Návrat

Návrat https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454378/bmid_navrat-jHT-454378.png 4 241 70

Panský dům série

Panský dům. Návrat. Augsburg 1930. Marie a Paul Melzer jsou šťastní a jejich láska je silnější než kdy jindy. Ale kvůli globální ekonomické krizi a obtížným dobám musí Paul bojovat o přežití své textilní továrny. Když onemocní zánětem srdečního svalu, Marie zakročí a zachrání společnost před zkázou, protože jde o osud celé rodiny. Je třeba učinit důležitá rozhodnutí, protože rodina Melzerových má vysoké dluhy. Jejich milovaná vila může být zachráněna, jen pokud budou stát všichni pohromadě. Závěrečný díl čtyřdílné ságy.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Rückkehr in die Tuchvilla , 2020

Zelený.úval
06.08.2022 5 z 5

Knihu jsem četla po delší době než předchozí díly, takže jsem ze začátku měla problém s tím, kdo je kdo. Cením přehled postav na začátku knihy, který mi hodně pomohl. :-) I tento díl mě bavil stejně jako ty předtím. Jsem zvědavá na ten další, jaký bude osud rodiny na počátku války.

Aranel15
19.07.2022 4 z 5

Z počátku mi trochu dělala problém orientace ve služebnictvu, ale postupně jsem se srovnala. Možná trochu zanikly dějové linky hlavních hrdinů minulých dílů a kniha se soustředila více na Liesel, Tilly, Augustu a Lea. Od začátku mě vytáčel hlavně Sebastian jako zastánce dělnické třídy, který žije v blahobytu.

klarka61
08.07.2022

Konečně něco čtivého po nepříliš zajímavé knížky Hortenziová zahrada. Dávám 5 hvězdiček.

Evaho73
15.06.2022 5 z 5

Môj návrat po zhruba dva a pol roku k rodine Melzerovcov bol prekvapivo  pohodový, lebo jednotlivé diely tejto rozsiahlej ságy vždy nenásilne zrekapitulujú vývoj v predchádzajúcich častiach, takže som sa vďaka tomu vedela veľmi rýchlo zorientovať medzi všetkými postavami.
Tentoraz je na pozadí zdokumentovaná hospodárska kríza a samozrejme jej dopad na život vo vile Melzerovcov. Vždy je pre mňa zaujímavé sledovať najväčšie historické míľniky našich dejín a táto sága je ideálna práve ich umným zdokumentovaním na pozadí príbehov jednotlivých postáv.

katpas76
07.06.2022 4 z 5

Tři předchozí díly jsem četla s velkým zaujetím. Od té doby už uběhl nějaký čas, takže jsem se do rodiny Melzerů a dalších hrdinů musela trochu déle "vpravovat", ale kniha mě nezklamala, bylo to oddechové čtení. Trochu jsem postrádala nějakou zásadnější zápletku, vlastně se v knize nic moc velkolepého neudálo, proto dávám jen 4 hvězdy.

barus0282
02.06.2022 4 z 5

Krásný návrat k rodině Melzerů. Ze začátku mě to malinko nebavilo ale pak se děj slušně rozjel a druhou polovinu knihy jsem dočetla velmi rychle až mi bylo líto že jsem na konci. Na téhle sérii se mi líbí jak se lidé v minulosti k sobě slušně chovali mluvili spolu s úctou. Tak se vždycky do toho světa ponořím v dnešní době to tak bohužel není. Těším se na další díl poběžím pro něj 1.7.2022 do knihkupectví nemůžu se už dočkat.

Jara.v
30.05.2022 3 z 5

Jako vždy napsáno velmi čtivě, ale tohle pokračování mě úplně nezaujalo. Možná tím, kam to všechno směřuje. Nejtemnější období německé historie v podobě Hitlera a nenávist k židům. Tohle období nemám ráda a ovlivňuje to i moji náladu při čtení. Ale už mám doma předchozí díly a tak chci mít sérii úplnou.

Martina1725
21.05.2022 5 z 5

Tenhle díl se mi zatím četl nejlépe. Hezky propletený příběh postav.

Vojslava
08.05.2022 4 z 5

Další pokračování rodinné ságy ještě nepřesouvá příliš pozornosti k další generaci, ale příjemně rozvíjí zatím nastíněné příběhy a doplňuje je novými; společenská situace ale jako by se ani do vily nepromítala a krize je až příliš papírová. Nicméně četba je to příjemná, rychlá, a vůbec nevylučuju, že si přečtu i další díl, jak se osudy rodiny dál odvinou.

Marika Vanova
30.04.2022 4 z 5

Panský dům - k trilogii přibyl další díl a není to vůbec špatné. Klidně může paní spisovatelka pokračovat dál.

emilieselden
21.04.2022 3 z 5

Původní sérii jsem četla už před dvěma lety, takže jsem měla ze začátku trochu problém s postavami. Rodokmen v knize je fajn ale stejně mi neosvětlil některé věci, třeba jak se Kitty seznámila se svým druhým manželem. Ale jinak se kniha četla dobře. Děj pomalu plyne, žádné velké zvraty nečekejte. Spíš bych řekla, že je tento díl seznamovací s postavami, na které už jste trochu pozapomněli.

Pert
17.04.2022 5 z 5

Oddechové čtení, velmi jsem ocenila přehled postav na začátku knihy. Nejvíce jsem si oblíbila Tilly a Humberta.

PetiJelinkova
13.04.2022 3 z 5

Tento díl čtu zhruba po roce a něco od přečtení trilogie, takže už jsem měla problém se jmény a občas jsem se ztrácela. Ale jinak hezké, oddechové čtení. Rozhodně bych byla ráda za další pokračování.

Jana-Marie
04.04.2022 5 z 5

Celá sága pro mě byla příjemné a pohodové čtení, které jsem si velmi užívala - jako bych rodinu osobně znala:-) Už se moc těším na další díl.

Lena78537
03.04.2022 5 z 5

Tato série se tak úžasně čte. Autorka dokáže skvěle navodit atmosféru a pocit, že postavy důvěrně znáte. Jako kdybyste byli součástí rodiny Melzerů. Doporučuji a těším se na další díl.

Linda007
02.04.2022 5 z 5

Povedené jako předchozí díly, jen Leo mě štval. Že bude další díl je jasné.

cmelda26
21.03.2022 4 z 5

Autorka opět nezklamala.

takana
07.03.2022 5 z 5

Ani 4 díl nezklamal, hezké čtení.

kalinka99
01.03.2022 4 z 5

Pokračování vyprávění o rodině Melzerů a jejich přátel. Chyběl mi v příběhu trošku šmrnc a četlo se to až moc oddechově o proti předchozím dílům.

STereza
01.03.2022 4 z 5

Tento díl se ke mně dostal po dlouhé době od přečtení trilogie. Poznamenalo to první části knihy, kdy jsem se snažila spíše zorientovat ohledně postav. Když to opomenu, kniha se mi velice líbila, a s tím do jakých let kniha směřuje, by bylo zajímavé i pokračování.