Panský dům a jeho dcery

Panský dům a jeho dcery https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356360/mid_pansky-dum-a-jeho-dcery-Mwt-356360.png 4 707 153

Panský dům série

Marie a Paul Melzerovi si užívají rodinného života, ale jejich štěstí netrvá dlouho. Vypukla první světová válka a muži narukují na frontu. Paul jako dědic průmyslnické rodiny je zpočátku zproštěn vojenské povinnosti, neboť je potřebný doma jako odborník v továrně. Jenže i on posléze dostane povolávací rozkaz – a právě v den, kdy Marie rodí jejich dvojčata. Marie se však nezalekne žádné překážky. Brzy pochopí, že je na tom melzerovská textilka špatně, a pustí se do boje za zachování rodinného dědictví. Její pomoc potřebují i obě švagrové Kitty a Elisabeth. Později ale dostane zlou zprávu, že Paul padl do zajetí. A záhy nato se objeví jeho přítel, elegantní Ernst von Klippstein, který čím dál víc vyhledává její blízkost...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Töchter der Tuchvilla , 2015

mari.seri
06.02.2019 4 z 5

Stejně čtivé jako první díl. Celkem pěkně vykreslená situace za války. Řešení obyčejných každodenních starostí - jídlo, otop, teplé oblečení,...Těším se, až si přečtu poslední díl

klimovar
02.02.2019 3 z 5

Oproti prvnímu dílu zde byla výrazným prvkem válka - válečné knihy moc nevyhledávám, ale četla se dobře. Konec zůstal otevřený a láká k přečtení třetího dílu.

kroftik
26.01.2019 5 z 5

Přesto, že se druhá část odehrává ve zlém období první světové války, zle napsaná vůbec není. Naopak, je přinejmenším stejně dobrá jako první. Jsem moc zvědavá na další osudy rodiny, pouštím se do trojky.

Lennji
26.01.2019 5 z 5

I druhý díl se četl moc hezky, jen byl smutnější a dojemnější, než ten první..spousta hlavních postav odešla, umřela..Skončil ale tak napínavě, že se těším na třetí díl , ten už bude určitě veselejší :-)

takana
22.01.2019 5 z 5

Druhý díl se mi líbil stejně jako první a už se těším na třetí.

Marejka
09.01.2019 4 z 5

První díl se mi asi líbil víc. Myslím,že je to hlavně tím,že se do děje ještě nepromítla první světová válka a situace po ní. Přesto si přečtu třetí díl.....

miska_ki
05.01.2019 1 z 5

Mě to totálně nebavilo, jako přečetla jsem to, ale místy jsem se ztrácela v postavách, dějově mne to přišlo chudé. U historických románů zvlášť z období světových válek jsem schopná sedět do tří do rána, tady jsem to po pár stránkách vždycky zavřela a říkala si, kdy už se to rozjede, u posledních deseti stránek jsem si řekla, že už asi nikdy a nikdy, další díl mám koupený, ale ten číst ani nebudu, jen až se budu hodně nudit, tak třeba místo návodu na WC čističi si přečtu toto, ale nevím nevím.

helenah
03.01.2019 5 z 5

Moc jsem se na pokračování osudů Marie,jejího muže a ostatních postav románu těšila. Kniha má spád a už se moc těším na třetí díl.

pocahontaass
31.12.2018 5 z 5

Příjemná historická oddychovka, těším se na třetí díl :-)

Evaho73
21.12.2018 4 z 5

Druhý diel je z môjho pohľadu lepší ako ten prvý, lebo rozsiahlejšie oboznámovanie s postavami už máme za sebou.
Osudy jednotlivých obyvateľov pánskeho domu sú však prerozprávané z pohľadu viacerých postáv, čím sa autorka akoby zamerala len na vonkajšie znaky, črty a činy hlavných hrdinov. Osobne som postrádala to, že dostatočne týmto štýlom nezobrazila vnútro a psychiku svojich postáv, iba na ne akoby sprostredkovane poukazala opisom ich konania a reakcií.
Toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo nemôžem dať plný počet bodov, aj napriek tomu, že dej príbehu je pútavý a pre čitateľov atraktívny.

iveetka
17.12.2018 3 z 5

O chlup lepší než první díl. Čtivá kniha to je, ale nijak mě osudy hlavních hrdinů nedojímají ani nezasahují. Nemám ze čtení žádný prožitek. Dle mě jsou vztahy mezi osobami popsány, tak stroze již od prvního dílu, že čtenář nepociťuje u čtení o "Marii a Paulovi" prakticky vůbec nic.

barca9312
12.12.2018 3 z 5

Oproti prvnímu dílu to bylo slabé :(

Mandlevest
08.12.2018 4 z 5

O hvězdičku lepší než díl první, začetla jsem se lépe a osudy hlavních hrdinů pro mě byly zajímavěji a čtivěji zaznamenány. Mám ráda tyto rodinné kroniky a těším se na třetí díl.

Beata19
29.11.2018 3 z 5

Odpočinkové čtení.

Jonna
21.11.2018 3 z 5

Druhý díl mi přišel trošku lepší a čtivější. Pohled na válku z německé strany je pro mne relativně nový a zajímavý, častěji čtu literaturu anglickou. Uvidíme, co přinese díl poslední.

Ivetaa
17.11.2018 4 z 5

Druhý díl trilogie se četl také dobře, dějově bohatší než první díl. Zajímavě je vylíčen život obyčejných (civilních) lidí při každodenních činnostech (shánění jídla, uhlí, teplého oblečení) a popis válečných útrap očima vojáků, kteří vlastně nebyli vojáky z přesvědčení.

Delitka
16.11.2018 4 z 5

Mnohem lepší než první díl. Plno okamžiků bylo nečekaných. Rozhodně si přečtu i třetí díl.

bata44
09.11.2018 5 z 5

Fakt super

raty
05.11.2018 4 z 5

Zajímavý pohled na válku z německé strany. Nechybějí dějové zvraty a překvapení z chování hlavních i vedlejších postav. Bohužel první polovina knihy mi připadá zbytečně natahovaná. Jsem zvědavá, jak se podařilo navázat třetím dílem.

4xbabča
03.11.2018 5 z 5

Druhý díl rodinné ságy Menzelových byl dějově mnohem bohatší než první a také se mi více líbil. Popisuje průběh 1.světové války, jak jej prožívá panstvo i jejich služebnictvo a já už se velmi těším na závěrečný 3. díl, a doufám, že mě opět nezklame.

první světová válka (1914–1918) historické romance

Anne Jacobs
německá, 1941
2017  75%Panský dům
2018  81%Panský dům a jeho dcery
2019  83%Zlaté časy
2020  83%Nová doba
2019  77%Hortenziová zahrada

Kniha Panský dům a jeho dcery je v

Přečtených1 151x