Panenky z ráje

Panenky z ráje https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2669/bmid_panenky-z-raje-0ua-2669.png 5 634 96

Příběh dívek z bohaté egyptské rodiny, které v poutech islámu a rodových tradic bojují za své právo na štěstí a vlastní životní cestu. Přes dobrodružství a tragédie následující po jejich útěku od rodiny se jim podaří najít vlastní identitu v práci a lásce. Vyšlo v dotisku pod isbn 978-80-721-8117-9

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Virgins of Paradise , 1993

Romžiry
11.07.2017 4 z 5

Moc pěkné, čtivé, napínavé.

misicenka
11.05.2017 5 z 5

Krásný a čtivý román :-)

mazlak
07.05.2017 4 z 5

Opravdu svělý román. celá kniha je velmi čtivá, a napínavá až do samého závěru. Vypráví o postavení žen v muslimském světě. Jsem rád, že žiju v Evropě.

sestricka1
28.04.2017 5 z 5

právě jsem dočetla....příběh ve mně ještě doznívá...odkrývá se nám svět muslimských žen, pro nás svobodomyslné evropanky nepochopitelný a děsivý, pro ně zcela normální. Tak byly vychované. Přesto i ony se snaží být svobodné a nezávislé, vzdělávat se, pracovat, bojují proti předsudkům ryze mužského světa. Pro mě hodně poučné a zároveň utvrzující v mém názoru na tento zcela odlišný svět, který bezesporu do Evropy nepatří. Doporučuji přečíst.

LuMare
11.04.2017 5 z 5

Velmi krásná kniha z prostředí Egypta. Hned bych se nejradši vydala do té ulice Panenek z ráje podívat. Příběh je o těžkostech spojených s bohatým egyptským rodem a jeho rodině. Kniha se čte jedním dechem, autorka umí krásně popsat prostředí a historické souvislosti.
Otázka náboženství, kterou popisuje autorka je pro mě zcela neznámý svět a proto mi nevadilo si přečíst knihu o islámském vyznání. Bohužel běžný Evropan tento svět těžko chápe a ani ho nechceme kolikrát pochopit, jelikož ze strany islámských věřících žádné pochopení pro naši víru též nemají.

mmsarie
24.02.2017 5 z 5

Čtivý román, který se přibližně do poloviny tak nějak hezky rozbaluje, ale potom člověka naprosto strhne. Děj byl vcelku nepředvídatelný a realistický, doporučuji!!!

Dagnov157
09.02.2017 4 z 5

Arabské téma je pro mne dost přitažlivé, protože s ním nemám prakticky žádné zkušenosti. Tato kniha mi dodala mnoho podnětů k přemýšlení, byla napínavá, dramatická.

Makaja
24.01.2017 4 z 5

Woodová je co do čtivosti jistota, bohužel téma mi tentokrát bylo neskutečně proti srsti, nedokážu a nechci pochopit ty poněkud nepochopitelné zákony muslimského světa. Proto hvězda minus, autorka za to ale nemůže, před dvaceti lety nemohla tušit.....

Pav
24.01.2017 3 z 5

Musím hodnotit velice subjektivně. Woodová píše výborně, ale téma postavení žen v muslimském světě mě značně rozrušuje a absurdní výklad koránu mě rozpaluje do běla. Myslím, že knihy s touto tématikou už raději vynechám.

AdaVinculin
16.12.2016 5 z 5

Je ač neuvěřitelné, že kniha může zaujmout hned od prvních stránek :-)
Opět výborné čtení, B. Wood píše opravdu fantasticky.

Jája92
30.11.2016 4 z 5

Má první kniha od této autorky. Začetla jsem se hned od první kapitoly, velice dobře popsané, je hrozné, co se ženám děje na tomto světě.
Rozhodně to nebyla poslední knížka, kterou jsem si od autorky přečetla.

26Mirka
20.09.2016 5 z 5

Perfektně napsaná kniha, která Vás zaujme od začátku do konce. Doporučuji 5* :-).

Makkulka
27.08.2016 5 z 5

Skvělá kniha, rychle vás přenese do úplně jiného světa.

nenúfar
23.08.2016

Byla to první kniha, kterou jsem od této autorky četla, a uchvátila mě tak, že jsem pak celý rok nečetla jiné knihy než knihy Woodové. Příběh vás zaujme hned na samém začátku, je to velmi krutý příběh ale bohužel velmi realistický. Doporučuji!

hankapimi
14.07.2016 5 z 5

Nádherný příběh jedné rozvětvené egyptské rodiny, s jejími tajemstvími, tradicemi, hrdostí, láskami i nenávistí. Krásně popsaná absolutní moc a dominance mužů v islámském světě, podřízenost a závislost žen, obřad ženské obřízky, která nadosmrti zmrzačí ženské tělo...Nikdy nepochopím islám, jak si ho muži vymalovali k obrazu svému a podle svých potřeb !!! V Egyptě jsem byla několikrát a za celou dobu jsem tam viděla pracovat na veřejnosti ( v recepci) pouze jedinou ženu. Daly jsme se do řeči a ona se mi svěřila, že její muž po dlouhé době svolil, aby se učila angličtinu a pracovala mimo domácnost, což byla její touha... Ale takových osvícených mužů je opravdu jako šafránu, jinak je chlapi drží doma, bez jeho doprovodu ani na krok ! Román se krásně četl a mé vzpomínky na pobyty v Egyptě mi při čtení vířily hlavou...Doporučuji všem nakouknout do egyptských domácností a muslimského světa . Netradičně plný počet !

lenya
26.05.2016 5 z 5

Z knihy jsem byla nadšená, zanechala ve mně silný pocit a nutila přemýšlet nad různými životními situacemi. Příběh muslimských žen ve mě probouzel hodně emocí, ke konci knihy jsem byla rozčilená! Očekávala jsem, kdy konečně přijde nějaký pozitivní zvrat! Vždyť to přeci nemůže být pořád jen "černé". Jakoby mě autorka vyslechla a v závěru se mi přeci jen trochu vrásky nad obočím vyhladily :)

Chvílemi jsem trochu bojovala s typickou červenou knihovnou, ale je to příběh života muslimských žen, který pro "nás ze západu" je asi trochu "sci-fi". Ty ženy prostě žijí tím, že řeší manželství, děti, rodinu - a tím jsme vlastně u konce, protože při jejich porodnosti a počtu uzavřených sňatků/rozvodů z popudu muže, je potřeba hodně času, aby se jeden zorientoval. Takže do jisté míry je zapotřebí neplést si červenou knihovnu a život egyptských dívek.

A ano, asi mohla být kniha méně obsáhlá, méně peripetií, paradoxů, postav... místy je to opravdu scifi.

mischinka
18.04.2016 5 z 5

Knihu jsem dostala na doporučení, byla jsem k ni velmi skeptická, protoze červená knihovna není mou parketou. Nicméně tahle knížka byla tak šokující, tak aktuální, tak litostiva, ze jsem silne uvažovala opravdu ten Korán přečíst a zkusit pochopit nepochopitelne.. Skvělý nápad, zřejmě take pravdivý (nemyslím cely dej, ale souvislosti).

Pivka1
28.03.2016 5 z 5

Nádherná kniha, která přibližuje těžký život egyptských žen. I když jsou bohaté, šťastné rozhodně nejsou, protože Egypt je svět hlavně mužů. Snad nejvíc mě dostal moment, kdy se Mišmiš, setkala se svým bratrem Zakím. Neubránila jsem se slzám. Tuto knížku jsem přečetla jedním dechem a rozhodně si nějakou knihu od této autorky ještě ráda přečtu.

pedi
12.03.2016 4 z 5

Příběh trochu podobný knize Pod africkým sluncem.Protože jsem Afriku četla před Panenkami líbila se mi víc.Jinak hezky se čtou všechny knihy od Barbary Woodové

Jana71
04.02.2016 5 z 5

Moc pěkné čtení, paní Woodová má příjemně čtivý styl psaní. Je to velice zajímavá kniha o postavení žen v islámských zemích, kde hrdost a čest je nade vše. Moc se mi kniha líbila a těším se na další romány této spisovatelky.

Egypt pro ženy islám romantika muslimské ženy

Barbara Wood
americká, 1947
1998  90%Panenky z ráje
1999  91%Pod africkým sluncem
2001  92%Doktorka Samantha
2002  88%Plamen duše
2007  79%Věštkyně

Kniha Panenky z ráje je v

Přečtených1 140x