Návrat

Návrat https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454378/bmid_navrat-jHT-454378.png 4 241 70

Panský dům série

Panský dům. Návrat. Augsburg 1930. Marie a Paul Melzer jsou šťastní a jejich láska je silnější než kdy jindy. Ale kvůli globální ekonomické krizi a obtížným dobám musí Paul bojovat o přežití své textilní továrny. Když onemocní zánětem srdečního svalu, Marie zakročí a zachrání společnost před zkázou, protože jde o osud celé rodiny. Je třeba učinit důležitá rozhodnutí, protože rodina Melzerových má vysoké dluhy. Jejich milovaná vila může být zachráněna, jen pokud budou stát všichni pohromadě. Závěrečný díl čtyřdílné ságy.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Rückkehr in die Tuchvilla , 2020

Kanimůra2
28.02.2022 5 z 5

pokud bych mohla autorce poradit - prosím pokračujte. Komunista v rodině a 3/4 Židovka? Ono by to neskončilo dobře... Ale ráda bych si to přečetla. To prostě nemůže jen tak přestat
Paní Jacobs je moje oblíbená. Samozřejmě 5 hvězdiček.

knihovniceS
10.02.2022 5 z 5

Panský dům Návrat
Dočetla jsem 4. díl historické ságy, která původně byla trilogie. Ani tento díl navíc mě nezklamal. Pěkné čtení, méně veselé, byla doba krize, která se dotkla i rodiny Melzerů. Panstvo i personál se mělo co otáčet ... Ve vedlejší lince se „rozbalil“ příběh služebné chudé Lisy, která se rozhodla poznat vlastního otce (šlechtice) a jede za ním na statek... Nic neprozradím, jen že to je napínavé, ostatně jako i děj ostatní dalších postav. Celá sága stojí za přečtení, dávám 5 hvězd.

Denisaa478
28.01.2022 5 z 5

Na 4.dil jsem se strašně těšila a rozhodně nezklamal :) těším se na pokračování

Luciska13
27.01.2022 4 z 5

Tuhle sérii miluju, ale k tomuto dílu jsem přistupovala trochu skepticky - přeci jen "čtvrtý díl trilogie". První kapitoly mě opravdu moc nenadchly, ale nakonec jsem se celkem začetla. Bohužel jsem už z toho neměla takový pocit, jako dříve, budu si muset znovu přečíst první tři díly, ale mám dojem, že tento díl se snažil věnovat až moc dějovým linkám naráz a už méně Marii a Paulovi, kteří byly v předchozích dílech vždy těmi hlavními aktéry. Buď se jim dříve autorka opravdu věnovala více, nebo to z těch knih alespoň vyplývalo, ale teď jako by byli odsunutí na druhou kolej...

LenkaGonn
17.01.2022 4 z 5

Já jsem byla opět spokojená. Bylo fajn spolu s rodinou Melzerů prožívat jejich příběhyy radosti i starosti. Pro mě je to odpočinková záležitost. Těším se na další díl.

marli58
29.12.2021 5 z 5

Pokračování rodinné ságy se opět moc hezky čte. Přesto, že už se asi s pokračováním nepočítalo. Tím, že od přečtení 3. dílu uplynula nějaká doba, tak jsem se trochu ztrácela v některých jménech - kdo je kdo a ke komu patří. Možná by už na začátku knihy nebyl špatný rozepsaný rodokmen. Určitě stojí za přečtení a je to další plnohodnotný díl do série z historie o době hospodářské krize. A vypadá to, že sága bude pokračovat...

zimolka
12.11.2021 5 z 5

Opět nádherný díl, myslela jsem že mi bude trvat než se zorientuji kdo je kdo,ale vzpomněla jsem si téměř hned a kniha nešla odložit.

Jonna
02.11.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, možná proto, že mi dělalo problém zorientovat se znovu ve všech postavách, ale asi v jedné čtvrtině mě kniha chytla, a už nepustila. Myslím, že je to zatím nejlepší kniha série.

Lu200
26.10.2021 5 z 5

Moc milé pokračování. Nemohla jsem se na začátku zorientovat v postavách, ale naštěstí je na začátku knihy uveden seznam s popisem, kdo je kdo, což jsem ocenila.
Příběh je laskavý, milý, ve stylu předchozích dílů. Oceňuji, že se autorka snažila zachytit i dobu po krachu americké burzy a reálie té doby.

Čekám, že bude další díl z 2.světové války.
Doporučuji, pro fanoušky celé série povinný díl. :-)

PetaZ
21.10.2021 3 z 5

No nevim.. Za me uz trochu zbytecne napsany dalsi dil s otevrenym koncem, takze bude asi dalsi,

cérka
14.10.2021 5 z 5

A já to říkala že bude určitě pokračování :) A říkám to znovu, ještě určitě nekončíme :).
Ano, i mně chvilku trvalo než jsem se zorientovala v postavách a ději, ale byla to fakt jen chvilička. Velmi čtivé a podmanivé (a často i uvěřitelné) vyprávění o nelehké době, zajímavých lidech a starostech, které ve třicátých letech zažívali.
Asi bych chtěla dodat, že je to odpočinkové čtení, ale jelikož čtu hlavně po večerech, mnohdy i velmi vysilující :). Dnešní ráno bylo hold těžké ;).

Renatecka
12.10.2021 3 z 5

Příjemné poklidné čtení, v postavách jsem se ale totálně ztrácela :-D

ivousekk
11.10.2021 5 z 5

Vyborne pokracovani. A klidne by mohlo byt dalsi.

xxbarbarelaxx
09.10.2021 5 z 5

Moc hezké čtení příběh se mi četl dobře, děj odsýpal a kdyby bylo na mě, byla bych ráda za další pokračování této rodinné ságy.

Toňula
02.10.2021 4 z 5

Po delší době setkání se známými hrdiny, tentokrát v nelehké předválečné době. Opravdu zdařilé pokračování rodinné ságy Melzerů s jedinou chybou, že jsem si již po takové době úplně nepamatovala osudy hrdinů a jejich vzájemné vztahy..Ale nevadí, i tak pěkné počtení.

4xbabča
26.09.2021 5 z 5

Opět překrásné čtení, možná i nejlepší ze všech čtyř knih, které dosud vyšly. Příběh rodiny Menzelových, ale i osudy jejich personálu, kteří s nimi žijí v jejich vile, doba hospodářské krize a obavy o budoucnost, to vše je v knize dobře popsáno. Připravuje se k vydání již pátá kniha, tak se už těším, jak budou osudy rodiny pokračovat.

Kaja1
18.09.2021 5 z 5

Bylo to hezké počtení. Tolik plánů, snů a ideálů, je hrozné, že je zase čeká válka.

hapac
27.08.2021 4 z 5

Tentokrát mi trvalo než jsem se začetla, ale pak už to bylo jenom a jenom prima čtení.

zuzana2599
16.08.2021 5 z 5

Rodinné ságy jsou mé oblíbené a milované, a zejména ty od Anne Jacobsové jsou mojí srdeční záležitostí. Už ty překrásně povedené obálky, které nalákají a těší oči, a co teprve obsah, kterému nemůžu odolat. Návrat. Chvíli mi trvalo, než jsem se dostala do děje a osvěžila si všechny postavy v panském domě, panstvo, jejich příbuzné i zaměstnance. Ale pak po přečtení pár desítek stran jsem byla opět doma u Melzerových a prožívala s nimi jejich trable, úspěchy, nemoci, krizi a vše dobré i zlé co přináší sám život. A pak na samotném konci jsem cítila, že ještě bude pokračování, že se se svými hrdiny znovu setkám a opět to bude moc hezký zážitek.
Paní Jacobsová to tedy umí !!!

martinaandulka
14.08.2021 5 z 5

Nádherné jako předchozí díly,četla jsem jedním dechem,držela palce postavám až na Augustu ta byla nenapravitelná.... .