Pan Smraďoch

Pan Smraďoch https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140683/bmid_pan-smradoch-9lQ-140683.jpg 4 331 62

Další humorný příběh pro mladé čtenáře od autora knihy Babička drsňačka. Kouzelně neuctivý a zároveň dojemný příběh vypráví o tajemstvích, přátelství i docela obyčejném životě. Pan Smraďoch patří do kategorie hodně divných románových hrdinů. Žije na lavičce v parku a svému jménu dělá opravdu čest. Je to ten nejsmradlavější smraďoch pod sluncem. Dvanáctileté Chloe to ale rozhodně nebrání v tom, aby se s ním spřátelila. Jasně, páchne, ale na druhou stranu nikdy na ni nikdo nebyl tak milý jako on. A tak se Chloe rozhodne, že milého bezdomovce tajně ubytuje v kůlně na zahradě svých rodičů. Jenže schovejte takového smraďocha! Chloe brzy pozná, že některá tajemství můžou být velmi nebezpečná a od katastrofy je dělí jen malinký krůček.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy

14.11.2023 5 z 5

Dočteno a jsem nadšen

dájavídek
03.10.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha která se mi líbila!

šárofka
26.09.2023 5 z 5

Super kniha o bezdomovci a laskavé holčičce jménem Chloe. Mám ráda knihy od Davida Walliamse, moc hezky píše, takže pokud se vám kniha líbila, určitě doporučuji vyzkoušet od něj další knihy...

lassse
07.09.2023 4 z 5

Četl jsem dětem před spaním a moc se jim to líbilo a mě to také připadlo vtipné.

uzivatel39840
13.08.2023 4 z 5

Líbila se mi ilustrace pana Smraďocha

Ladislav73
14.03.2023 5 z 5

Tato kniha páchne humorem. Audiokniha v podaní Jiříhoto Lábuse, který svými hlasy mistrně ztvárnil jednotlivé postavy je prostě skvělá.
Kniha se dotýká rodinných vztahů, odkrývá přetvářku ve společnosti, kariérismus, šikanu, lehce šije do politiky.
Děj je úsměvný, zároveň smutný a trochu také k zamyšlení nad některými lidskými osudy.
Doporučuji jak pro malé i velké čtenáře.

Ristridin
18.12.2022 5 z 5

Moc hezké čtení pro děti s přesahem o mezilidských vztazích a že není vždy správné každého hned škatulkovat.

Zuzvil
04.10.2022 4 z 5

Moje první dětská knížka od tohoto autora. Četla jsem ušima a hned mě nadchnulo, že ji namluvil pan Lábus, okamžitě jsem si vzpomněla na své kazety s první dílem Harryho Pottera :-) Bylo mi tedy hned jasné, že poslech bude úžasný a byl. Obsahově se mi knížka také líbila. Příjemný námět, kde nejistá holčička Chloe se spřátelí s bezdomovcem, který hrozně zapáchá a sám si říká Pan Smraďoch. Oba si vzájemně přinesou mnoho nového a mnoho prospěšného. Knížku určitě můžu doporučit, a nejen dětským čtenářům.

zaglo
31.08.2022 5 z 5

Kniha měla velký úspěch u syna (10) i dcery (7). Příběh je převážně humorný, ale ke konci hodně dojemný. Stejně jako Babička drsňačka je především o mezilidských vztazích, o přijímání druhých takových jaký jsou.

ujira
22.08.2022 3 z 5

Autor se nevyhýbá žádnému tématu a tak se hlavním hrdinou může stát i smradlavý bezdomovec, který svou laskavou moudrostí pomůže urovnat vztahy v navenek dokonalé, leč rozpadlé rodince. Zaujalo mne, jak autor ukazuje, že i v moderní společnosti vše stojí na empatii a komunikaci. Jedinou výhradou je samotný kamarádský vztah 11leté Chloe s bezdomovcem(kolik bezdomovců je bývalými lordy?)

Hermiona419
22.05.2022 3 z 5

perfektní kniha.

Štěpinambura
30.01.2022 5 z 5

Nádherně popsaný příběh - veselý, ale i soucitný.

hellena1523
02.01.2022 4 z 5

Velice milý příběh plný humoru a laskavosti.

JankaV80
02.01.2022 5 z 5

Nejen vánoční příběh o Chloe, která je ve své vlastní rodině a ve škole nešťastná a o panu Smraďochovi, který ji pomůže změnit hromadu věcí okolo ní. No a jak už to tak bývá, každý bezdomovec má svůj příběh, tedy i pan Smraďoch a čtenář se ho také dozví.
Pěkná knížka s krásným poselstvím o tom, jak by měla fungovat rodina. První knížka, kterou jsem od autora četla, druhá, která se mi moc líbila. Tu druhou - Dědečkův velký útěk - máme doma jako audioknihu a máme ji se synem moc rádi. Knihu i autora doporučuji :-)

bea.mari
20.05.2021 5 z 5

Je zvláštní, že pan Smraďoch byl lord, když se myl ve špinavém jezírku a řasy používal jako mýdlo. Ale byl hodný a skamarádil s Chloe a o Vánocích jí dal kancelářskou soupravu se želvami Ninja. Knížka byla vtipná i smutná.

KajkaMicinka
17.04.2021 5 z 5

krásná knížka, hlavně srandovní

Nelajza
22.02.2021 5 z 5

Sice jsem knížku četla už před pár lety, když jsem byla mladší, ale přesto na ni vzpomínám v dobrém. Knížka byla vtipná a něco mi dala. Asi si ji znovu přečtu.

Doporučuji všema deseti.

Boku
18.02.2021 4 z 5

Krásná, vtipná a na konci skoro až dojímavá knížka! Velká spokojenost,Walliams ještě nikdy nezklamal.

Anička2011
15.02.2021 5 z 5