Panský dům

Panský dům https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351412/bmid_pansky-dum-AvO-351412.jpg 4 1319 372

Panský dům série

Augsburg 1913 Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

Die Tuchvilla , 2014

Safrika
Safrika
11.03.2024 3 z 5

Stale jsem cekala, kdy se to nejak rozjede nebo me zacne nejak vic bavit, ale nepovedlo se. Docetla jsem jen proto, ze nemam rada nedoctene knihy, ale jinak pro me promarneny cas.

Kokoska92
Kokoska92
04.03.2024 3 z 5

„Kdo chce řídit továrnu, ten musí vědět, jak se v ní cítí prostý dělník.“

Nečekejte nic hlubokého nebo světoborného. Jedná se ale o milou a pohodovou oddechovku, u které se na chvíli odpoutáte od reality a zapomenete na starosti všedních dní. V knížce je také velmi dobře zobrazeno postavení panstva a postavení služebnictva a dělníků před první světovou válku. Druhý díl si určitě nenechám ujít.

evelýny
evelýny
25.01.2024 3 z 5

Příběh z počátku 20. století, odehrávající se v Německu, hodně kopírující britský seriál Panství Downton, trochu šmrncnutý pohádkou o Popelce, okořeněný tajemným původem sirotka Marie. To vše je zabaleno do červeného celofánu.
Poklidně plynoucí, relaxačně uklidňující, ničím překvapivé, ke konci už trochu nudné.
Přesto jsem zvědavá na pokračování.

Audiokniha: emotivní virtuózní koncert pro jeden hlas Pavla Soukupa

eva-lupen
eva-lupen
13.01.2024 4 z 5

Vůbec to není špatné, ale zase nic extra objevného. Asi se to bude líbit fanouškům Panství Downton, Za války apod. Oproti Zámku Ashmore mi tohle přijde mnohem lepší. Jsem zvědavá jak to bude dál, protože německý pohled bude asi trochu jiný než britský, ale v tomhle díle jsem žádný rozdíl nenašla.

LenkaAK
LenkaAK
11.01.2024 5 z 5

Mladá, odvážná a chytrá Marie dostane příležitost jako pomocná kuchařka. Díky své povaze a osobnosti se brzy stane komornou mladé slečny. A u toho nezůstane....
Zajímavé bylo také prostředí továrny, předválečné německé vztahy a tajemství kolem Mariina původu.
Těším se na další díl :-)

K.larki
K.larki
08.01.2024 4 z 5

Velmi se mi líbila hlavní hrdinka a její sebeucta. Kniha samotná je dobre čtení tohoto žánru, lehce předvídatelné nekdy mzna i naivni, ale zároveň je to příjemná změna, že se dej neodehrava v Anglii ale v predvalecnem Nemecku, s nahledem do tehdejsiho sveta tovaren. Docela by mě zajímalo, jak se budou vyvíjet charaktery některých osob.Proc ne:)

Havrnka
Havrnka
31.12.2023 5 z 5

Kniha je čtivá.

Mišák240
Mišák240
02.11.2023 3 z 5

Za mě to bylo průměrné čtení, které úplně nenadchne, ale ani nezklame. Marie a Paul mi byli sympatičtí.

Dietwithstyle
Dietwithstyle
06.10.2023 3 z 5

Kniha se dobře četla, bylo zajímavé nahlédnout do života lidi v předválečném Německu. Ale jsou to trochu Vékávéčka začátku dvacátého století. Každopádně příběh mě celkem bavil, autorka umí dobře popisovat atmosféru jednotlivých situací. Nejspíš si přečtu i další díly.

1v8na
1v8na
19.09.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila. Byla čtivá.

Je zde vykreslená doba před první světovou válkou, kdy bylo panstvoe z vyšší společnosti a prostý lid. To mě zaujalo.

Hlavní hrdinka Marie mi byla velmi sympatická. Líbila se mi její průbojnost ale i loajálnost. Přesně věděla, kde má své místo.

Sága i její zpracování se mi líbí. Bylo to pohodové čtení. Už teď se těším na další díly.

Sabča817
Sabča817
16.09.2023 4 z 5

Dobře se to četlo. Žádný zázrak ani propadák. Určitě si přečtu časem i zbylé díly. Dávám 3,5 *.

dzejkbeltygros
dzejkbeltygros
01.09.2023 3 z 5

Průměrná oddechovka, nic závratného. Ale bylo to celkem příjemné čtení. Líbilo se mi, jak osudy lidí bylo hezky protkané. Pár tajemství taky nechybělo, takže to bylo fajn. Zkusím další díly, jestli budou mít trochu větší šťávu.

TerMa
TerMa
12.08.2023 3 z 5

taková oddechovka, ale nijak mě nenadchla. nemyslím si že budu číst další díly. Hodně mi vadili nesrovnalosti v textu.

mia.com
mia.com
20.07.2023 3 z 5

Taky hodnotim prumerem, protoze hlavni zapletka je velmi pohadkova a neprisla mi ani extra napinava a zajimava. Jinak se to cetlo fajn, mam tyto rodinne sagy v oblibe a urcite se pustim do dalsiho dilu.

Knihomura
Knihomura
26.06.2023 3 z 5

Dobrá oddychovka. Nic víc, nic míň.

moudivlacek
moudivlacek
01.04.2023 3 z 5

Příběh dívky Marie ze sirotčince, která začne pracovat v panském domě továrníka Melzera. Je to příběh té doby, kdy společnost ovládala moc a peníze, kdy služky měly přesně dané místo a věděly, že nesmějí hledět "výš". I přesto občas se stal zázrak a chudá Popelka si své štěstí najde....
Pro mne je to jen velmi romantické a některým událostem těžko věřím, že by se opravdu mohly tehdy stát. Ale celkově jsem si ten příběh užila.

Ilona70
Ilona70
06.02.2023 3 z 5

Pohodová oddechovka. Jak chudá dívka ke štěstí přišla.

Eva398
Eva398
02.02.2023 3 z 5

Knihu bych zařadila do červené knihovny. Je to odpočinková čtení s pěknou zápletkou. Dobře ve četla. Uvidíme jaké bude pokračování. Marie, která jako dítě že sirotčince se ocitla v bohaté rodině jako pomocná síla kuchyní a nakonec knihy se zasnoubi se synem továrníka.

archivářka115
archivářka115
31.01.2023 3 z 5

Celkem se mi líbila a dobře se četla. Předpokládala jsem, že Marie bude dcerou továrníka
Melzera. Ke konci mě přestala bavit a těšila jsem se, až bude konec. Další díly si už asi
nepřečtu

bábuška
bábuška
21.01.2023 4 z 5

Román z doby před první světovou válkou, kde je zachycen život t.zv. vyšší společnosti, muži jsou v rodině vládci a věnují se získávání stále více a více peněz, ženy se věnují parádě, klepům a "dobročinným" spolkům. Na druhé straně vidíme chudobu a dřinu ve fabrikách za ninimální mzdu. V tomto prvním dílu ságy se věnujeme spíše rodině Melzerově a dění v jejich domě. Pohodové čtení.