Pandemie od starověku po současnost: Koronavirus přímo nezabíjí

Lidé od nepaměti mívali strach z nemocí, které ohrožovaly jejich životy, a nebylo jich málo. Celé generace byly proti epidemiím většinou bezbranné. Na mor, neštovice, tyfus či španělskou chřipku umírali lidé v desítkách milionů. Nelze se proto divit, že i dnes mají lidé strach. Ovšem koronavirus není smrtelná nemoc, protože jen malé procento lidí na tuto nemoc umírá a to především v kombinaci s vedlejším onemocněním nebo vážnějším oslabením imunitního systému. Proto panika rozhodně není na místě, nicméně člověku k opatrnosti velí rozum. Jak se asi má člověk cítit, když se v souvislosti s koronavirem denně dozvídá, jak svět mobilizuje všechny síly k jeho zamezení. Biochemici dokonce opatrně poukazují na to, že na jakékoliv závěry testovacích látek je ještě brzy. Světový kolaps může být nevyhnutelnou nutností a katastrofické scénáře hollywoodských trháků se mohou stát realitou. Zda nový koronavirus bude pokořen zatím nevíme. Momentálně je to jen zbožným přáním. V této knize kromě jiného shrnujeme, jak se proti koronaviru bránit. Nic jiného nám totiž nezbývá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435925/pandemie-od-staroveku-po-soucasnost-48B-435925.jpg 36
Literatura naučná, Historie, Zdravotnictví
Vydáno, Petrklíč

Kniha Pandemie od starověku po současnost: Koronavirus přímo nezabíjí

EmaPerkaus
13.09.2020

Nevěděla jsem co od knihy čekat, asi jsem čekala bombu. Nebylo to až tak špatný, ale nijak geniální. Pro obšírné seznámení historickým vývojem pandemie docela zdařilé. Přiznání: dost věcí jsem nevěděla a tím pádem poučila.

pistalka
26.06.2020

Jako všechny knihy nakladatelství Petrklíč i tato je katastrofálně odbytá, horkou jehlou šitá. Úplně vidím někoho v Petrklíči, jak burcuje: ,,Máme tady koronu! Rychle něco vydejme!"
Soubor blábolů, u kterých chybí jakékoliv zdroje či odkazy, což je u knihy tohoto typu neodpustitelné.

Ronnie68
18.06.2020

Zajímavá kniha, která pojednává o tom, že existovalo více pandemií, které byly i v podstatě horší než jen COVID ... vyskytují se zde i dobové fotografie ...

PAVEL z BRNA
17.06.2020

Kniha mě pomohla, i když je na ní vidět, že je psaná narychlo. Jejím hlavnim poselstvím je NEPROPADEJTE PANICE ANI NEBUDTE LEHKOMYSLNÍ. Jsou to dva extrémy v krizovém období a člověk k nim má sklony. Autor v rychlosti ukázal historii epidemií se kterými válčili naši předkové a ty byli horší než Covid 19. Dověděl jsem se, jak si důkladně mýt ruce v 9 obrázcích a jak si udělat rychlotest plíce bez fibrozy, kterou způsobuje Covid 19. Přečteno za pár hodin. Jako úvod do zájmu o Covid 19 a jiné viry či patogení bakterie je to dobrá kniha nelze ji však srovnávat třeba se skvělou knihou Viry pro 21. stoleti, která problematiku virů zpracovává důkladněji.

pavlikprchal
22.05.2020

Mě to něco dalo, je v tom najednou sice všechno, hrozný nával, ale překvapen jsem byl morem. Vcelku za 4 hvězdy.

gersie
09.05.2020

No ani nevím zda to stojí za snahu něco psát. Narychlo spíchnutá brožůra o ničem, vydaná po začátku šíření koronaviru. Stručná , nic neříkající , hýřící odbornými termíny - které lajkovi nic neřeknou - pro odborníka zbytečná , pro nezasvěceného nesrozumitelná slátanina od všeho něco ale v celku nic k použití.
Zdá se , že jediným smyslem vydání této knihy bylo využít situace a narychlo NĚCO vydat a vydělat na tom........je to naprosto zbytečná kniha.