Panský dům a jeho dědictví

Panský dům a jeho dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372309/bmid_pansky-dum-a-jeho-dedictvi-vzG-372309.jpg 4 534 126

Panský dům série

Augsburg 1920 Panský dům hledí optimisticky vstříc budoucnosti. Paul Melzer se po návratu z ruského zajetí ujal vedení továrny a dopomohl rodinné firmě získat zpět starou slávu. Jeho sestra Elisabeth se se svou novou láskou nastěhuje zpátky do rodného domu. Paulova žena Marie si splní svůj dávný sen: otevře si módní ateliér. Její modely slaví úspěchy, ale stále častěji dochází ke sporům s Paulem. Marie nakonec jednoho dne sebere děti a z panského domu se odstěhuje a kola osudu nabírají rychlost…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

Das Erbe der Tuchvilla , 2016

zdenaR
26.08.2020 4 z 5

Velmi pěkné zakončení celé ságy.
Určitě bych přivítala pokračování, bylo by zajímavé sledovat postavy i v dalších letech.

cmelda26
03.08.2020 4 z 5

Dočetla jsem sérii , tento díl se mi líbil nejvíc.

tittanie
24.07.2020

Prvním dílem jsem byla nadšená a u každého dalšího dílu jsem měla víc a víc pocit, že se nutím číst, jenom proto abych dočetla sérii. Děj se odehrává v pro mě zajímavé době a knih, které se odehrávají v Německu v této době jsem moc nečetla. Jestli vůbec nějakou.

LenkaKa
08.07.2020 4 z 5

Třetí díl se mi četl dobře. Mám ráda rodinné příběhy.

dachi
19.06.2020 3 z 5

No měla jsem co dělat abych knihu dočetla. První díl se mi velmi líbíl, druhý už ne tolik a třetí jsem dočetla jen abych věděla jak se sága vyvine a ukončí. Pro mě celkem zklamání.

milena8281
13.06.2020 4 z 5

Dočteno.
Celá trilogie se dobře četla, byla velmi příjemná. Prožívala jsem osudy s hlavními hrdiny a jen jsem si říkala, jak je dobře, že člověk neví, co ho čeká.

amanek
23.05.2020 5 z 5

Příjemná oddechová četba. Ze všech dílů se mi líbil nejvíce.

Katka2382
12.05.2020 2 z 5

Tak tu máme poslední díl.Konec dobrý všechno dobré.Nějak to není můj šálek kávy.

stejsdan
29.04.2020 5 z 5

Třetí díl se mi líbil nejvíc, děj měl spád a nenudila jsem se. Rozhodně od této knížky nečekejte, že vás ovlivní na celý život, nebo nějaké hluboké myšlenky, to určitě ne, ale jako oddychovka dobrá. Líbila se mi popisovaná poválečná atmosféra i konflikt mezi starší a mladší generací, ale i tehdejší uspořádání v panských domech, slavnosti, jakoby byl člověk u toho. Takže proč ne:)

boeink
22.04.2020 4 z 5

Nejvíce se mi líbil první díl. V druhém čekala Marie na Paula a ve třetím zase Paul na Marii :-). Ale ano, líbilo se mi to, celá ta sága má atmosféru starých (ne vždy dobrých) časů, poměry bohaté rodiny autorka také dobře popsala. Milá odpočinková četba.
Co mě teda ale hrozně moc vadilo při čtení, to je ta spousta gramatických i jiných chyb v textu, dokonce jsem snad dvakrát narazila na popletení jmen (osob)...čeho je moc, toho je příliš.

Linda007
21.04.2020 5 z 5

Poté co jsem dočetla druhý díl, tak jsem se moc těšila na tento. Kniha mě bavila. Paul se choval jako blbec a Marie mu to moc neulehčovala. Závěr mi přišel trochu rychlý. Konec s Kitty byl pro mě příjemné překvapeni. Líbilo by se mi i kdyby byl další díl.

Noisette73
15.04.2020 2 z 5

POZOR SPOILERY: Pro mně nejslabší díl i když většina lidí to má naopak, ale myslím, že když autorka dala postavě Marie takový prostor k psychickému rozvoji a změně v emancipovanou ženu, která žije svým modním salonem, měla to už tak nechat a působilo by to realisticky, vše se odehrává v době meziválečné a ta doba byla těžká, lidi nevyhnutelně měnila a to ne vždy k lepšímu, takže nevím čeho autorka chtěla dosáhnout tím, že Marii zase vrátila do pozice pokorné manželky, když taková prostě naturalem nebyla, kdyby ano nevedla by továrnu a nechtěla by mít ani salon a řešila by pouze rodinu, takže tyhle autorčiny obraty co se týče povahy této postavy jsou trošku schizofrenní a ten konec ten byl sladký tak, až mě bolely zuby. Jen ty děti byly roztomilé, opravdu jsem nepochopila jen to proč rodiče tak vehementně zakazovali Leovi klavír, když právě ve vysokých kruzích se to pěstovalo a to i u mužů. P.s.- Anotace je dle mého plná i docela zásadních spoilerů, takže ji nečtěte pokud je nechcete.

petrulkaa
14.03.2020 3 z 5

Tento díl mě už tak nenadchl. Sice pokračoval zajímavý příběh šlechty, ale už to bylo moc potahované. Závěr byl dle očekávání šťastný,tak to mě potěšilo.

Alča I.
11.03.2020 4 z 5

Hezké pokračování příběhu německé rodiny. První díl byl pro mě lepší.

Zulejka
02.03.2020 4 z 5

Závěrečný díl trilogie mne chytil více než díly předchozí. Všechny tři knihy se dobře četly, taková odpočinková, příjemná četba, ale tento poslední mne svým dějem i zápletkami nutil po knize častěji sáhnout. Za mě moc pěkná knížka.

emilieselden
11.02.2020 5 z 5

Další skvělý díl, škoda, že poslední. Ráda bych osudy těchto postav sledovala dál. Když jsem si přečetla anotaci, tak jsem se trochu bála, že to celé bude o manželské krizi Paula a Marie. Že se všechno bude točit jenom kolem toho a bude to trochu jednotvárné. Ale vůbec ne! Bylo to rozmanité, čtivé, zábavné, prostě super.

veselaa
04.02.2020 3 z 5

Tahle série splnila moje očekávání a to oddychnout od detektivek.Jako odpočinkovou četbu mohu doporučit,je to zamilovaný rodinný příběh.

Ksyu
13.01.2020 5 z 5

Zajímavé ukončení této knihy.

kalinka99
12.01.2020 4 z 5

Spoiler
Trošku mě poslední zklamal. Neustálé hádky mezi Marií a Paulem. Na jednu stranu Marii chápu, že se odstěhovala a stála si za tím, ale vzhledem k době, kdy ženy neměly skoro žádné práva, tak je to těžké soudit. Líbilo se mi, jak autorka zahrnula v tomto díle opět rozhovory personálu i dětí. Škoda, že není pokračování. Určitě by to bylo opět napínavé skrz nastupující nacismus.

Mnaui
11.01.2020 5 z 5

Je dobré připomenout si, že svobodné a hlavně rovnoprávné postavení ženy nebylo vždy samozřejmostí. Zajímavé je, jak se u soudu o svěření dítěte do péče obrátily role. Na začátku 20. Století získával dítě výhradně otec o století později matka