Panenky z ráje

Panenky z ráje https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2669/bmid_panenky-z-raje-0ua-2669.png 5 635 96

Příběh dívek z bohaté egyptské rodiny, které v poutech islámu a rodových tradic bojují za své právo na štěstí a vlastní životní cestu. Přes dobrodružství a tragédie následující po jejich útěku od rodiny se jim podaří najít vlastní identitu v práci a lásce. Vyšlo v dotisku pod isbn 978-80-721-8117-9

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Virgins of Paradise , 1993

Manyna
21.08.2019 5 z 5

Skvělá kniha, která vám přiblíží arabský svět a jeho tradice, které jsou pro moderního Evropana těžko pochopitelná.

Linda007
11.08.2019 5 z 5

Velmi hezky popsaná cizí kultura. Dobře se čte, v knize je více generací. Kniha není moc dlouhá, ale příběh je obsáhlý. Moje druhá kniha od autorky a zatím spokojenost.

Effka
10.07.2019 5 z 5

Moje první kniha od této autorky, a už se pídím po dalších. Velmi poutavě psaný román, žádná velká slaďárna, spíše drsný příběh. Člověk se dozví něco o Egyptě, o jejich mentalitě, historii...

zdenaR
14.06.2019 5 z 5

Skvělá autorka, která dokáže velmi dobře vykreslit hlavní postavy a prostředí islámu včetně historických i politických souvislostí . Kniha je velmi čtivá a napínavá.
Mám autorčiny knížky velice ráda a tuto považuji za jednu z nejlepších.

Babo
13.06.2019 5 z 5

Tato kniha se mi od Barbary Woodové líbila nejvíc. Dokonce jsem ji přečetla 2x a to už je co říct .Ke knihám se vracím jen vyjímečně, vždyť každý měsíc vycházejí nové a nové ,ale tato stála opravdu za přečtení .

Barča21
06.06.2019 5 z 5

Krásný a napínavý příběh o egyptských dívkách. Je smutné, že stále o jejich budoucnosti rozhoduje někdo jiný.

Janisss
24.04.2019 5 z 5

Od této autorky je to moje první kniha a moc se mi líbila. Zajímavý pohled na osudy jedné rozvětvené vlivné rodiny v Egyptě, odehrávající se na pozadí několika různých politických převratů... Bylo to skoro jako číst předlohu k seriálu, ale děj je zajímavý, kniha určitě stojí za přečtení.

Verisvlckova
21.03.2019 5 z 5

Nejsem milovníkem románů pro ženy, už ani nevím, jak jsem se před lety ke knize dostala. Každopádně i přes to, že jsem ji četla tak před 5 lety si ji pořád živě vybavuju a zřetelně si pamatuju, jak jsem byla z knihy nadšená. :-)

JJJ007
19.02.2019 5 z 5

Úžasně napsaná kniha. Některé příběhy by měla číst většina žen, aby věděla. Tato patří mezi ně. Doporučuji.

Termina
28.01.2019 5 z 5

Nejkrásnější kniha s tímto námětem kterou jsem četla :) Už je to nějaký pátek co mi dělal společnost tenhle psaný skvost avšak vím že na něj nikdy nezapomenu.
Děkuji za zážitek :)

gigi77
23.01.2019 5 z 5

V porovnání s ostatními knihami B. Woodové je začátek tohoto románu co do stylu otřelou autorčinou klasikou a pro mě bohužel trochu už nuda. Její romány jsou však zárukou příjemného zážitku, což platí i v tomto případě. Příběh po cca 55 stranách nabere obrátky svým ojedinělým způsobem a nepustí až do konce. Přečetla jsem, poučila se a porozuměla .... Zajímal by mě vývoj takové rodiny až do současnosti.

MirkaProk
18.01.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Velmi sugestivně vylíčeno, jak to chodilo (a nejspíš ještě u některých muslimů chodí). A zajímavá časová linie, jak v minulosti ženy pokorně přijímají křivdy a jak se postupně začínají "měnit" a některé mají odvahu vymanit se z muslimských zvyků a nastolit rovnoprávnost s muži. A po přečtení knihy jsem šťastná, že jsem se narodila v zemi, kde je rovnoprávnost

IVANA0123
17.01.2019 3 z 5

Tuto knihu jsem dlouho odkládala, protože mi námět není blízký, ale nakonec jsem ráda, že jsem ji přečetla. Neoslovila mě ani tak dějová linie, ale dozvěděla jsem se mnoho zajímavé o tom, jaký je život v jiné komunitě a opět jsem si uvědomila, jak jsem vděčna, že jsem se narodila právě tady. Zákony, které jsou čistě na straně mužů, kruté tresty, obřízka, bití nebo absolutní rozhodování o dětech .... jistě to není ani zde takto vždy, ale tato kultura je tolik vzdálená té naší. Naštěstí.

"Hned jak jsem přišla na svět,
byla jsem odsouzena.

Neznala jsem žalobce,
neviděla jsem soudce.

Rozsudek padl
zároveň s mým prvním nadechnutím.

Žena."
(1/19)

Lena1975
16.01.2019

Knihu jsem si koupila dle kladných recenzí, ale čekala jsem úplně něco jiného. Přišerně nudné, nezáživné, takové "kvákání o ničem".

renca5386
06.12.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, ke které se ráda vracím.

cipperka
23.10.2018 5 z 5

Čekala jsem sice něco trochu jiného, ale byl to velmi čtivý příběh

Eeli
23.05.2018 3 z 5

Kniha pro ženy, která by nemusela být knihou jen pro ženy. Autorka na pozadí osudů členů jedné rodiny zachytila mentalitu ortodoxních muslimů a představila nám jejich svět, přičemž se zaměřila především na postavení žen a nekompromisní přístup k nim. Příběh samý je zvláštní, což může být způsobeno právě prostředím, kde se odehrává. Autorka vykreslila jednotlivé postavy tak, že jsou svými činy naprosto uvěřitelné, děj je zajímavý, ale.... Nevím, proč na mě knížka ve výsledku působila jako telenovela...

meluzena
04.04.2018 4 z 5

Máte-li rádi silné emoce, v téhle knize si přijdete na své. Vášeň, chtíč, utrpení, zrada, touha, nenávist... tím vším knížka přímo přetéká. (Vlastně tam chybí skutečné přátelství a skutečná láska.)
Pokud však máte smýšlení běžného evropana, budou vám některé (nebo všechny?) pohnutky některých (nebo skoro všech?) postav možná připadat poněkud nepochopitelné. Pokud jste navíc žena, pravděpodobně se vám bude tam příčit spousta věcí. Možná vás při tom napadne, jaké to asi je v Egyptě v dnešní době – co se za těch 30 let (děj končí v roce 1988) změnilo. Nemyslím to, co můžeme vyčíst z médií, nebo to, co můžeme vidět jako turisté během dovolené. Myslím to, co se děje za zavřenými dveřmi místních domácností, úřadů a firem, v hlavách lidí. Možná dojdete k závěru, že ta naše stará dobrá a trochu „zaprděná“ Evropa vlastně není tak špatná - kluci a holky si můžou spolu hrát, 13letá holka má na vdávání a rození dětí ještě dost času, svého kluka si pak vybere sama a mimo okruh mužských příbuzných, za znásilnění je trestán násilník, politika se „řeší“ spíše u piva než se zbraní v ruce. A ženská obřízka se nekoná.
Prostě: Jiný kraj, jiný mrav.

Pokud někdo romanticky pokukuje po arabském světě (což činí většinou ženy, protože tamní muži jsou přeci tak neodolatelně krásní a vášniví) a zároveň je ochoten vidět realitu, může po téhle knize směle sáhnout. Je to sice příběh konkrétních literárních postav, ale je na nich pěkně vykreslena mentalita a způsob uvažování lidí v těchto končinách (za což přidávám na hodnocení).

Není dobré nosit růžové brýle ani vidět bubáky tam, kde nejsou. Rozhodně je ale dobré vědět, jak se věci doopravdy mají. Pokud by totiž všechny ty ženy a muži, jejichž hrůzyplné životní příběhy se k nám dostávají, tehdy věděli to, co ví teď, asi by jednali jinak. My o nich můžeme číst a poučit se z nich – což je podstatně bezpečnější a pohodlnější, než je žít na vlastní kůži...

danka13
16.09.2017 5 z 5

Spisovatelku mám ráda, tato kniha je super. Moc se mi líbila.

Danago
14.08.2017 5 z 5

Panenky z ráje je opravdu moc krásná kniha odehrávající se v Egyptě. Prožívala jsem ji o to víc, že jsem v Egyptě byla. Příběh dívek z bohaté rodiny, které hledají vlastní cestu i v prostředí islámu, což je velice obtížné. Barbara Woodová je velice dobrá autorka , která nejen v této knize dokáže skvěla vykreslit hlavní hrdinky a prostředí islámu a historické i politické souvislosti . Kniha je velice čtivá a napínavá.
Mám autorčiny knížky velice ráda a tuto řadím mezi to nejlepší, co napsala.

Egypt pro ženy islám romantika muslimské ženy

Barbara Wood
americká, 1947
1998  90%Panenky z ráje
1999  91%Pod africkým sluncem
2001  92%Doktorka Samantha
2002  88%Plamen duše
2007  79%Věštkyně

Kniha Panenky z ráje je v

Přečtených1 141x