Paní Láryfáry

Paní Láryfáry https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12240/mid_pani-laryfary-d1K-12240.png 5 584 87

Paní Láryfáry série

Humoristický román, kde hlavní hrdinka paní Láryfáry řeší v šestadvaceti příbězích zákeřné dětské "choroby" tak, že ji všichni milují a stále se k ní vracejí.

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Lika klub

Mrs. Piggle-Wiggle , 1947

PetraBery
24.02.2018 4 z 5

Knížka nejen pro malé čtenáře o dětských „chorobách“ (spíš než nemoci jsou to neduhy), které potkají téměř každé dítko. Jejich léčba, kterou nám servíruje paní Láryfáry, pobaví všechny zúčastněné. Pohlazení na duši, krásně a mile psáno.

TUAKS
02.02.2018 5 z 5

super kniha !

efka.saf
27.01.2018 5 z 5

Tohle je tak nádherná a svěží dětská klasika! Paní Láryfáry jsem jako dítě opravdu milovala a pojmy jako lakomice, srkavka nebo zápal švindlu u nás dokonale zahnízdily v běžné mluvě :). Tentokrát jsem po knize sáhla díky čtenářské výzvě a jsem velmi ráda, že mi výzva tuto možnost dopřála. Člověk by se někdy měl vrátit do dětství alespoň prostřednictvím knížek, které nám tehdy pomáhaly dláždit cestu k četbě. Určitě jsem vášnivou čtenářkou právě díky dílkům jako je toto! Díky Betty!

Jakira
11.01.2018 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka z dětství. Na základní škole jsem nebyla žádným velkým čtenářem a jedině tahle knížka mě tak nadchla, že jsem jí četla pořád dokola. Znala jsem jí v podstatě nazpaměť a dodnes na to s nostalgií vzpomínám a těším se, až jí jednou předám svým dětem.

jirka7470
07.01.2018 3 z 5

Mary Poppins meets Pipi dlouhou punčochu

Kačta
09.10.2017 5 z 5

Krásná dětská knížka, kterou jsem několikrát četla jako malá, ale pak i v dospělosti. Z knížky mám téměř salát, ale nemůžu se dočkat, až jí budu číst i dceři. Paní Láryfáry léčí běžné i vzácnější dětské neduhy, jako je hádavka, žalobajda a další. Hezké příběhy i s ponaučením pro děti (někdy i pro dospělé :)).

surynas
18.06.2017 4 z 5

Další z mých dětských srdcovek které nikdy nepřestanu milovat. Paní Láryfáry je prostě a jednoduše úžasná.

Bubetka79
14.05.2017 5 z 5

Nejlepší kniha mého dětství. Je mi líto, že kniha se bohužel nemohla dochovat, ale dodnes na ni vzpomínám. :)

medlovice
13.04.2017 5 z 5

Ta doba, kdy matky byly starostlivé a pečlivé ženy v domácnosti a děti si hráli na ulicích, ta doba dýchá z této knihy a proto je oblíbená a nestárnoucí. Když dítě zazlobilo řešilo se to laskavě a s humorem. No moje neteř má taky jednu z těchto nemocí tak se jí to bude hodit. A ješte nápinky k nimravce no máme se co učit.

hruskovalucie93
08.03.2017 5 z 5

Nejlepší kniha mého dětství, dodnes na ní vzpomínám. Kniha mě neskutečně bavila, oceňuji humorně napsané příběhy. Pro zlobivé děti jako dělané :).

Evik84
06.02.2017 5 z 5

Knížku jsem jako malá přečetla několikrát za sebou, moc se mi líbila, vřele doporučuji jak pro dospělé tak i pro děti :-)

Mabie
02.02.2017 5 z 5

Vrátila jsem se po letech k této dětské klasice a je to stále stejné. Jako dítě jsem Paní Láryfáry milovala pro laskavý humor příběhů a jako dospělá kromě vtipu oceňuji nadhled a životní filosofii, pro každý věk nepostradatelné.

maky86
19.01.2017 5 z 5

moje nejoblíbenější knížky z dětství :) pamatuju si, jak jsem se nemohla dočkat, až vyjde další díl! Mohu vřele doporučit!

lenulitah
05.01.2017 5 z 5

Knížku jsem objevila až teď v dospělosti, kdy jsem ji půjčila v knihovně a četla skoro šestileté dceři. Líbila se nám tak moc, že jsem ji hned musela koupit. Myslím, že je opravdu pro všechny generace, nejenom pro děti.

okureček
28.12.2016 5 z 5

Pravděpodobně nejoblíbenější knížka mého dětství! Hrozně ráda jsem si prohlížela obrázky a dodnes používám některé výrazy z knihy, třeba "Zápal švindlu" nebo "Ještěchvilkína". :D Každopádně si myslím, že to je kniha pro lidi každého věku!

sinamona
24.10.2016 5 z 5

Paní Láryfáry jsem milovala ve čtyř vydání, moc se mi líbily obaly knih, u mé sestřenice jsem si s chutí knihy pročítala. Moc jsem po paní Láryfáry toužila, až mi splnila sen má babička, kdy jsem knihu našla pod stromečkem na Vánoce, chodila jsem do 5.třídy na ZŠ, a byla jsem nejšťastnější dítě. Doteď vzpomínám na svá dětská sobotní rána s paní Láryfáry v posteli až do oběda, pršelo a mně se odehrávaly čtené příběhy jako hraný film před očima. Je to tak kouzelná a laskavá kniha, kterou doteď mám v nočním stolku doma u mamky na nejčestnějším a nejváženějším místě, kde jsou mé opravdu nej knihy, tam, kde jsou knihy, které mám hned po ruce, když mi není hej. Knihu jsem přečetla dvakrát a jistě ne naposled, při vzpomínce na ni se vracím zpět do hezkého dětství. Nyní jsem "už velká" a má sbírka se snadno rozrostla o další díla mé oblíbené B. MacDonaldové.

reader.007
28.09.2016 4 z 5

Moc zábavné čtení, škoda jen, že na léčení hádavky a mlátilky nemáme s mužem nervy :-)

Shui-Xian
22.02.2016 5 z 5

Betty MacDonald skloubila důvěrné domácké prostředí s kouzelnými i praktickými radami a okořenila vše úžasnou dávkou humoru... Zamilovala jsem si Paní Láryfáry nejen pro nevšední příběhy, ale i pro ten vtip, nadhled a životní filosofii. Jistě, v mnoha případech jde o čirý idealismus... Ale i toho je občas kapku třeba, ne? :-)

nygmasriddle
06.02.2016 5 z 5

Když jsem byla malá, tak mě touhle knížkou obdarovala ségra. Do dnešní doby má čestné místo v mé knihovně. Moc zábavné čtení!

kajčamach
04.08.2015 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla když mi bylo 9 let. Moc jsem se při ní zasmála.

Byla prostě úžasná.

Betty MacDonald