Panna ve zbroji

Panna ve zbroji https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78337/bmid_panna-ve-zbroji-eXJ-78337.jpg 4 76 13

Kniha Panna ve zbroji je knihou o věrnosti, statečnosti, víře a pokoře. Líčí nejpodivnější životní historie sedmnáctileté dívky, která se stala zachránkyní Francie. O jejím osudu vypráví Mark Twain ústy Ludvíka de Conte, sekretáře a pážete Johanky, druha jejích dětských her, přítele, který s ní setrval od začátku do konce, a byl také poslední, koho se její ruka dotkla na této zemi.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Blok

Personal Recollections of Joan of Arc , 1896

tereza0319
tereza0319
27.05.2023 4 z 5

Je to psáno stylem středověkých příběhů, něco na způsob Tristrama Shandyho nebo Jakuba a jeho pána, až jsem čekala, kdy se objeví něco, z čeho pochopím, že si ze mě autor utahuje. Nestalo se. I když je z díla cítit upřímný obdiv a úcta k hrdince, jak už tu píše Hobo, Loukotkové se podařil silnější emoční zásah, přestože v knize o Johance pojednává spíš okrajově. Nicméně, Mark Twain určitě napsal knihu, kterou je třeba číst.

vladislav6610
vladislav6610
23.09.2022 5 z 5

Překvapivé a pro mě nečekaně podrobné na Marka Twaina.

Hobo
Hobo
29.03.2022 4 z 5

Životní příběh Jany z Arku je fascinující a nelze se jím v duchu nezabývat. Fakt ale je, že zpracování Jarmily Loukotkové na mne působilo emočně silněji.

Luis_Lambo
Luis_Lambo
27.06.2021 5 z 5

Kniha mě velmi emočně zasáhla.Mistrně a krásně sepsané.Jsem ateista, ale velmi velký příklon k vyobrazování Boha počas celé knihy mi vůbec nevadil. Zaujímá čestné místo v mé soukromé knihovně.

kacaabba
kacaabba
07.08.2020 5 z 5

Od knihy jsem nic nečekal. Začátek knihy odpovídal mé představě: víceméně lehký dobrodružný román pro děti a mládež. Jenže pak začal proces s Johankou a tam to už rozhodně nebylo pro děti. ## Touto knihou a seznámením se s životopisem u mne rozhodně stoupl i sám autor. Měl jsem za to, že je to posměvač křesťanství; ale kdyby byl, kniha o Johance by musela být napsána jinak.

Kerolka_P.
Kerolka_P.
23.06.2020 5 z 5

Naprostá srdcovka. Přečteno poprvé ve třinácti letech. A také první kniha, u které jsem brečela jako želva :) Nedám na ni dopustit. Líbila se i manželovi. Top!

kilometr
kilometr
05.10.2017 4 z 5

Moc pěkné čtení a pohled na životní příběh Panny Orleánské tak trochu jinak.80%.

slimáčik
slimáčik
23.09.2017 5 z 5

Takto som Marka Twaina nepoznala.
Kniha ma vtiahla do deja, sprevádzala som Johanku až po hranicu, sledovala dym aj popol rozptyľovaný vetrom...
Ale už sa ku knihe nevrátim... Šetrím si duševné sily na zvládanie životnej reality.

Atanone
Atanone
20.08.2017 5 z 5

Proč všichni prométheové skončí špatně? Proč ti,kdo přijdou se zvláštními dary,jsou znevažováni,kamenováni,křižováni a zostouzeni,aby se pak mohli prohlásit za svaté,ale až po smrti,aby už k tomu nemohli nic říct?
Kniha patří k těm pokladům,které si hýčkám,i když se obávám,že nebudu mít dost odvahy ji ještě někdy znovu číst.
ALE- zakopla jsem náhodou o dokument,který je velmi zajímavý a trošku se mi po něm ulevilo. Ne proto,že bych byla fanoušek happyendů...ale prostě tak.

eva-lupen
eva-lupen
20.02.2016 5 z 5

Skvělá knížka na níž jsem narazila úplnou náhodou. Je psaná tak, že bych úplně věřila, že to vypráví Janin současník a že to tak opravdu bylo.

astroweb
astroweb
26.05.2014 4 z 5

Mám Twaina moc rád, je poněkud neprávem opomíjený. Převažuje v povědomí pouze jako autor dětské literatury. Neprávem.

Zuzvil
Zuzvil
30.06.2012 4 z 5

Méně známá knížka od známého autora, tato knížka pojednává o Johance z Arku, která mě v určité etapě mého života fascinovala, obdivovala jsem ji a hltala jsem tedy jednu knihu za druhou, kde byla alespoň zmínka o této dívce, která se stala symbolem francouzské stoleté války. Knížka je čtivá, příjemná a popisná, určité doporučuji.

Alix
Alix
30.11.-0001 4 z 5

Johanka z Arku je svým způsobem fenomén a Twain jí touto knížkou složil hold. Zajímavé je, že se dodnes historikové nedokážou shodnout, jak je možné, že mladá dívka dokázala zázračné věci.