Panenka

Příběh mladé ženy, která svou nenaplněnou touhu po lásce přenese na svého bratra, o němž věří, že vládne magickým silám. Když pochopí, že tomu tak není a že bratr miluje jinou ženu, rozhodne se zasáhnout sama...

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/6044/panenka-6044.jpg 424
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

The Killing Doll, 1984

Kniha Panenka

jana14
13.03.2020

Opět výborná psychologická knížka s kriminální zápletkou. Autorka originálně a věrohodně popisuje, co se odehrává v myslích psych. narušených lidí, jak překrouceně vnímají realitu a čeho jsou nakonec schopni. Nikdo jim bohužel včas nepomůže. To mě také přivádí na myšlenku, zda s podobnými pocity nebo lidmi nemá autorka osobní zkušenost.
Ještě bych od paní Rendell doporučila další psychologický román: Adam a jeho Evy.

olina1506
31.08.2018

Dávám 100%, protože jsem tuto knihu četla již na střední škole a do dneška na ní vzpomínám. Hodně pohnula mým pohledem na chování lidí. Od té doby se snažím více chápat chování lidí podle toho co je k tomu mohlo vést. Místo odsouzení toho co udělali. Každý člověk má jiný život, jiné zkušenosti a tím pádem danou situaci vidět jako správnou, i když ostatním se může zdát špatná. Nehledě, že každý je ve větší čí míře psychopat/sociopat/ či jakýkoliv jiný -opat

kleozpatra
07.08.2018

Další příklad "detektivky", kde vůbec nejde o kriminalistickou lajnu, ale o to, co běží lidem v chorých hlavách. Originální příběh, spousta lahůdkových detailů, načasování, gradace. Panenka trumfla předešlou Smrt zaživa, která zas byla o chloupek lepší než Pád z hnízda. No, pošušňala jsem si.

sidonie kermack
06.02.2012

Zatím se mi líbily všechny knížky této autorky, které jsem přečetla, u téhle tomu je nejinak.