Panský dům a jeho dědictví

Panský dům a jeho dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372309/bmid_pansky-dum-a-jeho-dedictvi-vzG-372309.jpg 4 535 126

Panský dům série

Augsburg 1920 Panský dům hledí optimisticky vstříc budoucnosti. Paul Melzer se po návratu z ruského zajetí ujal vedení továrny a dopomohl rodinné firmě získat zpět starou slávu. Jeho sestra Elisabeth se se svou novou láskou nastěhuje zpátky do rodného domu. Paulova žena Marie si splní svůj dávný sen: otevře si módní ateliér. Její modely slaví úspěchy, ale stále častěji dochází ke sporům s Paulem. Marie nakonec jednoho dne sebere děti a z panského domu se odstěhuje a kola osudu nabírají rychlost…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Das Erbe der Tuchvilla , 2016

Siege03
13.01.2019 5 z 5

Za me opet vyborna kniha od teto autorky.Skoda jen,ze to byl zaverecny dil,ponevadz by to mohlo mit pokracovani.takovy otevreny konec.Mohlo to pokracovat generacne deti,deti.

nicole1990
09.01.2019 5 z 5

Opět naprosto super ????. Škoda že už poslední díl

cérka
09.01.2019 5 z 5

A mě to bavilo! A dokonce moc! Třetí díl se opravdu povedl a celkem mě mrzí, že příběh končí. Osudy rodiny a přátel Melzerů a jejich služebnictva mě připoutali a nutili číst každou volnou chvíli. Manželská krize, soužití více generací, ženská emancipace, krimi zápletka.... a paní von Dobern :-). Více už asi ani nešlo do jedné knihy dostat.
I třetí díl byl "okořeněn" překlepy a někdy podivným překladem, ale už jsem si asi zvykla a k této sérii to prostě patří. Těším se na další knihy, věřím, že budou stejně odpočinkové a pohodové.

Hartlovka
07.01.2019 5 z 5

Když jsem četla první díl, tak jsem si říkala, že další číst nebudu, protože mě první díl moc nenadchl. Ale vydržela jsem a jsem za to ráda. Skvělý závěr trilogie. Jsem nadšená. Hodně se mě líbily pasáže s dětmi a jejich vtipné hlášky :).
V tomto díle mi dokonce přirostla k srdci i postava Elisabeth, kterou jsem moc nemusela. Super dávám 5*.
Ráda si přečtu i další knihy autorky :)

marli58
05.01.2019 5 z 5

Na této trilogii se mi líbilo, že není jen o panstvu, ale dost podrobně se zabývá i služebnictvem, vztahy k panstvu i mezi sebou. Zajímavá výpověď o době a způsobu života ve 20. letech minulého století.

martinaandulka
05.01.2019 5 z 5

Krásný závěr trilogie Panský dům.Rozvíjí se další příběhy rodiny Melzerových a jejich služebnictva mezi lety 1923-1924.Za mě odpočinkové čtení kde se čtenář dozví jak to dříve chodilo v Německu.Plánuji jsi za rok přečíst celou trilogii znova a za sebou.

Toňula
02.01.2019 4 z 5

Důstojný závěr celé série, možná i nejlepší, opět jsem se přenesla do časů minulých a sledovala, jak se hrdinové potýkají s problémy, které přinášela nejen doba, ale hlavně romanitosti jejich povah.Škoda, že už jsme na konci ságy..

bigben
02.01.2019 3 z 5

Hezké oddychové čtení na závěr roku. Třetí díl se mi líbil víc než druhý...

ivousekk
26.12.2018 4 z 5

I třetí díl se povedl. Opět skvělý pohled do života jak "honorace", tak služebnictva. A je vidět, že problémy se nevyhýbají nikomu. Důležité je, aby pak účastníci sporu dostali rozum a zase se usmířili, i když ne vždy to jde snadno a občas je třeba i něco překousnout.
Pokud by byl další díl, tak bych si ho přečetla. Zajímalo by mě, jak by se osudy postav mohly vyvíjet dál.

Renatecka
23.12.2018 3 z 5

Hrozně dlouho mi trvalo, než jsem knížku přečetla, což se nestává často. Hodnotím jako průměr, z předchozích dílů jsem byla nadšená víc.

Evaho73
23.12.2018 5 z 5

Rozsiahly román opisujúci životné príbehy niekoľkých generácií rodiny Melzerovcov a jeho služobníctva je zavŕšený touto treťou časťou, ktorá je po literárnej stránke najlešie spracovaná.
Autorka tu najviac prenikla do vnútorného sveta jednotlivých postáv, ktoré čitateľom v oveľa väčšej miere odkrývajú svoje vnútorne myšlienky, pocity a dôvody svojho konania. Tento štýl rozprávania mne vyhovuje oveľa viac a tretiu časť som doslova "zhĺtla" za dve noci.
Okrem osudov jednotlivých postáv celého románu, ma hlavne zaujal autorkin vývoj od prvej časti po poslednú, kde kvalita spracovania mala každou časťou stúpajúcu tendenciu.

raty
17.12.2018 4 z 5

Celkem dobré zakončení rodinné ságy.

Vlcice72
10.12.2018 5 z 5

Skvělé zakončení celé trilogie, ani tento - 3. díl - mne nezklamal a přinesl mi pohodové počteníčko :-).

Ivulka432
10.12.2018 4 z 5

Pěkná kniha i celá trilogie, ale dějové linie vyvíjejících se postav mi místy hodně připomínalo děj ze seriálu Panství Downton.

Adush
02.12.2018 5 z 5

Škoda těch hodně překlepů v knize, ale to byla taková "zvláštnost" celé trilogie. Bude další díl? Sranda, ale přijde mi, že to bylo takové ukončené-neukončené. Příběh je pěkný, četla jsem a četla, těšil mě ten vývoj, ale jaký otec, takový syn. Tvrdohlavý. A ta von Dobern, to byla intrikánka. Knížka super, opět mě držela a nepustila a četla jsem ji s chutí. Ráda bych četla i třeba něco dalšího, s dalším vývojem.

Madelisi
25.11.2018 5 z 5

Za mě nejlepší díl trilogie. Po prvním dílu, kdy jsem netušila, proč chce být Paul s Marií, po druhém jazykově odbytém díle, byl třetí díl neskutečná jízda.
Milovala jsem pasáže z pohledu nejmladší generace, byla bych ráda za nějaký díl o 15 - 20 let později. Na jaké straně by Melzerovi byli? I když tak trochu chápu, že se do toho německé autorce možná nechtělo.
Bylo zde sympatické rozloučení se všemi postavami, návrat komorníka Roberta z prvního dílu, velmi samostatná Elisabeth, Klaus už taky nebyl tak nesnesitelný. Jenom konec Marie Jordanové mi přišel zbytečně drastický a stará paní domu Alicia po ovdovění zřejmě přišla o rozum, protože jinak se její veletoče s Dobernkou nedají vysvětlit.
Trilogii by slušelo zfilmování.

Ivetaa
24.11.2018 5 z 5

Přečtena celá trilogie - klidně bych si dala pokračování - škoda.

LahoferRose
21.11.2018 3 z 5

Nejvíce mne bavil druhý, válečný díl. Třetí kniha mi přišla natahovaná. Nemám pochopení pro ženské romány, kde se vyobrazuje manželská krize vlastně pro nic... Slečna von Dobern mne ale opravdu bavila. Sága to není špatná, ale ani natolik zajímavá po všechny 3 díly, abych se k ní musela vracet.

maryzka
18.11.2018 2 z 5

Zajímavé ukončení této knihy. Zkraje byla docela nudná, ale pak dostala švih a pak byla zas chvíli nudná. Ale byl zde ukázán život po 1. světové válce- ( inflace, bída lidí, lidé s ostrými lokty,), naznačena i ženská emancipace. Jenom by mě zajímalo jak by se tyto hrdinové zachovali v období 2, světové války i když by asi starší generace zemřela.

Arsi
09.11.2018 5 z 5

Krásně napsaná kniha, pěkné zakončení osudů rodiny Melzerů a ostatních členů domácnosti. Vtipné, čtivé.