Panský dům

Panský dům https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351412/bmid_pansky-dum-AvO-351412.jpg 4 1324 372

Panský dům série

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Die Tuchvilla , 2014

Cathlin
22.05.2019 2 z 5

Zdá se mi jako průměrné romantické dílo s naprosto šablonovitým dějem, který mě zklamal. Doufala jsem, že se příběh bude vyvíjet nějak neotřele, když je kniha prý bestseller, ale bohužel se naplnily mé obavy, že půjde o klišé.
Napsané je to ale tak příjemně, že se to dobře a bez zádrhelů čte. Jako oddychovka, od které člověk nic nečeká, to plní funkci naprosto nenáročného relaxu.

kiki11
12.05.2019 5 z 5

Byla to taková směsice Panství Downton, Grandhotelu a Pýchy a předsudku, ale já mám tyhle historické příběhy ráda, takže se mi to moc líbilo. Občas to bylo trochu klišé, ale nevadilo mi to. Divím se, že má tato kniha tak nízké hodnocení. Mě bavila a už se chystám na další díl.

ApolenkaS
05.05.2019 5 z 5

Pro mě strašně fajn příběh! Kdo má rád trochu historie (je to historie rok 1914, ne?), trochu toho rodinného takemstvíčka a intrik, tak si přijde na své.

Raghnaid
05.05.2019 5 z 5

Z knihy jsem trochu rozpačitá. Nepřipadala mi nudná, přestože se tam nic moc nedělo, postavy byly trochu... přes šablonu. Měly sice svůj charakter, ale až moc se vžívaly do své role, nikdo nedělal nic nečekaného. Občas mi připadalo, že autorka vaří z ničeho, ale přesto se mi kniha líbila. A to docela hodně. Většinou jsem se v ní moc neztrácela a to je na úctyhodný počet stran docela obdivuhodný, takže za mě asi 4,5*

*************
Čtenářská výzva 2019, kniha s lichým počtem stran

tanja
26.04.2019 5 z 5

Nechápu, proč má tahle knížka tak nízké hodnocení. Mě se líbila moc.

lenka7848
24.04.2019 4 z 5

Z celé trilogie bych řekla, že je tento díl nejslabší a nejvíce "utahaný". Ale i se mi knížka líbila a přečetla jsem i zbývající dva díly.

Adris
15.04.2019 4 z 5

Klasická románová bichle, pro některé může být těžké prokousávat se pasážemi, kde není žádná "akce", což v této knize moc očekávejte. Mě to bavilo, ale jeden díl stačil, je i pěkně uzavřený, tudíž netřeba číst další.

Babo
14.04.2019 4 z 5

Po všech těch knihách o holocaustu, utrpení v gulagu a nějaké té vraždě , je tato kniha takovým balzámem .
Je to taková pohádka , kde chudý sirotek dojde štěstí a blížící se mraky 1. světové války jsou sice blízko ,ale v tomto 1. dílu je jen tušíme .

Jane007
12.04.2019 3 z 5

Knížka se mi líbila, byla podobná Panství Downton, i když o hodně slabší. Co mi na knížce nejvíc vadiilo, jsou dost časté překlepy a chyby. Myslím, že tohle by si mohli odpustit. A konec mě taky trochu zklamal, to už bylo přehnané. Každopádně knížka je příjemná oddychovka a četla se sama, jen mít víc času. Jsem zvědavá na další díly

april4
10.04.2019 2 z 5

Přiznám se, že romány, speciálně ty pro ženy, nejsou mým šálkem kávy. Nicméně knížku jsem dočetla....nějak jsem ji nedokázala definitivně odložit, chtěla jsem vědět, jak co dopadne (i když je zde vše poněkud předvídatelné). Jako odpočinkové čtení do MHD dobré, samolepku "Světový bestseller" bych ovšem ve vteřině sloupla.

Eeli
07.04.2019 2 z 5

Ničím výjimečný příběh, spíše taková průměrná romance s nepříliš originální zápletkou a s předvídatelným koncem.

ovecka535
06.04.2019 4 z 5

Čtivé, odpočinkové čtení.

MaryAllen
25.03.2019 2 z 5

Knihu jsem dostala darem. Moc nezaujala, mám i pokračování, ale do toho se už nebudu pouštět. Kniha mě nudila.

LenkaGonn
25.03.2019 4 z 5

Nebyla to bomba, ale mě se ta kniha prostě líbila. Občas to bylo nudné, ale příběh je skvělý a i když mě hlavní hrdinka místy štvala, tak jsem si je prostě všechny oblíbila a těšila jsem se na druhou knihu, abych se všemi hrdiny mohla dal prožívat jejich životy.

JessieEx
22.03.2019 3 z 5

3,5*
Někde jsem četla přirovnání k seriálu Panství Downton a musím souhlasit. Měla jsem z obou podobné pocity. Chvíli nuda, chvíli mě to naopak bavilo, ale celkově mi ani jedno nepřirostlo k srdci. Panský dům byl do půlky hrozná nuda, potom se skvěle rozjel, ale asi 70 stránek před koncem děsně přeslazený. Takže i když to byl nadprůměr, čekala jsem něco lepšího...

Trolice
06.03.2019 5 z 5

Kniha mě od začátku moc bavila. Je to příjemné vyprávění. Jsem zvědavá na další díl.

babystar
04.03.2019 5 z 5

Příjemná četba připomínající Panství Downton přemístěné do Německa. Poslední rok před Velkou válkou, o níž samozřejmě osazenstvo domu rodiny Johanna Melzela nemá zatím ani ponětí. Panstvo nahoře a služebnictvo dole prožívají v krásné vile své životy plné zábavy, práce, lásky i intrik a člověk je zvědavý, jak to s nimi bude dál....

Vojslava
02.03.2019 4 z 5

Jednoduchý příběh, ale není bez půvabu. Tématicky je to "Lízin let do nebe", ale čtivý, a pokud si nárokujete jen oddychovou četbu, zklamání se konat nebude. Každopádně si další díl na nějaké dovolené dám...

Staráknížka
24.02.2019

Zatím jsem přečetla pouze první díl a kniha se mi líbila. Popis života služebnictva mi připomínal krásný seriál Panství Downton. Je to trochu červená knihovna, ale tak nějak přiměřeně. Čekám až bude v knihovně volný další díl. Není to moje běžná četba, ale je to přijemná změna. Doporučuji.

klarka61
23.02.2019 5 z 5

Krásná kniha, opravdu doporučují všem. Není to přeslazená romance a rodinná sága. Ovšem velká láska tam je. Na závěr si připravte kapesník