Panovníci svaté říše římské

Panovníci svaté říše římské https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64385/panovnici-svate-rise-rimske-64385.jpg 4 14 5

Souhrn krátkých životopisů (vč. podobizen) všech vládců, kteří stanuli v čele Svaté říše římské od jejího vzniku r. 800 až po konečný rok 1806.

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Práh

Filomena1961
09.02.2024 5 z 5

Kniha vhodná jako doplněk ke studiu pro žáky základních a středních škol, a také pro lidi, kteří mají o historii zájem. Je psána na kvalitním křídovém papíře a pojednává o panovnících od roku 800 do roku 1806, kdy v Římě byl korunován papežem. Jednotliví panovníci jsou zobrazeni a ke každému z nich je napsána stručná charakteristika. Všechna zobrazení však nemusí být věrná. Do 14. století vycházel výtvarník z různých předloh na pečetidlech,mincích, případně zachovaných soch, ze starých rukopisů, v některých případech se řídil vlastní fantazií. Oprášila a obohatila jsem si své informace z historie. Kniha stojí za přečtení.

Aghatte
13.06.2022 5 z 5

Pro člověka, který je - jako třeba já - naprosto tupý, co se týče historie, geniální kniha, kde na malém prostoru předkládá kompaktní informace. 1* a děkuji.

Historikbohouš
30.01.2021 5 z 5

Opět další kniha o.k. dotvědel jsem se zase o něco víc z historie

TheMelorry
23.05.2019 3 z 5

Pokud člověk knihz čte s pocitem, že se dozví o panovnících svaté říše římské je kniha ideální. Na relativně malém množství stran jsou ke každému panovníkovi vypsány nejdůležitější mezníky jeho života. Navíc je kniha doplněna ilustracemi jednotlivých osobností, což je skvělé. Pro mě bylo přínosné podívat se na to, jak vlastně vypadali. Člověk ale nesmí očekávat příběh, toho se zde nedočká.

Dandulka
23.11.2015 5 z 5

Historie, kam se podíváš! Velmi zajímavé čtení pro milovníky historie.