Panamský krejčí

Panamský krejčí https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71242/bmid_panamsky-krejci-bJ4-71242.jpg 3 22 4

Děj románu je zasazen do současné Panamy. Harry Pendel je majitelem krejčovské firmy, jejímiž dveřmi procházejí všichni, kteří ve Střední Americe něco znamenají. Záhadný a požitkářský Andrew Osnard je špion pocházející z Etonu. Jeho tajná mise má dva hlavní cíle – pozorně sledovat politická jednání ohledně převzetí panamského kanálu Američany a zároveň získat pro sebe pohádkové jmění. A Osnard ví o Pendelovi víc než Pendel sám o sobě…... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Mladá fronta

Tailor of Panama , 1996

Jindor
19.02.2021 4 z 5

Není snadné do knihy proniknout. Ale když porozumíte autorově ironii, uvidíte zábavnou nákres fungovaní špionů, kteří se honí za vlastním ocasem. Výborný "insider" pohled na fungování agentur kořeněný delikátním humorem.

babicka_amalka
26.01.2017 2 z 5

Carrého knihy mám velmi ráda; ale tuhle jsem ani na třetí pokus nedokázala dočíst; prostě mi to nějak nesedlo, bylo to rozvláčné, nijaké, nevím;

mgeisselreiter
26.08.2012 2 z 5

Takto jsem hodnotil shlédnutý film Agent z Panamy z roku 2001 natočený podle této knihy, který jsem viděl 16.2.2011: Člověk pořádně neví, jestli je to komedie, drama, špionážní film... Výsledek je takový, že je to neslané nemastné. 55%,
18.-23.8.12 jsem si přečetl i knihu Panamský krejčí a platí pro ni to samé, co jsem napsal o filmu, čekal jsem, že kniha bude lepší, ale jsem zklamán. Román se nečte příliš snadno, je tam tolik omáčky, že zredukování na méně než polovinu by knize jen prospělo. Kniha 50% a 2*.

čef
22.04.2012 5 z 5

Kniha se nečte snadno. Dešifrovat všechny vazby a pocity vyžaduje plné soustředění. Všude přítomná ironie věc dále zneprůhledňuje. Výsledkem však může u zcela soustředěného čtenáře někdy být nepříliš povzbudivé znovuobjevení nesmyslnosti pinožení po tomto děsivém světě.

švadleny, krejčí

Kniha Panamský krejčí je v