsem zjistila, že je i čtvrtý díl. Doporučuji :)

knihovniceS
03.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Panský dům a jeho dědictví
Právě jsem dočetla 3. díl rodinné ságy. Je po válce, poměry se mění, mění se i lidé. Paul vede továrnu, Marii se splnil sen – má svůj ateliér. Paul s Marií mají neshody, Marie se odstěhuje ke švagrové a Paul by rád dostal Marii zpět. Ve vile vládne bývalá guvernantka (ta mi pila krev), která se stala pravou rukou stárnoucí Alicie. Ještě mi pila krev „baba“ Jordánová, která si zasloužila to, co ji potkalo, ale to si přečtěte.
Neshody Paula s Marií vyvrcholí , když se připravuje výstava obrazů matky Marie ... Ještě jsou v románu další osudy členů rodiny i personálu, o napínavý děj není nouze, ale to neprozradím. Doporučuji a těším se na 4. díl.

YellowQueen
26.01.2022 4 z 5

Sérii Panský dům vnímám tak lehce rozporuplně. Na jednu stranu jsou to krásně napsané knihy, které se velice lehce čtou. Na druhou stranu by mi asi stačilo přečíst si první díl a tím to pro mě hasne. Každý díl byl totiž uzavřený, nijak závratně na sebe nenavazovaly, že byste opravdu museli přečíst všechny díly a dobrat se tak toho konce, takže když jsem pak četla druhý a teď i třetí díl, vyvstávala mi myšlenka, že to vlastně ani není nutné, čtu je jen proto, že patří do nějaké trilogie. Obzvláště když teď je na trhu i čtvrtý díl, možná bude i pátý a takhle donekonečna, tak moje zaujetí docela klesá. Každopádně původně plánované tři díly jsem si užila, napsané jsou krásně, ale pokračovat spíš neplánuji, pro mě je to krásně ukončená série.

katpas76
07.01.2022 5 z 5

Třetí díl série mě opět nezklamal. Hltala jsem stránku po stránce. Už je na pultech 4. díl. Nenechám si ujít. Autorka velmi dobře umí psát ságy a tato se mi líbí ze všech jejích nejvíce.

LenkaGonn
06.11.2021 4 z 5

Kniha opět nezklamala. Potřebovala jsem něco odpočinkového a toho se mi dostalo. Mám ráda rodinné ságy a paní Jacobs ví co dělá. Určitě si koupím i další díl a její další knihy.

Elapheg
13.10.2021 5 z 5

Třetí díl byl o trochu slabší než díl druhý, ale pořád to na plný počet hvězd stačí, teda, alespoň mi. Paul se v tomto díle opět věnuje továrně a rodině a Marii koupí ateliér, kde může Marie prodávat své kostýmy. Co se jeví ze začátku, jako pohádkový nápad, se později ukáže jako dost komplikované. Do toho se přidá odkaz Louisy Hofgartnerové, Mariiny matky a začnou spory mezi Paulem a Marií. Marie se dokonce odstěhuje z panského domu a děti vezme s sebou, neboť domu vládne navíc panovačná hospodářka. V této knize je věnován prostor snad všem, panstvu domu, dětem, Lise, Kitty, Paulovi a Marii, služebnictvu. Kniha má pár slabších míst, myslím ale, že nastavenému standardu dostojí. Jako odpočinková historická romance potěší všechny milovníky rodinných ság. Čeho jsem si všimnul i v druhém a třetím díle je obrat "tu a tam", pro který zde v českém překladu nebylo žádné synonymum. Na čtvrtý díl určitě zase někdy přijde řada. :-) Doporučuji a dávám pět hvězd.

Kaja1
17.09.2021 5 z 5

Životy hrdinů v panském domě se komplikují, když pominulo válečné nebezpečí, mír rozhodně v domě nevládne. Ženy se v této době musely podrobovat mužům, a to některé nedávají a snaží se žít po svém. Uvidíme, co přinese čtvrtý díl.