Pán prstenů (omnibus)

Společenstvo Prstenu, Dvě věže a Návrat krále. Souborné vydání nejslavnější fantasy trilogie všech dob v novém kabátě a v jediném úctyhodném svazku. J.R.R. Tolkien se narodil roku 1892 v jihoafrickém Bloemfonteinu, dětství však strávil v Anglii, kde rovněž absolvoval středoškolská a univerzitní studia. V roce 1919 získal v Oxfordu diplom v oboru staroanglického jazyka a literatury a po pěti letech se ve stejném oboru stal profesorem. Tolkienovými prvními publikacemi byly Slovník střední angličtiny (A Middle English Vocabulary, 1922) a kritické vydání středověké romance Sir Gawain a Zelený rytíř (Sir Gawain And The Green Knight, 1925), čtenářský úspěch mu však přinesl až pohádkový příběh z fiktivní dávné Středozemě Hobit (The Hobbit, 1937, česky 1979). Po čtrnáctileté práci, započaté již před vydáním Hobita, dokončil koncem 40. let 20. století rozsáhlé, v dějové i myšlenkové složitosti i jazykové invenci nesrovnatelně bohatší pokračování v trilogii Pán prstenů (The Lord Of The Rings, 1954–1955, česky poprvé 1990–1992), jež vzbudila mohutnou vlnu zájmu zejména mezi západní mládeží ve druhé polovině 60. let a dočkala se nesčetných vydání v mnohamilionových nákladech. O osudech národů v Ardě a jejich historii a vzniku pojednává epos Silmarillion (The Silmarillion, 1977, česky 1992), který čtyři roky po autorově smrti připravil k vydání jeho syn Christopher. Tolkienův literární odkaz doplňuje řada odborných literárně-historických studií a série drobnějších literárních příběhů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459377/big_pan-prstenu-souborne-vydani-908-459377.jpeg 4.994

Pán prstenů

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo

The Lord of the Rings, 1954

Kniha Pán prstenů (omnibus)

boxas

Jedna z nejkrásnějších knih, jaká kdy byla napsána.
Nejde o to, že Tolkien tu vytvořil naprosto originální svět, ani o jednotlivé postavy a jejich osudy, nejde dokonce ani o ten Jeden prsten, co vládne všem. A už vůbec nejde o ten mediální humbuk, co kolem Pána prstenů vznikl a trvá!
Poselství této jedinečné knihy je podle mne v něčem jiném. Tolkien napsal příběh o přátelství, pomoci, obětech, hrdinství, ale především o tom, že každý, i ten sebenepatrnější, má právo na štěstí.
Jak jsem napsala už u Společenstva prstenu:
Proti zlu musíme bojovat, i když je něco takového proti naší povaze, tak v tomto případě neexistuje jiná volba. A ještě něco. Nepodceňujme se. I ten zdánlivě nejmenší může zásadně změnit svět, ve kterém žijeme.

Lenny33

Pokaždé když čtu sérii Pán prstenů, je to skvělý požitek. Vždy tam najdu tolik nového a zároveň s vděkem vítám vše "staré a známé". Sérii vždy dočítám zaplavená směsicí pocitů; od tísně a zármutku po radost, vděk a klid.

MOu598

Jednotlivé díly jsem již několikrát četla. Toto souhrnné vydání je trochu těžké do ruky, ale čtení jsem si užila víc než dřív. I jsem pochopila některé detaily.
Pěkné.

Marie022

Co dodávat? Snad nejlepší příběh jaký znám. Kdyby to šlo, dala bych aspoň sto hvězdiček. Tenhle příběh miluju

Halt468
08.02.2020

Dokonalé!!

danny_21
27.07.2019

Klasika, kterou by si měl každý fanoušek fantasy jednou přečíst, ale za mě určitě existují lepší knihy a náměty - chybí mi tu větší míra "dospělosti" postav, více osudovějších zápletek, krve a kouzel, nicméně rozumím tomu, že pro některé je to srdcovka a možná bych i já hodnotil výš, nebýt Jacksonových filmů - 70 %

Bediczek
18.04.2019

Prostě stará dobrá klasika. Bez Pána prstenů bychom tu neměli moderní fantasy.

azertaaz
08.05.2017

Jedna z nej knížek, co znám. Konečně vyšla s tou správnou obálkou i když je trošku těžší :)
Překlad je celkem dobrý, jen ty básně mi moc neseděli. Problém bude spíš ve mě, znám z paměti skoro všechny, ale jiný překlad, tak mi nesedí výběr slov.
Ale jinak je to jedno z nejlepších děl literatury a každý by si ho měl alespoň jednou přečíst.