Panenka

Panenka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1887/bmid_panenka-hgP-1887.jpg 4 488 83

Osmadvacetiletá floridská právnička Amanda Travisová je ztělesněním moderní úspěšné ženy. Je krásná, sebevědomá a energická; miluje svou práci obhájkyně, ve vztazích si zakazuje sentiment, lásku redukuje na uspokojující sex. Je neúnavná, jedinou relaxací jsou pro ni hodiny spinningu ve fitcentru. Zvrat v denní rutině přinese telefonát. Její matku žijící v Torontu obvinili, že v hotelu Four Seasons zastřelila neznámého muže. Amanda, jíž se podařilo vytěsnit z paměti vzpomínky na dětství a domov, se vrací do Kanady, aby se tam znovu setkala s holčičkou-panenkou, jakou bývala: ustrašenou a manipulovatelnou, milující svou panovačnou a náladovou matku. Když se snaží sestavit matčinu obhajobu a odhalit pozadí vraždy, z minulosti vyplouvají tajemství tak temná, že už neohrožují jen Amandinu pověst, ale i její život.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Puppet , 2002

patys
18.08.2014 5 z 5

Právě tuhle knihu, jsem před 4 lety dostala k Vánocům. Na první pohled mě skoro nezaujala a jen jsem si pomyslela "další ležák do knihovny". OMYL ! Už po prvních stránkách jsem nebyla schopna knihu odložit, jak mě to vtáhlo do děje a ten konec. Úplná lahůdka, to jsem fakt neočekávala. Od té doby si kupuji a pujčuji všude po knihovnách další knihy této autorky a nikdy mě nezklamala.
Doporučuji.

Ankavi
15.06.2014 4 z 5

Další strhující kniha mé oblíbené autorky (kam ona na ty nápady chodí, to by mě tedy zajímalo :-) ). V první polovině se děj pozvolna rozbíhá, chvílemi jsem si říkala něco jako "pohni, Amando..." , ale nečekala jsem dlouho a děj se rozjel do vysokých obrátek. Závěr knihy překvapivý, jak už to u této autorky bývá. Nezklamala.

Modrina
30.05.2014 5 z 5

Opět knížka nevhodná pro kardiaky. :) Snad jsem ani nemrkala..

Veronika.C
26.05.2014 5 z 5

Skvělá knížka, napínavá ... hodně nečekaných zvratů. Určitě se k ní ráda vrátím. Doporučuji

hanap
07.05.2014 4 z 5

Výborný příběh , líbilo se mě jak autorka pomalu rozplétá příběh jedné rodiny . Snáze se potom chápe životní postoj hlavní hrdinky Amandy.

aneleh18
06.04.2014 4 z 5

Neuvěřitelné rozuzlení mi změnilo pocit z této knihy, který jsem měla zhruba do 2/3 děje. Amandu jsem také pochopila až dodatečně, zprvu to byla povrchní a celkem bezcharakterní žena, ale s vysvětlením celé záhady se vše vyjevilo v jiném světle. Takže Joy Fieldingová - díky za další dobrou knižku.

prestiggio
05.04.2014 5 z 5

skvela kniha, zo zaciatku trochu nezaujimava ale ked sa zacal dej komplikovat, tak som sa zacitala ze som si ani nevsimla ze uz som konci:-)

BeruškaB
11.11.2013 5 z 5

Další pěkná kniha této autorky :-)

olejnice
14.09.2013 5 z 5

Další výborná kniha této autorky. Nechápu, kde pořád chodí na ty vždy překvapivé nápady o čem knihu napsat.

Pakuna
11.09.2013 4 z 5

Spousta nečekaných zvratů, autorka mě neustále překvapovala a já jsem s napětím četla stranu po straně.

dkáťa
06.09.2013

Mám ráda tuto autorku, její knihy jsou zpočátku nudnější, ale ke konci dostávají spád a následuje nečekaný zvrat. Vždy mě baví.

Jaička
24.03.2013 5 z 5

Několikrát čteno a vždy mě vtáhne do děje. Super,J.F.zbožnuju a vždy se k ní ráda vracím.

Miihalkaa
18.03.2013 5 z 5

Tak tato kniha m

Veronela
12.03.2013

Moje první kniha od této autorky a hned jsem si jí zamilovala.. Ze začátku sice nic moc, ale pak vás kniha chytne a už jí nepustíte z ruky.

jaja64646460
04.02.2013 5 z 5

Je to teprve druhá kniha od této autorky, kterou jsem přečetla.Byla úžasná,napínavá,nesmírně čtivá,moc pěkný příběh.Stačilo mi méně než 24 hodin na přečtení, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Doporučuji.Fakt zážitek.

dark.ma93
25.01.2013 4 z 5

Musí se přelouskat začátek, který je nudný, než se rozjede... ale zase po tom vás to opravdu chytne :)

dencuska
04.01.2013 3 z 5

Zo začiatku ma táto knižka vôbec nechytila, dej sa mi zdal dokola o tom istom, žiadne napätie, nudné dialógy. Dej ma začal zaujímať asi od polovice, keď sa stal napínavým a konečné rozuzlenie by som naozaj nečakala a prekvapilo ma. Preto knižku hodnotím ako priemernú :)

rose
11.12.2012 5 z 5

I když jsem ke knížce nejdřív přistupovala s troškou nedůvěry, protože už se mi několikrát stalo, že když bylo na knihu hodně rezervací a šla z ruky do ruky, nakonec se z toho vyklubal nějaký průměrný slaďák, tohle mě vcuclo docela brzy. Postava Amandy mi nejdřív nebyla moc sympatická, byla to taková povrchní potvůrka, ale s postupem děje jsem ji víc a víc chápala, no a to neskutečné rozuzlení mě dostalo dokonale.

DariDerek
13.09.2012 4 z 5

Joy Fieldingová se mooc dobře čte, ale brzy člověk zjistí, že všechny knížky jsou na stejný způsob :-)

jasmína
24.06.2012 4 z 5

Přesně, jaké rozebírání, knihu doporučuju !!