Paní Láryfáry

Humoristický román, kde hlavní hrdinka paní Láryfáry řeší v šestadvaceti příbězích zákeřné dětské "choroby" tak, že ji všichni milují a stále se k ní vracejí.

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95543/pani-laryfary-95543.png 4.6308

Mrs. Piggle-Wiggle (1947)

Literatura světová, Pro děti a mládež
Vydáno:, Lika klub

surynas

Další z mých dětských srdcovek které nikdy nepřestanu milovat. Paní Láryfáry je prostě a jednoduše úžasná.

Bubetka79

Nejlepší kniha mého dětství. Je mi líto, že kniha se bohužel nemohla dochovat, ale dodnes na ni vzpomínám. :)

medlovice

Ta doba, kdy matky byly starostlivé a pečlivé ženy v domácnosti a děti si hráli na ulicích, ta doba dýchá z této knihy a proto je oblíbená a nestárnoucí. Když dítě zazlobilo řešilo se to laskavě a s humorem. No moje neteř má taky jednu z těchto nemocí tak se jí to bude hodit. A ješte nápinky k nimravce no máme se co učit.

hruskovalucie93

Nejlepší kniha mého dětství, dodnes na ní vzpomínám. Kniha mě neskutečně bavila, oceňuji humorně napsané příběhy. Pro zlobivé děti jako dělané :).

Anett05

Tato kniha se mi moc líbila také jsem se u ní hodně pobavila. Všem zlobivým dětem doporučuji :-)

Evik84

Knížku jsem jako malá přečetla několikrát za sebou, moc se mi líbila, vřele doporučuji jak pro dospělé tak i pro děti :-)

Mabie

Vrátila jsem se po letech k této dětské klasice a je to stále stejné. Jako dítě jsem Paní Láryfáry milovala pro laskavý humor příběhů a jako dospělá kromě vtipu oceňuji nadhled a životní filosofii, pro každý věk nepostradatelné.

maky86

moje nejoblíbenější knížky z dětství :) pamatuju si, jak jsem se nemohla dočkat, až vyjde další díl! Mohu vřele doporučit!

lenulitah

Knížku jsem objevila až teď v dospělosti, kdy jsem ji půjčila v knihovně a četla skoro šestileté dceři. Líbila se nám tak moc, že jsem ji hned musela koupit. Myslím, že je opravdu pro všechny generace, nejenom pro děti.

okureček
28.12.2016

Pravděpodobně nejoblíbenější knížka mého dětství! Hrozně ráda jsem si prohlížela obrázky a dodnes používám některé výrazy z knihy, třeba "Zápal švindlu" nebo "Ještěchvilkína". :D Každopádně si myslím, že to je kniha pro lidi každého věku!

sinamona
24.10.2016

Paní Láryfáry jsem milovala ve čtyř vydání, moc se mi líbily obaly knih, u mé sestřenice jsem si s chutí knihy pročítala. Moc jsem po paní Láryfáry toužila, až mi splnila sen má babička, kdy jsem knihu našla pod stromečkem na Vánoce, chodila jsem do 5.třídy na ZŠ, a byla jsem nejšťastnější dítě. Doteď vzpomínám na svá dětská sobotní rána s paní Láryfáry v posteli až do oběda, pršelo a mně se odehrávaly čtené příběhy jako hraný film před očima. Je to tak kouzelná a laskavá kniha, kterou doteď mám v nočním stolku doma u mamky na nejčestnějším a nejváženějším místě, kde jsou mé opravdu nej knihy, tam, kde jsou knihy, které mám hned po ruce, když mi není hej. Knihu jsem přečetla dvakrát a jistě ne naposled, při vzpomínce na ni se vracím zpět do hezkého dětství. Nyní jsem "už velká" a má sbírka se snadno rozrostla o další díla mé oblíbené B. MacDonaldové.

reader.007
28.09.2016

Moc zábavné čtení, škoda jen, že na léčení hádavky a mlátilky nemáme s mužem nervy :-)

Shui-Xian
22.02.2016

Betty MacDonald skloubila důvěrné domácké prostředí s kouzelnými i praktickými radami a okořenila vše úžasnou dávkou humoru... Zamilovala jsem si Paní Láryfáry nejen pro nevšední příběhy, ale i pro ten vtip, nadhled a životní filosofii. Jistě, v mnoha případech jde o čirý idealismus... Ale i toho je občas kapku třeba, ne? :-)

nygmasriddle
06.02.2016

Když jsem byla malá, tak mě touhle knížkou obdarovala ségra. Do dnešní doby má čestné místo v mé knihovně. Moc zábavné čtení!

kajčamach
04.08.2015

Tuhle knížku jsem četla když mi bylo 9 let. Moc jsem se při ní zasmála.

Byla prostě úžasná.

lissa-lovebooks
19.07.2015

Skvělá knížka, jak jsem byla nemocná půjčila mi ji paní doktorka. Jakmile jsem ji dočetla,hned jsem ji chtěla přečíst znovu. Před měsícem jsem ji dočetla po třetí :D

Sidheag2
09.07.2015

Pěkná. Děti se při ní hodně nasmály. Ale dětské "choroby" jsme s její pomocí "nevyléčily".

Adliczka
08.07.2015

Knihu jsem cetla v detstvi a velmi me to bavilo. Kopec srandy.

KristýnaM
28.03.2015

Tuto knihu jsem četla, když mi bylo tak 6 let. Občas ale i teď, když jsem třeba nemocná, nebo si chci jen zvednout náladu, beru do rukou tuto knihu. Líbí se celé rodině. V 1. třídě nám ji dokonce četla paní učitelka. Byla to nejoblíbenější kniha celé naší třídy. Doporučuji!

Jusťa
23.01.2015

Od této knihy jsem se nemohla odtrhnout.

masinkas
11.01.2015

Jedna z nezábavnějších knížek pro děti. Moc jsem se nasmála jako dítě a sem tam si jí přečtu i teď

Knihomolkaa
09.12.2014

Půjčila jsem ji "jakoby" bráškovi, ale četla jsem si ji sama. Ho to bohužel neoslovilo, zato já se skvěle bavila. Prostě úžasná knížka nejen pro děti.

mineralka
10.10.2014

Četla jsem synovi,ale klidně bych si jí přečetla jenom pro sebe.

E_Lan
10.09.2014

Velmi příjemná dětská knížka, většina příběhů je dokonce i poučných a některé jsou i velmi vtipné. Ideální pro čtení malým dětem i pro malé děti.

girli
02.09.2014

Ještě nedávno mi ji přítel předčítal před spaním :)
Milá, pohodová knížka, která mi vždycky zvedne náladu. Výborné čtení "na marodku" .

1v8na
21.08.2014

Kniha plná humoru, poučná a plná příkladu - to je další kniha o paní Láryfáry. Stojí opravdu za přečtení.

Sandruše
20.06.2014

Děkuji za krásné vzpomínky na to, jak nám tuto knihu četla paní učitelka na základce až do ochraptění...a na naše prosby musela číst dál, dokud neztratila hlas úplně :-)

Mona.Lisa
23.04.2014

Úžasná knížka a už se těším až přijde čas, kdy jí necham přečíst mé bordelářské sestře :D

Bunburistka
16.02.2014

Musím souhlasit s předešlými komentáři, Je to úžasná knížka, kterou sem četla jako malá. Vtipná s nádhernými vymyšlenými slovy. Určitě si ji schovám pro své děti, vřele doporučuji :)

Morgause
29.01.2014

Tohle je určitě jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství. Ukazuje, že spíš než pár pohlavků platí na děti kreativnější výchovné metody či léčba typu "hoď ho do vody, on se plavat naučí" (ovšem samozřejmě s pomocným křídlem přisprostlé, ale naprosto úžasné papoušice Penelopy). Když mám slabou chvilku, otevřu si tu knížku klidně i teď, vrátím se do dětství a zasměju se Budíčkovu "Gloglobombomámá" nebo představě Jardova bince, který zoufale připomíná ten můj. Taky těm nočním sůvičkám a tomu, jak jsem pak celý den unavená, když jdu spát ve čtyři ráno. Škoda, že není nějaká taková Paní Láryfáry, která by kompletně vyléčila i mě :)

Betty MacDonald

Betty MacDonald