Panský dům a jeho dědictví

Augsburg 1920 Panský dům hledí optimisticky vstříc budoucnosti. Paul Melzer se po návratu z ruského zajetí ujal vedení továrny a dopomohl rodinné firmě získat zpět starou slávu. Jeho sestra Elisabeth se se svou novou láskou nastěhuje zpátky do rodného domu. Paulova žena Marie si splní svůj dávný sen: otevře si módní ateliér. Její modely slaví úspěchy, ale stále častěji dochází ke sporům s Paulem. Marie nakonec jednoho dne sebere děti a z panského domu se odstěhuje a kola osudu nabírají rychlost…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372309/pansky-dum-a-jeho-dedictvi-vzG-372309.jpg 4.1354

Panský dům 3.

Vydáno, Knižní klub

Das Erbe der Tuchvilla, 2016

Kniha Panský dům a jeho dědictví

Jara.v

Třetí díl mě už tak nenadchl a spíš jsem ho dočetla, abych věděla, jak to celé dopadne. Prostředek knihy se neuvěřitelně táhl a konec byl zase tak rychle zakončený, že jsem jen kroutila hlavou. Ale celá trilogie je celkově moc povedená.

Pavlína197

A je tu konec! Toto byla moje první rodinná sága. Není to můj šálek čaje, ale jo - jako nenáročné, odpočinkové čtení to bylo fajn. Taková pohádka pro dospělé.

makul

Dočteno jen kvůli tomu, že mě zajímalo, jak celá série skončí. 2,5* protože se kniha navzdory nepříliš zajímavému ději četla dobře. Celou dobu jsem čekala, kdy se stane nějaký zvrat, něco nečekaného. Bohužel, v tomto díle mě nic nepřekvapilo ani neohromilo.

PetiJelinkova

Moc pěkný konec trilogie. Všechny tři díly se mi moc líbily. Každý z jiné doby a to mě na tom bavilo. :)

MonikaV

Líbila!

Síma97

Celou trilogii můžu hodnotit jen a jen pozitivně. U tohoto závěrečného dílu mi chvíli trvalo než jsem se do toho začetla ale pak už to stálo za to. Stránky rychle utíkaly a dýchla na mě příjemná atmosféra. Jen my někdy vadilo jak byla Alice velice zatvrzelá ve svých zvycích a na můj vkus se málo chovala jako babička. Bylo by fajn kdyby vzniklo volné pokračování například o malých dětech Dodo, Leo, Henni a Jonathanovi.

Jájinka

Tento díl se mi líbil z celé série nejmíň, ale dočetla jsem, musím přece vědět, jak to všechno dopadlo:-)

Jabkovžupanu

Kdo se dostal až ke třetímu dílu, určitě nedá špatné hodnocení :)