Panský dům a jeho dcery

Panský dům a jeho dcery https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356360/mid_pansky-dum-a-jeho-dcery-Mwt-356360.png 4 707 153

Panský dům série

Marie a Paul Melzerovi si užívají rodinného života, ale jejich štěstí netrvá dlouho. Vypukla první světová válka a muži narukují na frontu. Paul jako dědic průmyslnické rodiny je zpočátku zproštěn vojenské povinnosti, neboť je potřebný doma jako odborník v továrně. Jenže i on posléze dostane povolávací rozkaz – a právě v den, kdy Marie rodí jejich dvojčata. Marie se však nezalekne žádné překážky. Brzy pochopí, že je na tom melzerovská textilka špatně, a pustí se do boje za zachování rodinného dědictví. Její pomoc potřebují i obě švagrové Kitty a Elisabeth. Později ale dostane zlou zprávu, že Paul padl do zajetí. A záhy nato se objeví jeho přítel, elegantní Ernst von Klippstein, který čím dál víc vyhledává její blízkost...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Töchter der Tuchvilla , 2015

Jabkovžupanu
01.01.2021 4 z 5

Pokračování rodinné ságy. Pokud vás bavil první díl, druhý nezklame.

PetiJelinkova
26.12.2020 4 z 5

První díl se mi líbil víc. Byla místa, kdy jsem se vyloženě musela nutit do čtení. Ale i tak se těším na třetí díl. Jsem zvědavá jak to dopadne mezi Lisou a Sebastianem.

Annannas
01.12.2020 3 z 5

Prví díl byl pro mě příjemným až skoro pohádkovým počtením. Druhý díl nebyl špatný, ale byla místa, která se dost vlekla. Ale určitě dám i třetí.

lisell
26.11.2020 3 z 5

Za mě horší než jednička. V některých pasážích jsem krapet usínala. Ale opět romantika, jednodušší čtení, ale pro odlehčení dostačující.

Steiniglovka
01.11.2020 4 z 5

Příběh se mi moc líbí a oblíbila jsem si všechny postavy, hlavně Lisu a jsem zvědavá jak bude pokračovat její vztah se Sebastienem :-)

Martina1725
02.10.2020 4 z 5

Opět místa, kdy jsem se musela nutit do čtení, jindy docela zajímavé. Ale první díl se mi líbil víc

makul
29.09.2020

Z této knihy mám smíšené pocity. Ze začátku jsem jí moc velké naděje nedávala. Ale po několika událostech jsem se do knihy začetla a bavila mě víc než 1. díl. Postavy mi přišly sympatičtější, jen Kitty mě občas štvala svojí naivitou, vystupováním a předváděním se, ale jinak jsem jí měla svým způsobem taky ráda.

hanap
28.09.2020 4 z 5

Po přečtení prvního dilu jsem se rozhodla přečíst celou sérii Panský dům a sledovat osudy obyvatel domu v nelehkých časech světové války a po ní. Tak jako se svět proměňuje nyní, změny nastaly i tehdy a moc o tom nevim.
Přesto že tato trilogie je románem pro spíš pro ženy je to milé čtení.

lenka7348
14.09.2020 4 z 5

Musím říct, že se mi tento díl líbil víc než první. Nečetl se úplně lehce, ale chtěla jsem vědět, jak to bude dál. Když už jsem se prokousala dvěma díly, tak se pustím i do toho třetího.

cibulka 8
11.09.2020 4 z 5

Mnohem lepší než první díl. Zaujala mě především postava Elisabeth. Zatímco v prvním díle to byla závistivá intrikářka, v druhém se z ní stala sebevědomá a obětavá žena. Celkově mi tu byly postavy bližší a uvěřitelnější.

m_martina
31.08.2020 5 z 5

I toto pokračování se mi moc líbilo. Autorka píše výborně a já jsem spokojená.

zdenaR
19.08.2020 4 z 5

Druhý díl je určitě lepší, trochu se odklonil od červené knihovny.
Příběh se rozvinul i o další osoby, což si myslím, že knize prospělo.
Určitě si přečtu i poslední díl, jsem zvědavá, kam se osudy postav budou ubírat.

hamm
12.08.2020 5 z 5

Libi se mě ta série.

cmelda26
29.07.2020

Jsem spokojená, autorka opustila předem čitelnou romantickou linii prvního dílu a příběhu to rozhodně prospělo.

zimolka
12.07.2020 5 z 5

I druhý díl byl opravdu povedený.Určitě přečtu časem i ten třetí.

milena8281
03.06.2020 4 z 5

Tento díl je lepší než první. Je to samozřejmě proto, že období, které se zde popisuje, bylo nabité dějem, událostmi, osobními i světovými katastrofami. První světová válka změnila svět. Svět se změnil úplně ve všech ohledech. Dotkla se úplně všech, bez ohledu na společenské postavení, nikdo nebyl ušetřen. Bylo mi moc líto Kitty. To jsem obrečela. Konec je ale dobrý, takže se chystám přečíst si poslední díl, uvidíme, kam až osudy pokročí. Po 1.SV se toho dělo opravdu hodně, jsem zvědavá, co z událostí se v románu objeví.

klarushka-1
19.05.2020 5 z 5

Celá trilogie se mi moc líbila, ovšem více mě zaujala dvojdílná sága Venkovský dům od stejné autorky.

LenkaKa
18.05.2020 4 z 5

Druhý díl určitě lepší než první. Váhala jsem, jestli to číst, ale tentokrát jsem zklamaná nebyla, takže se těším na třetí.

Katka2382
12.05.2020 2 z 5

Nějak si nemůžu pomoci,ale přijde mi to opět jako červená knihovna,jen v tochu jiných kulisách.A ke všemu superžena bez jakýchkoliv vad.

stejsdan
15.04.2020 4 z 5

Druhý díl se mi líbil více než ten první, děj nebyl tolik předvídatelný. Navíc je tam hezky a výstižně popsáno, jak se žilo za první světové války. Člověk už si ani nedovede představit, že ženy neměly volební právo, že nebylo běžné, aby studovaly a podobně. Hlavní hrdinka Marie je opravdu nadaná na všechno, dovede vést textilní továrnu, šít a navrhovat šaty, starat se o malá dvojčata a ještě všechny okolo utěšovat...Je to asi superžena:) Co mě trochu vadilo, je množství překlepů a nepřesností např. v přímé řeči. Lepší průměr. Uvidíme co třetí díl.

první světová válka (1914–1918) historické romance

Anne Jacobs
německá, 1941
2017  75%Panský dům
2018  81%Panský dům a jeho dcery
2019  83%Zlaté časy
2020  83%Nová doba
2019  77%Hortenziová zahrada

Kniha Panský dům a jeho dcery je v

Přečtených1 151x