Panika

Panika https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189524/bmid_panika-189524.jpg 4 314 75

Panika začala jako spousta věcí v Carpu, nudném malém městečku uprostřed ničeho – protože bylo léto a nebylo co dělat. O co v téhle hře jde? Je to prosté. Nemít strach. Heather nejdřív ani nenapadlo, že by se do Paniky pouštěla. Nikdy by si nepomyslela, že je nebojácná a že by chtěla vyčnívat. Ale pak zjistí, že je tu něco a někdo, pro koho stojí za to bojovat, a je statečnější než kdy dřív. V sázce je příliš mnoho, ovšem výhra stojí za to, tolik peněz by jí umožnilo navždy opustit nenáviděné město a nechat starou Heather za sebou, pohřbenou v prachu. Dodge se Paniky nikdy nebál, právě naopak. Pohání ho jeho tajemství, díky němu hladce prochází každým dalším kolem a je si sám sebou jistý. Ví, že vyhraje. Ale netuší, že není sám, kdo má tajemství. Všichni mají nějaký důvod proč hrát. Heather a Dodgovi přinese hra nová spojenectví, překvapivá zjištění a možná i nějakou tu první lásku – a vědomí, že někdy nejvíc potřebujeme právě to, čeho se k smrti obáváme.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , CooBoo

Panic

DominikaFuch
10.09.2015 5 z 5

Mně se tato kniha hrozně líbila, ačkoliv jsem se dlouhou dobu zdráhala si ji přečíst. Lauren Oliver je jedna z mých velmi oblíbených spisovatelka a trilogie o zemi, kde je láska je nemoc mě naprosto uchvátila. Až teď vlastně zjišťuji,že jsem ještě od ní nečetla Chvíle před koncem! To ještě budu muset napravit. Jinak se těším na Zmizelé díky a hrozně, hrozně doufám, že by mohla napsat další knihy ke trilogii o zakázané lásce ♥.
Rozhodně si ji přečtěte!

spencer
15.07.2015 3 z 5

Musím uznat, že po přečtení ostatních knih autorky je tato kniha pro mě menší zklamání.
Některé chvíle byli lepší, jiné zase horší. Heather jsem měla ze začátku ráda, ale čím víc se blížila kniha ke konci, tím víc mě štvala.

Mozkovna
10.07.2015 4 z 5

Začátek jsem četla asi čtyřikrát - nikdy mě to nechytlo a přešla jsem k jiné knize. Když už jsem se konečně přemluvila k tomu, že si Paniku přečtu, připadalo mi to jako plavba lodí. Na začátku jsem byla v dobře známém a bezpečném přístavu (měla jsem svou vlastní představu Paniky), ale začal se mi nervozitou kroutit žaludek, když jsem se posunula dál - vyplula na širé moře. Do neznáma. Byla jsem taky z Paniky docela zklamaná, myslela jsem, že potrvá celé léto, a ne že sem tam někdy budou muset splnit nějaký úkol (hold mi anotace až moc připomněla Hunger Games). A co víc - knížka mě doopravdy chytla až od sté stránky (pro ty, co četli: od úkolu v sídle Graybillů). Pak už se to dost zlepšovalo, bylo tam méně nudných pasáží, více zvratů a překvapivých momentů a... prostě to celkově bylo o stupeň nebo dva zábavnější. Občas jsem nevěděla, jestli mám mít danou postavu ráda, někdy byl někdo sympatický a jindy zase moc ne. To s Bishopem (nebudu prozrazovat co) mě docela překvapilo a rozhodně to pak bylo zajímavější. Od začátku bylo jasné, kdo s kým skončí a bylo i celkem jasné, kdo paniku vyhraje. I když jsem místy nevěděla, komu fandit. Ale dávám velké plus za tygry. Ti byli úžasní.
Bylo to prostě celé takové... chaotické. Podle mě se tam řešilo moc věcí naráz a Panice se nevěnovala zas tak velká pozornost, což je škoda. Naopak se mi ale třeba líbilo, že Heather a Dodge neskončili spolu, vždycky když je kniha psaná ze dvou pohledů, většinou jsou to dva hlavní hrdinové, které to svede dohromady, ale tady měli oba svoje problémy, lásku a důvody proč hrát a to byla příjemná změna.
Jsem z toho ještě taková trochu mimo, ten konec byl trochu unáhlený, ale nebyla to úplná pohroma. Dalo se to očekávat, a tak to ani neurazilo ani nepřekvapilo.

Misa25
03.07.2015 4 z 5

Četla jsem od autorky Chvíli před koncem, a ta kniha ve mě zanechala obrovský dojem, a tato kniha je také jedna z povedenějších, velmi se mi líbila zápletka, také se mí líbí pohled ze dvou úhlů :D tedy od dvou postav :) doufám, že autorka napíše další nějakou zajímavou knihu :)

ClaraW
17.05.2015 3 z 5

Podle názvu a obálky jsem čekala úplně něco jiného. Připadalo mi že Panika byla jen tak na pozadí a spousta věcí se jen tak plácala a občas v tom byl zmatek. Knížka, ale nebyla zas tak špatná, ale sem tam se mi zdála nepromyšlená. Dávám 3 hvězdy.

estelina2300
29.03.2015 3 z 5

Vážne nevím co si mám o této knížce myslet. Chvílema jsem se bavila,ale byly tam i chvíle, kdy jsem se neskutečně nudila. Docela originální nápad, ale provedení nic moc.

LilianaFalcon
11.03.2015 2 z 5

Málokdy se mi stane, že by mě kniha ze začátku chytla a po dvaceti stránkách mě úplně přestala bavit.
Bohužel, přesně tohle se mi stalo u Paniky.

Nelin
17.02.2015 4 z 5

Přečetla jsem kousek a pak knihu odložila, neboť jsem usoudila, že jsou lepší knihy a že se k Panice časem vrátím. A vrátila jsem se. Těch 308 stran jsem přečetla asi za dva dny, což je u mě v poslední době dost dobrý! Zjistila jsem, že není moc lepších knih, než je tato. Určitě by se nějaké našly, ale není to konkurence. Je to úžasná a napínavá kniha plná tajemství.

Doporučuji! Ale prosím, nelámejte nad tím ze začátku hůl, jako já. Nevyplatí se to. :)

pink_ivy
14.02.2015 3 z 5

Přiznávám, že mě kniha trošku zklamala. Přišlo mi to celé takové nedotažené a odbyté. Nápad byl sice celkem zajímavý, ale postavy byly víceméně dost nesympatické a ty jednotlivé úkoly mě taky moc nenadchly, čekala jsem něco lepšího, navíc byly ty kapitoly, kde o ty úkoly opravdu šlo, příšerně zkrácené. A co mě zklamalo ze všeho nejvíc? Konec. V předposlední kapitole se mi zatajil dech, protože jsem myslela, že bude mít autorka dost odvahy, aby (nechci spoilerovat) udělala určitou věc, ale to se nestalo a pro mě tak ten závěr byl dost laciný a předvídatelný. Škoda. 3*

muchomurka
28.01.2015 3 z 5

Říkala jsem si, proč má tato kniha celkem málo procent, když vypadá neotřele a má zajímavý nápad. Poté, co jsem ji přečetla, to chápu. Kniha, která nenadchne, neurazí. Čekala jsem nějaký neotřelý nápad, ale bylo zde jen zbytečné hazardování. Škoda, že se autorka nevěnovala některým tématům, které by bylo fajn osvětliv, vysvětlit. Spíše se věnovala všemu a v podstatě ničemu. A co ten konec? Jak to dopadlo s Heather a Lily? A s Annou? Jak se Heather dostala k chození s Bishopem? Proč najednou takový skok?
A ke konci knihy mě, jak již zde je v komentářích zmíněno, Heather neskutečně štvala, nic si nenechala vysvětlit, raději se utápěla ve své pravdě a tom, že jí celý svět křivdí. Škoda, celý ten nápad mohl být naprosto skvělý, takto je to průměrná knížka.

valiss4122
29.12.2014 5 z 5

Podle mě se tato kniha moc povedla, jako všechno ostatní této autorky :) Dle mého vkusu tam bylo akorát lásky, dobrodružství i překvapivých momentů :) Dávám rozhodně 5 hvězdiček .

Marillee
27.12.2014 3 z 5

Tááák, tuhle knihu jsem vyzdvihla z poličky z donucení, že bych ji už neměla přeskakovat. :-D Zpočátku jsem se vůbec nemohla začíst, je to takovýten styl psaní, kdy je všechno v onom světě naprd, nikdo nemá prachy, všude to vypadá příšerně neudržovaně... Prostě hroznej pesimismus, co si budem povídat. Ale pak mě to celkem chytlo a už mi nedělalo problém prokousat se ke konci. I když bych na autorčině místě zvolila drsnější způsob zakončení, tak jsem s výsledkem celkem spokojená a hodnotím průměrem - na oddech, nic dechberoucího, nic urážejícího. :)

sarush
25.12.2014 4 z 5

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!!
Paniku jsem četla jenom tři dny. Co bych o ní tak řekla? Obálka, to musím dát palec nahoru. Postavy, no ani do jedné z nich jsem se nevžila a nedokázala jsem to s nimi prožívat. Předpokládala jsem, že bude mezi Heather, Dodgem a Bishopem, nějaký ten milostný trojúhelník. Jenomže, po pár stránkách jsem zjistila, že Dodge je zabouchnutý do Natálie. Popravdě, myslela jsem si, že když je to psané z obou pohledů, tak ti dva se prostě do sebe zabouchnou a basta. Bylo to překvapení, když se tak nestalo a Dodge je zabouchlý do Nat.
Námět nebyl špatný. Docela se mi líbil. Určitě by to chtělo víc rozvést, celou hru. Víc napětí. Víc strachu. Víc přestřelek mezi soutěžícími. Tohle mi tam hodně chybělo. I málo lásky tam bylo, natož co psala Lauren v Delirium. Tam bylo lásky narváno, až k prasknutí. Tady nás spíš ošidila. Překvapení bylo, když jsem se dozvěděla, kdo je tedy Bishop.
Jelikož, se mi ale námět opravdu líbil, tak dávám 4 hvězdičky. Ty nedokonalosti co jsem tady napsala, tak ty jsem nějak skousla. Jsem zvědavá co Lauren vymyslí příště :D

RecycledCarrey
10.12.2014 3 z 5

(SPOILER) Kniha byla docela dobrá, ale nic mi nedala. Takový průměr. Navíc to podle mě skončilo až moc velkým happyendem, kdyby bylo na mně nechám Heather na konci zemřít, aby kniha vůbec měla nějaký hlubší příběh, protože na mě to bylo moc plitké a předvídatelné.

Peace
25.11.2014 4 z 5

"Je zvláštní, kolik času s lidmi strávíte, aniž byste je pořádně poznali."

Kniha mě mile překvapila, protože jsem od ní nečekala nic extra. Tak jasně, o mistrovské dílo se nejedná, ale úplná primitivnost to také rozhodně není. Já se bavila a to považuji u knihy za jednu z hlavních věcí. Pokud hledáte oddechovku protkanou napětím, neváhejte ;o)

Attia
09.11.2014 4 z 5

Kniha byla hodně předvídatelná, ale to se dalo skousnout, protože to autorka nakonec natolik zašmodrchala, že ten konec stál za to. Heather mi začala být nesympatická asi v poslední třetině knihy, kdy ji neustále poléval vztek, prýštil z ní vztek, vybuchovala vzteky atd. Prostě se štvala z úplných blbostí a kolikrát i na lidi, kteří ani za nic pořádně nemohli. To samé se dá říct o ději, po dvousté straně jsem zásadně nesouhlasila se směrem, kterým se děj ubíral. Škoda taky, že milostná zápletka byla také velmi předvídatelná.
Překvapilo mě, že nejde ani tak o Paniku samotnou, ale spíš o to, jak působí na lidi a jejich chování. Proč ne, napínavých míst tam byl celkem dost, ale někdy jsem se v tom množství nudného textu obyčejného života hrdinů, kdy se popisovalo, co se děje Heather nebo Dogdovi, ztrácela, po sto stranách jsem si nebyla jistá, jestli tohle řekla ona nebo on. Dávám hodně slabé čtyři hvězdy

maca5449
07.11.2014 4 z 5

Trochu předvídatelné, ale čte se rychle a je to celkem oddychové. Stojí za to si ji přečíst. :)

CraWer
02.11.2014 3 z 5

Ačkoliv lidé hodnotí tuto jako oddechovku, nebo lepší průměr - Je to tak, ale nenechte se zbytečně odradít.
Není to nic světoborného, ale Panika za to stojí.

70%

kristýnka007
26.08.2014 5 z 5

knížky jsem si dlouho všímala v knihkupectví, a když mi potom sestřenka řekla, že jí má, tak jsem jí prostě ukradla :D a rozhodně toho nelituju!
strašně se mi líbí námět, i to, jak je to podané z obou stran.
no, a i když nejsem zrovna milovnice "o měsíc později", tak u téhle knížky mě to úplně dostalo.

_Claire_
22.08.2014 2 z 5

Bohužel, očekávala jsem mnohem víc. Kniha mě nebavila, ikdyž samotný nápad příběhu je dobrý. Postavy mi nebyly vůbec sympatické.