Panenka

Panenka https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291449/bmid_panenka-jjD-291449.jpg 4 88 26

Panenka série

Co všechno napadne stárnoucí, vyřízenou ženu ve chvíli, kdy je přesvědčena, že už dál nemůže, že právě dosáhla hranice toho, co se dá snést? Lituje, že neprožila život jinak, vzpomíná, bilancuje, omlouvá se v duchu všem, kterým ublížila bez možnosti nápravy?... Mladá žurnalistka Beata se po rozvodu nastěhuje zpět ke své matce a chce napsat svůj první literární počin. Vybere si k tomu skutečný příběh bývalé narkomanky Evy, která všemi opuštěná žije s duševní poruchou v sanatoriu zbavená svéprávnosti. Beata nedbá varování své matky, ani výhrůžek Eviny dcery Ester a odjíždí vstříc velké výzvě. Přijme ji Eva a jak ovlivní Beatin život?... celý text

Pro ženy , Literatura česká

Vydáno: ekniha , TZ-one

lucieMost
11.06.2017

Knížka mě velmi nadchla, příběh Evy je velmi smutný už od začátku dětství až do konce. Smutné na tom je že na světe tolik narkomanů, alkoholiků atd, který mají také svůj příběh jak se k tomu dostaly. Knihu jen doporučuji :)

lenkaabooks
19.05.2017 4 z 5

Panenka - krásná Eva, s talentem na to vybrat si špatného partnera. Nejprve manžel - žárlivý sobec a pak Richard - osudový muž s charisma, který ji stáhl na drogové dno. Z Evy je troska s halucinacemi a takovou ji navštíví Beata - novinářka s ambicemi napsat knihu.
Dobře napsané, teď jen sehnat pokračování "Vina" , které by se mělo zabývat Evinou dcerou, zahořklou Ester.

Šárka5875
13.03.2017 5 z 5

Nad Panenkou coby autorčinou prvotinou nadšeně tleskám. Možná jsem se v počátku malinko ztrácela v ději, protože se celkem nepřehledně přeskakuje z vyprávění Beaty do vyprávění Evy. Ovšem později k tomu již nedochází a děj vás strhne. Musíte číst dál a dál, protože vás zasáhne osud Evy a chcete se dozvědět víc a víc... Prostě všechno. Autorka ve svém příběhu zabrousí také do doby za komunistického režimu, ale nezůstává tam déle, než je nezbytně nutné. Evin příběh prožíváte od útlého dětství až po osudnou dobu drogové závislosti. A vlastně ještě dále. Autorka Evu skvěle vykreslila, ať už jako malou holčičku milující krasobruslení, tak i jako rozpadající se lidskou trosku. Při čtení této knihy si uvědomíte, co všechno dokáže ovlivnit váš život. A nejen váš, ale také ostatních lidí okolo, kteří vás někdy úmyslně, jindy jen díky tomu, jak jsou sešněrováni dobou, ve které žijí, odsoudí. A rozhodně nesmím opomenout lásku a vášeň. To vše v příběhu najdete a prožijete s Evou.
Nedokážu sama dost dobře popsat, co jsem při čtení cítila, protože nechci prozrazovat z děje víc, než je nutné. Přečtěte si Panenku a uvidíte sami. Přestože se z Evy stane narkomanka a nežije právě morálním životem, budete jí fandit. Její život byste totiž nechtěli prožít. Na konci příběhu se mi až tlačily slzy do očí. Za mě opravdu výborný literární počin.

yetti74
14.01.2017 4 z 5

Hezky napsané. Jsem zvědavá na pokračování, protože mi přijde, ze vše již bylo řečeno, tak si nedovedu představit o čem bude.

kalinkacz
22.12.2016 5 z 5

Klobouk dolů a obrovský potlesk paní autorce! Tato kniha je literární senzace, která vás poučí, rozpláče a ukáže vám jinou stranu zamilovanosti a lidského osudu... Je obrovská škoda, že se o této knize více nemluví, protože by MĚLO! Okamžitě se jdu pustit do volného pokračování, protože chci víc... Chci víc příběhů, chci víc autorčina talentu! 100 % doporučuji!

KlaraGrantz
13.10.2016 5 z 5

Čte se jedním dechem! Kniha je skvělá nejen pro milovnice ženského psychologického románu. Nemohu jinak než vřele doporučit. Už se těším na pokračování! Gratuluji, paní Spisovatelko...

Věra Kadlecová
česká, 1962