Pane Bůh, tady Anna

Ve třicátých letech našel Fynn při potulkách ulicemi londýnského East Endu malé děvčátko Annu, a jelikož nebyl schopen zjistit, kde Anna bydlí, vzal ji s sebou domů do bytu své matky. Fynn si s Annou po večerech vyprávěl a hrál, mluvili spolu o životě a obzvlášť o přírodních vědách a matematice a Anna mu povídala své "úvahy" o Bohu, kterého dětsky oslovovala "Pane Bůh", když se mu svěřovala se všemi svými názory a těžkostmi. Nevinný, ale pronikavý pohled Anny na svět přiměl Fynna, aby sám pro sebe přeformuloval vlastní názory. Kniha dnes patří ke klasické četbě nejen v anglicky mluvících zemích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/43472/pane-buh-tady-anna-v65-43472.jpg 4.258

Anna (1.)

Mister God, This is Anna (1994)

Literatura světová, Náboženství
Vydáno:, Karmelitánské nakladatelství

Kniha Pane Bůh, tady Anna

Fillipa

Audiokniha. Bára Hrzánová na ní odvedla obrovský kus práce, která by jinde byla užitečnější. Snad nikoho neurazím, pro mě blábol bez hodnocení.

FifrQzypf

Pěkná knížka, u které člověk musí udělat krok vzat, aby získal odstup. Pak uvidí, že není až tak o panu Bohovi, ale o životě.

SmisekIvuska

Do knížky jsem se musela nutit a doufala jsem, že už bude konec. Jsou tam věci na zamyšlení, některé pasáže se četly dobře, ale část mě "nudila". Asi jsem měla větší očekávání, než mohla kniha splnit.

karel.kral

Povídání o bohu zabalené do kouzelného příběhu mladé dívky a jejího objevování světa. Vřelý a živý příběh. Nemůžu říct, že bych všemu, co Anna objevila, rozuměl, ale kniha je kouzelná.

Clarabel

Měla jsem velká očekávání, která zůstala nenaplněna. Vyumělkované a nedětské úvahy rozumprdky Anny a rozplizlý příběh, který by byl dlouhý, i kdyby byl o polovinu kratší. Čekala jsem víc. Příběh není úplně špatný a asi stojí za přečten, ale jednou a dost. Pár zajímavých dialogů se našlo, občas jsem se pousmála, ale většina textu je nudná.

Spoiler alert:
Když jsem dočetla k místu, jak se Anna zraní, napadlo mě jediné: hurá, konečně bude konec knihy. Nakonec mi ale bylo holcicky moc líto a bylo nefér, že umřela a hlavně takhle špatně. Konec je dojemný. Kde je Anna? V mém středu.

Malýmedvěd

Hezká knížka s alternativním pohledem na otázky víry. Ale není to jen o náboženství, je to i o postoji k okolnímu světu, o přístupu k myšlení. Člověk se z té knihy může mnohé přiučit a hodně získat. Stejně tak může být pro jiné lidi kniha málo uvěřitelná a myšlenkami "mimo". Je to knížka, pro (v Čechách) menší publikum. Přečtení nelituji, ale budu ji doporučovat jen někomu.

vendy246

Četla jsem na základě hodnocení zde, ale jsem zklamaná. Musela jsem se do toho nutit, málem jsem knihu několikrát odložila. Celé mi to přišlo vyumělkované, nepravděpodobné. Je z toho až příliš cítit, že autor chtěl zakomponovat své myšlenky do příběhu. Malé dítě debatující o Bohu na každém kroku a mladý kluk, kterého to ze všeho nejvíc zajímá. Ty úvahy mohou být zajímavé, pro někoho možná objevné. Pro duchovně založeného člověka nic nového pod sluncem.

hanka0308

Kniha, která se mi dostala pod kůži. Moc se mi líbila dětská představivost Anny a její pohled na svět a Boha. Rozhodně stojí za to si ji přečíst. Ta mi zůstane dlouho v hlavě.

Sydney George Hopkins

Sydney George Hopkins