Panské sídlo

Panské sídlo https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48054/bmid_panske-sidlo-eJz-48054.PNG 4 21 3

Rodina Snopesů série

< 3. díl

Panské sídlo obsahuje tři části nazvané: Mink, Linda a Flem. Zachycuje život na americkém venkově v Yoknapatawphském kraji s hlavním centrem Jeffersonem, v němž najdeme mnoho podobností s mississippským Oxfordem, od r. 1937 - do r. 1946. Jsou zde zaznamenány životní osudy lidí, myšlenky a postoje obyvatel k místním i světovým událostem.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

The Mansion , 1959

Finn69
06.04.2018 4 z 5

Výborná kniha, stejně jako předchozí díly. Je to trošku náročnější na pozornost čtenáře než běžná beletrie, ale o to větší zážitek si z toho odnesete.
Co se týká dějové linky, tentokrát je hrdinou poněkud překvapivě Mink Snopes, farmář, který v prvním dílu sestřelí z koně svého souseda a je odsouzen k dlouholetému trestu v káznici. Konec trestu se blíží a Mink, který dosud nezapomněl, že mu jeho bratranec Flem při procesu nijak nepomohl, se chystá pomstít...

irskádívka
02.08.2017 3 z 5

Souhlasím s předchozím komentářem, Faulkner rozhodně není snadná čtenářská volba. Je to náročné. Příběh je spletitý a přeskakuje, jazyk sám je těžko uchopitelný, nezvyklý, sotva srozumitelný.
Souhlasím s tím, že jako literární dílo je kniha výborná. Jako čtenářský zážitek - to už je sporné.

Crimble
29.04.2016 5 z 5

Skvělé završení trilogie. Určitá katarze, záblesky optimismu, víra v člověka. Ne vždy vítězí zlo. Faulkner jako vždy dost těžký na čtení, ale také vždy vrcholný brilantní zážitek.

William Faulkner
americká, 1897 - 1962