Pandořina skříňka

Pandořina skříňka https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277582/bmid_pandorina-skrinka-Z3p-277582.jpeg 4 36 11

Po deseti letech ožívá Dědictví Evy Tvrdé v knize s názvem Pandořina skříňka. Dramatický příběh ze současnosti přivádí hlavní hrdinku knihu Agátu z Prahy do Slezska, rodině jejího otce. Agátina Snaha dohledat rodinnou historii se dostává do ostrého konfliktu se světem jejího manžela a jejich dětí. Čtenář s napětím sleduje Agátinu nelehkou cestu k pochopení vlastní identity, součástí příběhu jsou národnostní a politické konfrontace 20. století, jejichž stíny dopadají až do současnosti. Knihu dotváří soubor povídek, v nichž vystupují potomci postav z Dědictví. Po deseti letech od prvního vydání Dědictví má tak čtenář konečně možnost prožít úplné dokončení příběhu.... celý text

tittanie
28.04.2023

Předchozí díly této trilogie jsem četla s nadšením. Byly to velice silné příběhy a autorka umí psát. Když jsem zjistila, že jsem nečetla čtvrtý díl, který jsem u trilogie nečekala, tak jsem ho začala shánět v knihovně. A musím říct, že tím, že jsem přechozí díly četla docela dávno, tak se mi sem tam něco vybavilo, ale ne všechno.
Takže bych doporučila číst celou sérii najednou.

Katka2382
24.01.2023 5 z 5

Mě se to líbilo.
Kruh se uzavřel.

ještěrka38
20.10.2022 3 z 5

Kniha je čtivá, doplnění jak to bylo dál.. Jen takové chaotické.. Těžko si někdo vzpomene na jednotlivé příběhy, pokud si nepřečtěte všechny knihy najednou.

TamaraKrejčí
22.09.2022 3 z 5

Nějak mi to celé nesedlo. První část Agáta byla fajn. Dobře se ti vyvíjelo, ale ty další příběhy mi tam nesedly, asi to mělo do sebe celé zapadnout, ale mi to nezapadlo… tady v komentářích jsem se dozvěděla, že jsem měla přečíst nejdříve Dědictví… tak nevím, mám to ještě zkoušet???

bookcase
28.11.2021 4 z 5

Mám ráda knížky Evy Tvrdé a ani tato není výjimkou.

Josh
17.03.2021 3 z 5

Kniha, která po několika letech doplňuje dříve napsanou trilogii - příběh (Agáty) pokračuje. Jsou postavy u nichž chcete znát „pokračování“ a nějak si představu nastavíte. Když se pak naskytne možnost ji reálně porovnat s autorkou, jaký život určila postavám ona - nemusí nastat soulad. U mne to bylo lehké zklamání, ale originalita pohledu ET zůstala „svá“, takže se „tetralogie“ uzavřela v dobrém:o)

assilem
02.01.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Možná, že člověk musí to "volání rodu" zažít, aby knize porozuměl.

lapagerie
27.08.2020 2 z 5

Tak jsem přelouskla po Dědictví i Pandořinu skříňku a názor měnit nebudu. U některých postav z druhé části jsem si sotva vzpomněla, kde se objevily v Dědictví a chyběly mi souvislosti. První část o Agátě byla zajímavější, ale prostě to nebylo to ONO, co bych od takového tématu čekala. Obávám se, že obě knihy v paměti dlouho neudržím.

Evišťátko
27.02.2019 3 z 5

První kniha od autorky a pro mě zklamání. Kraj o kterém píše znám,čekala jsem víc. Místy zajímavé vnitřní monology postav, celkově ale nezáživné. Škoda.

Yorika
28.01.2019 3 z 5

Svým kořenům člověk neuteče.Nese si v sobě odkaz svých předků,ať už ho osud zavane kamkoli.Že Omo?

Kakajko
19.04.2016 4 z 5

Vyvrcholení příběhu Agáty z knihy Dědictví.