Panský dům a jeho dcery

Panský dům a jeho dcery https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356360/mid_pansky-dum-a-jeho-dcery-Mwt-356360.png 4 707 153

Panský dům série

Marie a Paul Melzerovi si užívají rodinného života, ale jejich štěstí netrvá dlouho. Vypukla první světová válka a muži narukují na frontu. Paul jako dědic průmyslnické rodiny je zpočátku zproštěn vojenské povinnosti, neboť je potřebný doma jako odborník v továrně. Jenže i on posléze dostane povolávací rozkaz – a právě v den, kdy Marie rodí jejich dvojčata. Marie se však nezalekne žádné překážky. Brzy pochopí, že je na tom melzerovská textilka špatně, a pustí se do boje za zachování rodinného dědictví. Její pomoc potřebují i obě švagrové Kitty a Elisabeth. Později ale dostane zlou zprávu, že Paul padl do zajetí. A záhy nato se objeví jeho přítel, elegantní Ernst von Klippstein, který čím dál víc vyhledává její blízkost...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Töchter der Tuchvilla , 2015

hapac
10.07.2019 4 z 5

Dobrá kniha na dovolenou (tedy pokud se vám vejde do kufru). Něčemu se v knize dá věřit, něčemu ne, ale rozhodně přečíst se to dá a krásně si u toho odpočinete, však si mozek může dát taky dovolenou.

KACABAK
09.07.2019 4 z 5

Tento 3-tí díl byl zajímavý, přečetla jsem ho jedním hltem. Příběh ukazuje jak je Marie silná při rozkolu manželství s Paulem, avšak na tehdejší dobu mi příběh nepřijde již příliš reálný. První díl byl nejlepší.

Libušš
01.07.2019 odpad!

Po druhé se zklamat chceš... když jde o něco (co nechceš) za velmi levný peníz.
K tomu já asi nemám slov.
Děj ještě víc o ničem, ještě víc zbytečných keců okolo...
A už mi bylo něco divného, když hned po vydání tohoto dílů bylo hlášeno datum, kdy vyjde přeložený třetí díl této ságy. Když teď vidím, jak autorka seká knihy, jednu za druhou, které navíc vypadají obsahem stejné, na stejné brdo. Myslím že jak rychle se autorka dostala na výsluní, tak rychle čtenářky omrzí.

oolinkaa
29.06.2019 3 z 5

První díl super. Pokračování taky, ale postupně kniha upadala, zbytečné pasáže, protahování děje. Kdyby kniha měla o 100 stran méně , vůbec nic by se nestalo. Bylo jasné, že to skončí šťastně, žádný zvrat se neudál. Poslední díl si každopádně přečtu, ač od toho už moc neočekávám

Viviana-Mori
21.06.2019 5 z 5

Tento díl je více propracovaný. Líbilo se mi, že dostaly víc prostoru jiné postavy, než Marie. Marie mi prostě nějak nesedí, je důležitá jak stehno a stala se z ní taková sucharka. Všechno ví nejlíp, všichni ji zbožňují, no nevím. Já jí to nějak nežrala. Ostatní postavy mě ale mile překvapily, Kitty sice pořád byla mnohdy nesnesitelná, ale stejně jako u ostatních byl i u ní vidět posun. Úplný závěr v mlze byl tak předvídatelný, až jsem se smála.
Každopádně kniha zdařile plní svůj účel odpočinkové romantické četby a ta válka tomu dodala větší emoční rovinu.

haski
19.06.2019 2 z 5

Byla jsem zvědavá na pokračování, hlavní hrdiny postihla 1. světová, postavy jsou dobře vykreslené, prostředí také. Příběh nějak stagnoval, ke konci už mě moc nebavil.

kiki11
15.06.2019 5 z 5

Ve druhém dílu bylo znát, že se autorka vypsala a píše poutavěji, více "spisovatelsky" nebo jak to říct, než v prvním dílu. Líbilo se mi, že rozvinula osudy vedlejších postav (Humbert, Hanna), za to Marie a Paul trošku upadli do pozadí (díky nepřítomnosti Paula). Panský dům se pomalu, ale jistě stává jednou z mých srdcovek a já se už nemůžu dočkat posledního dílu.

Marcinková
06.06.2019 4 z 5

poutavě napsáno, dobře se čte

ADE138
28.05.2019 3 z 5

Pokračování knihy Panský dům. Příběh se mi líbil víc, byl sice méně romantický, ale díky událostem z první světové války byl napínavější, čtivější a zajímavější.

Co je velké zklamání je množství chyb, překlepů a stylistických paskvilů... namátkou: "Pořád ještě o Paulovi neměli žádné známky života."

Uvítala bych - a myslím, že nejsem sama, kdyby Knižní klub místo lepení zlatých medailí Světový bestseller na obálky svých knih raději zaplatil kvalitního editora.

Deniska147
20.05.2019 5 z 5

Opět nádherný díl.

Davidsonová
16.05.2019 4 z 5

Tohle už je čtivější a lepší než první kniha. Bavila jsem se, pobrečela si, zasmála se a celkově jsem se bavila. Vím, že to zní divně, je to přeci na pozadí války, ale je to život, je to příběh ze života a není to jen o smrti.

amanek
15.05.2019 5 z 5

Pěkné oddechové čtení. Určitě si přečtu i třetí díl.

ikul
02.05.2019 4 z 5

Druhý díl Panského domu jsem začala číst se zájmem, ale v polovině mě to trošku nudilo. Přesto mě autorka znovu vtáhla do děje. V pozadí probíhá první světová válka a ženy v domě se snaží žít statečně. Ale ani jim se nevyhnou tragické okamžiky. Když příběh skončí, napadne vás jak absurdní a zbytečná válka bývá.

Babo
25.04.2019 4 z 5

I druhý díl je příjemná kniha.
I když Evropou otřásá 1. světová válka , autorka dokázala nejitřit příliš emoce . Je to obdivuhodné ,protože se rozhodně nevyhýbala utrpení vojáků ani lidí v týlu .
Sledujeme osudy ve vile , v továrně i na bojišti .
Ne všichni se dožili konce války ,ale ani ti ,kteří přežili už nemohli být stejní .
Už mě čeká poslední díl a už teď si myslím,že mi budou obyvatelé vily chybět.

lenka7848
24.04.2019 5 z 5

Knížka mě bavila, přišla mi záživnější než první díl.

Vojslava
22.04.2019 4 z 5

Stále jednoduchý styl vyprávění, ale začaly se objevovat zajímavější motivy, a to nejen kvůli světové válce. Roli začínají hrát všechny tři mladé ženy, takže se vytrácí prvoplánovitost hlavní dvojice; můžeme očekávat, že třetí díl bude minimálně dobrá oddechová četba.

LenkaGonn
25.03.2019 4 z 5

Mě se tato kniha opět líbila. Opět jsem prožívala příběhy hlavních hrdinu a byla jsem rada za dobrý konec. Tento příběh byl asi i lepší jak ten první. Pro mě je to odpočinkové čtění a už se těším na díl.

Pergola
10.03.2019 3 z 5

Celkem dobrá odpočinková četba. Kniha se četla velmi dobře a lehce.

martinkaLLL
02.03.2019 5 z 5

Byla lepší jak ta první. Už od začátku to mělo napětí a nebyli tam žádná prázdná nudná místa.

Lenoulinka
24.02.2019 3 z 5

Druhý díl z doby světové války mě až tak netáhnul.
Hospodářská krize, strach o muže bojujících ve válce byl hezky popsaný, ale tak nějak se to vleklo bez napětí.. Dám si chvíli pauzu, než sáhnu po závěrečném díle.

první světová válka (1914–1918) historické romance

Anne Jacobs
německá, 1941
2017  75%Panský dům
2018  81%Panský dům a jeho dcery
2019  83%Zlaté časy
2020  83%Nová doba
2019  77%Hortenziová zahrada

Kniha Panský dům a jeho dcery je v

Přečtených1 151x