Návrat krále

Návrat krále https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260/bmid_navrat-krale-A2D-260.png 5 7101 407

Pán prstenů série

< 3. díl

Závěrečná část trilogie o kouzelném prstenu a osudech hobita Froda. Síly dobra se spojují a vítězí po mnoha bitvách nad zlem. Hobit Frodo plní své poslání za pomoci svého sluhy a přítele Sama. Ale i mezi hobity se vloudilo zlo a stateční malí hrdinové se s ním nakonec přes všechna úskalí dokážou vypořádat. Tento díl je doplněn letopisy, rodokmeny, a rejstříkem ke všem částem. Navazuje na titul Dvě věže.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Argo

The Return of the King , 1955

Nombeko
Nombeko
01.11.2015 5 z 5

Byl to hezky strávený čas s celou touhle trilogií od pana Tolkiena. Se slzou v oku musím přiznat, že se mi bude po Středozemi stýskat.

čuřil
čuřil
21.10.2015 5 z 5

Všechny díly trilogie Pána prstenů jsou skvělé, takže i tato závěrečná je výborná.
Mohu jen doporučit.

Ogie
Ogie
18.10.2015 4 z 5

Skvělé zakončení Tolkienovské triologie. Není co dodat, snad jen kdo nečetl musí přečíst.

Hun
Hun
08.10.2015 5 z 5

Vlastně mě docela překvapilo zjištění, že celý Pán prstenů je především lingvistickou hříčkou, v níž se Tolkien vyžíval ve střídání jednotlivých stylových úrovní v mluvě různých postav. Škoda že v češtině to nešlo úplně reprodukovat. Zdroj:

markulka
markulka
01.10.2015 5 z 5

Vskutku výborný závěr celého děje Pána Prstenů! Knížka se mi četla velmi dobře. Každou chvíli dobrodružství jsem prožívala s hlavními hrdiny! Doopravdy se mi moc líbily postavy, které pan Tolkien dokázal stvořit, protože o někom tak sympatickém, jako byl Aragorn jsem snad ještě nečetla. Konec se mi líbil, ale mrzelo mne, že Frodo odjel... Je mi moc líto, že jsem tento úžasný a jedinečný příběh Froda a jeho společníků dočetla, ale myslím, že se k tomuto příběhu brzy vrátím a přečtu si ho znova! Určitě mohu doporučit, je to úžasná kniha!!!

ziriant
ziriant
28.09.2015 4 z 5

Závěrečné kapitoly nejintenzivnější z celé trilogie, přesně tak by to mělo být. K Pánovi prstenů se nevracím často, o to je ale každé další čtení hlubší. Člověk si musí udělat předem velmi lehko na duši, aby dokázal pojmout celé to zlo a Zlo, které se v příběhu skrývá. Které známe i ze světa kolem sebe - a my mladší možná ani neznáme a můžeme si uvědomit, jak jsme za to rádi. Nerada zde hledám dějové podobnosti se skutečnou historií, ale ty pocitové tu zajisté jsou. Nikdy jsem nebyla a nebudu pravý tolkienovský fanoušek, ale Pána Prstenů mám ráda a také málokterá kniha mě kdy svou poslední větou tak dostala.

Barou
Barou
08.09.2015 5 z 5

Tolkien je maly buh! Jeho svet fantasy a promyslene Stredozeme se nemuze rovnat jen tak necemu (promin G. Martine).

Kaso
Kaso
23.08.2015

čisté klišé. ale to klišé vzniklo podla tejto série. takže aj tak 50%

woodward
woodward
15.08.2015 5 z 5

Když český člověk čte o vyčištění Kraje, nemůže ho nenapadnout, že právě tohle naší zemi (a některým jejím sousedům) chybělo, aby se velký příběh boje s hnusným zlem zakončil opravdovým happyendem. Jo, život není román.

elfinkaa97
elfinkaa97
13.08.2015 4 z 5

Konečně jsme porazili Temného pána a zničili Velký prsten! Bude se mi moc stýskat po úžasné Středozemi, ale bez Gandalfa a Froa by stejně nebyl příběh to, čím je ted. Ale na druhou stranu ty dodatky byly zajímavé, hezké doplnění celého děje :)

SONP
SONP
12.08.2015 5 z 5

Velké finále pro mne už pošesté - stále nezklamává a stále překvapuje v tom, kolik toho kniha umí nabídnout oproti mnohem populárnějším filmům. Časem vždy zapomínám, do jakých epických šíří se v knize rozkošatí cesta jednotlivých postav z Edorasu do Minas Tirith a posléze v bílém městě samotném. Naopak samotná bitva se odehraje doslova na pár stranách (a tak to mám se svojí nechutí k akčním scénám rád). Následuje komorní hobití finále (jaký skok oproti epickým předchozím částem) a filmem zcela opominuté Vymetení kraje, které má značnou emocionální hloubku v tématu ohrožení domova. Zkrátka i když člověk ví, jak vše dopadne a řadu zákrut děje zná nazpaměť, stále má čtení Pána Prstenů smysl a za pár let si jej dám jistě znovu. 100%!

aronoele
aronoele
31.07.2015 5 z 5

Pro mě nejoblíbenější část trilogie. (I když u filmu je to přesně naopak - tam mám nejradši Společenstvo prstenu... ) Nemám moc co dodat. Skvělý závěr úžasného fantasy příběhu, který nikdo nepřekoná. Každý by měl mít v knihovně :) z Tolkienových příběhů se člověk může poučit, je v nich mnoho moudra a nadhledu.

Catherine27
Catherine27
02.06.2015 5 z 5

Velkolepé dílo!!!! Nelze popsat popis po dočtení. Ačkoli jsem viděla film absolutně mě to překvapilo! Úžasné, krásné, smutné, dokonalé!!!

Paulika
Paulika
26.05.2015 5 z 5

Co dodat? Proste klasika za 5 hvezd.

kacaabba
kacaabba
19.04.2015 5 z 5

S dočtením posledního dílu jsem si uvědomil, jak nevhodné je posuzovat díly jednotlivě. Což jsem dělal. Příběh je, podle mého, nutno posuzovat jako jeden celek - a pokud to budu takto posuzovat, tak musím dát 5 hvězdiček, i když nejsem nadšenec žánru fantazy. Mám zato, že se stejně jako C. S. Lewis i Tolkien vyhraňoval proti tomu, že by to psali jako skryté křesťanské poselství. Nevím, ale pokud to tak je, tak to moc nechápu. Přijde mi, že příběhy Středozemě jsou jednou velkou metaforou příběhů a dějů zaznamenaných v Bibli. Pravda, vidět je mohou asi jen ti, kteří Bibli znají...

Markysek45
Markysek45
15.04.2015 5 z 5

Jedním slovem: Dokonalé! Velmi silné dílo s hlubokými myšlenkami.

gonzikcz
gonzikcz
10.04.2015 3 z 5

První polovina knihy vcelku ubíhá, pak se děj vrátí do Mordoru k hobitům. To bylo vcelku utrpení pro mě se tím prokousat. Myslím, že ikdybych to neznal z filmu, tak děj byl dost předvídatelný. V podstatě jsem jen čekal, až se tam konečně doplahočí a ten prsten zničí a bude po všem. Poslední čtvrtina knihy víceméně o dávání si poct a loučení. Dobro vyhrálo nad zlem a my můžeme jít v klidu spát.

kajahudc
kajahudc
27.03.2015

Moc se mi líbí všechny knihy od J. R. R. Tolkiena, ale kdyby jste se mě zeptali který díl se mi jak ve filmové tak v knižní verzi nejvíc líbil, odpovím Vám Pán Prstenů a Návrat krále

zuzana13
zuzana13
18.03.2015 5 z 5

Dobrá 3 série Pána Prstenů.

Ropušák
Ropušák
08.03.2015 5 z 5

Tolkien patří mezi nejlepší spisovatele na světě a svými příběhy dokáže uchvátit. Nemohu snad ani slovy popsat, jak jeho příběhy mám rád. Velkolepé dílo!