Panoptikum města Písku

Panoptikum města Písku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484539/bmid_panoptikum-mesta-pisku-VqR-484539.png 3 10 2

To, že si známý písecký autor, bývalý komisař kriminální služby Ladislav Beran, vybral pro svoji další knihu krimi povídek název Pantoptikum města Písku, není náhoda. Předkládá čtenářům tentokrát dvaadvacet povídek, ve kterých rozkrývá s nadhledem bývalého kriminalisty zajímavé způsoby páchání trestné činnosti pachatelů v polistopadové době. Ani v tomto případě nebudou čtenáři ochuzeni o člověčinu a humor, který je tomuto autorovi vlastní, ale ani o dokonalou znalost kriminálního prostředí a galerky. To, že má jednou navrch galerka, pak zase kriminálka, to je fakt, stejně tak jako to, že kdo hledá, najde…... celý text

čef
13.08.2023 4 z 5

Knihy od tohoto autora jsou založeny hlavně na vtipných hlodech kriminalistů z Písku, kteří při tom ještě úspěšně potírají místní lumpy. Když však již čtete druhou, třetí, nějak ty vtipy vyšumí a při čtvrté se už ani neusmějete. Také vloupačky do bytů a chat apod. jsou jak přes kopírák a tak doporučuji číst jenom jako první z řady a další raději nebrat, i když z textu plyne velká znalost policejního prostředí a všelijakých lumpů.

cukrovka
13.09.2022 3 z 5

Krátké krimi povídky z Písku a okolí. Některé byli zajímavější, jiné méně, ale jako odpočinková četba se to dalo. Žádné velké drama nebo vraždy, většinou se jednalo o krádeže a k dopadení pachatele často dopomůže náhoda a znalost místní galerky.