Dvě věže

Dvě věže https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/1/bmid_dve-veze-O9U-1.png 5 7336 368

Pán prstenů série

Druhý díl světoznámé trilogie, zaujímající dnes čelné místo v klasické světové fantasy. Druhá část Pána prstenů vypráví, jak se vedlo každému členu Společenstva Prstenu od jeho rozbití až do příchodu Velké tmy a propuknutí Války o Prsten, o níž se bude vyprávět ve třetí a poslední části. Ilustracemi knihu opatřil dosud nepřekonaný „tolkienovský“ ilustrátor Alan Lee.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Two Towers , 1954

tami1
05.04.2021 5 z 5

Dokonalé!

Geniálně vybudovaný svět fantasy, který mě zcela pohltil. Autor dokáže upoutat svým svébytným pojetím a bezbřehou fantazií.

Nádherný jazyk - velká poklona překladateli. Duše se při čtení tetelí blahem.

ElleNora
25.03.2021 5 z 5

Přijde mi, že pomalu propadám celé trilogii. Sice se v názvech všech míst ztrácím, ale mám slabost jak pro Froda, tak pro celé společenstvo.
Líbilo se mi, jak příběh po rozpadu skupiny pokračoval, a že nás autor nechal v nevědomí, co se stalo s Prstenem, po dlouhou dobu. Efekt se dostavil - kniha byla velice napínavá.
Zmínila bych ráda postavu Stromovouse, jehož činy hrály velkou roli. Co se týče Gluma, věřím, že ten bude ještě dlouho důležitý. Zajímalo by mě, nad čím musí přemýšlet. Samotné mi kniha dala zabrat.

Filmová zpracování jsem odložila až na dobu po přečtení trilogie, takže nemám s čím srovnávat. Akce mi v knize nechyběla.

Vera Silent
23.03.2021 5 z 5

Pred lety byly Dve veze muj nejmene oblibeny dil z trilogie, ted se mi libil vice nez prvni dil. Postava Faramira je v knize jeste skvelejsi nez ve filmu a take se mi vice zamlouval knizni Sam nez filmovy. Ve filmu je mezi Frodem a Samem rozepre, ktera v knize neni a me to tak pripada logictejsi, protoze jejich pratelstvi je zkratka jedinecne. Frodo by se se Samem jen tezko tak snadno rozhadal a i kdyby, Sam by se od nej nehnul. Jsem zvedava, jestli se mi tetokrat 3. dil bude libit jeste vice.

vmatusko
21.03.2021 5 z 5

Frodo a Sam pokračujú ďalej smerom do Mordoru - zbaviť sa prsteňa. Cestou stretávajú Glocha, ktorý ich celou cestou sledoval. Pomáha im nájsť správnu cestu.
Cesta sa pre hobítov stáva veľkým dobrodružstvom. Neustále opatrne putujú, zažívajú veľké dobrodružstva, ktoré sú aj nebezpečné.
Som zvedavý na poslednú časť...

LEGACY
17.03.2021 5 z 5

Čím víc se kniha chýlí ke konci tím víc vás mocná Tolkienova slova přikovávají ke Středozemi, kde slovo k slovu ladí jak verše nejslavnějších poetů, byť občas líčí Glumovi rozpolcené monology plné záště a zrady, zběsilé Urukhaje vrhající se přes hradby, či šerost v tunelovém doupěti Oduly.
Pasáže s Frodem se čtou moc hezky a Tolkien byl skutečným čarodějem, ať už měl špičatý klobouk nebo ne! Krásná mysl - krásný svět.

hnatlubo
26.02.2021 5 z 5

Mistrovské dílo, a teď se vrhám ještě na Návrat krále.

Luigi1
26.02.2021 5 z 5

Zde v tomto díle sledujeme cestu pana Froda a jeho služebníka Sama s prstenem.Společenství prstenu,muselo být zničeno aby jiná splečestva se dostala k moci,jako v téhle době.Uvidíme jak to vše dopadne a zda se panu Frodovi a jeho sluhovi Samvědovi podaří splnit poslání které si řekli,že to dotáhnou až do konce.

Terez9119
23.02.2021 5 z 5

Jak celým srdcem miluju první díl a každou malou jednotlivost v něm, tak zbožňuju první část druhého dílu. Příběh Froda se Samem ráda moc nemám, ale vše ohledně Rohanu a Fangornu bych mohla číst znovu a znovu.

AlexandraBane
10.02.2021 5 z 5

Tak musím trochu pozměnit názor. Dvojka byla lepší, akčnější, tedy pokud máte fantazii a boje si domyslíte. Teď začínám i přemýšlet, proč jsem jí při prvním pokusu odložila. Ale asi jsem jenom potřebovala k Tolkienovi dospět. Takže hurá na poslední díl

MatoPalkes
09.02.2021 5 z 5

Táto trilógia je moja srdcová záležitosť, všetky diely.

Gural
08.02.2021 5 z 5

Svůj komentář k této trilogii jsem zanechal u Návratu krále. Je to pro mě osobní sdrcovka, ke které se často vracím.

Vendy1993
02.02.2021 5 z 5

čtu tu komentáře o tom, že knížkám chybí akčnost filmových zpracování....takové komentáře nechápu...pokud se rozhodnete číst takový druh knih, musíte mít alespoň malou představivost. Myslím, že celá trilogie je psaná velmi živě a tak aby si každý alespoň trochu představil dané situace. Někdo dokonce psal, že v knížkách chybí některé pasáže filmů....proboha co za blba to psalo (pardon)....vždyť knihy byly psané o desítky let dříve než byly natočeny filmy. Je jasné, že si P. Jackson něco připsal (podobně jako v Hobitovi, viz. elfka Tauriel nebo Galadriel, které v knize vůbec nejsou).....za mě je knižní pokračování neméně skvělé jako první díl ;)

Usire
25.01.2021 5 z 5

Někomu zde může chybět akce jako je ve filmovém zpracování, nicméně kniha je podle mě lepší, protože se zde dozvíte mnohem více.

Jury
10.01.2021 2 z 5

Bohuzel stejne jako u prvniho dilu...tady to bylo ale horsi,skvele casti druheho dilu co byli ve filmu tu vubec nejsou a o supr udalosti to je osekane a pridano popisku veci,ktere jsou zbytecne a na nic...film o 100% lepsi...pochybuju ze tuhle trilogii 3 dil zachrani

Taufa
07.01.2021 5 z 5

Děj se mi moc líbil. V knize jsou krásné myšlenky. Propracovanost map, rodokmenů, postav a světa středozemě je obdivuhodná, ale pro příběh někdy až moc detailní a zdlouhavá. Po prvním dílu mi přišli jemné zpomalení příběhu, ale i tak super atmosféra a zasloužených 5/5 :)

Johny_H.
06.01.2021 5 z 5

Nejlepší knížka série alespoň za mě. Bál jsem se vykreslení bitev, které tak důvěrně zná každý milovník z filmu a musím říci, že naprosto zbytečně. Kniha předčila má očekávání.

Pasadenka
31.12.2020 4 z 5

John psal knížku jako celek, a tak ji chtěl i vydat. No nakonec rozdělení na tři části vůbec nepůsobí uměle. Nevím, zdali je možné napsat ke knížce něco objevného, nebo smysluplného. Trvalo mě léta se k ní odhodlat, a nakonec byla přesně taková, jaká měla být. Eposem o Středozemi, ve kterém se zrcadlí ušlechtilost a láska na ruinách zanikajícího světa magie a kouzel. Poslední velkolepé vzepětí proti archetypálnímu zlu. Zápas o duši světa. Přátelství, které odevzdává sílu k boji.

marek7167
28.12.2020 5 z 5

Filmy jsem viděl nespočetněkrát, o to víc nechápu, proč jsem se odhodlal si knihy přečíst až nyní. Druhý díl ságy mě bavil více, nenašel jsem žádné "zbytečné" pasáže. Naopak mě velmi mile překvapilo, jak děj knihy přesahoval samotný děj druhého filmu PP. Závěrečný popis záchrany Froda mě dostal snad nejvíc a nemůže než hodnotit 100 %.

OlafSveinsson
23.12.2020 5 z 5

Jednoznačně můj nejoblíbenější díl trilogie. Pláně Rohanu, Fangornský hvozd, Morgulské údolí... To všechno a mnohem víc jsou kulisy pro další osudy, teď už rozpadlého společenstva. Někoho možná ten do detailů vyprávěný příběh nebaví, já si ty epické popisy naopak užívám. Navíc musím říct, že film knihu perfektně doplňuje, protože je skvělý v těch akčních pasážích jako je bitva v Helmově žlebu nebo plenění Železného pasu, které Tolkien až tak detailně nepopisoval. Už se asi nikdy nezbavím toho, abych postavám rovnou nepřiřazoval obličeje herců z filmu. Teda kromě Grímy Červivce, toho si představuju jako Jiřího Ovčáčka :-D

Metla
16.12.2020 4 z 5

Společenstvo se rozpadlo na tři skupinky putující po vlastní ose. Procházejí přes mnohá nebezpečí, zažívají dobrodružství, setkávají se s dalšími lidmi i docela jinými tvory (či netvory), zlo údajně sílí, někdo umře, většina přežije a jak už to chodí v druhých dílech trilogií, nic moc se nevyřeší.
Vše je podřízeno striktní černobílosti; Boromir sice zakolísal a Glum vzbuzuje mimo jiné soucit, nicméně není pochyb, kdo patří k úctyhodným silám dobra a kdo slouží temnotě. Ideální pro mladší čtenáře, já už přece jen nechutně dlouhou dobu preferuji morálně složitější dějovou osnovu, rozporuplnější charaktery, zrovna jako popisy krajiny duše a nikoliv plenéru vůkol.
Občas však ráda odpočívám v nekomplikovaných světech pohádek, plných okouzlujících i strašidelných výhledů, ryzí odvahy, šlechetnosti, přátelství a velkých slov, jaká ve skutečnosti nikdo nepoužívá mimo divadelní jeviště. Tolkien se tím u mě řadí ke jménům Jaroslav Foglar, Karel May a podobným autorům, v jejichž dílech dominují mužské ctnosti a ženy jsou pouhé nevýznamné křoví kdesi v pozadí. Skoro se divím, že byl pan Tolkien ženatý a měl děti, když si vzpomenu na scény, kde Sam Křepelka něžně odhrnuje Frodovi vlasy z čela, případně rovnou navrhne: “Pane Frodo, dejte mi hlavu do klína. Lehněte si ke mně, já vás obejmu, aby vás nemohl osahávat nikdo jiný.“ Také naprosto chápu Gimliho výhrady k jízdě na koni; vždyť chudák trpaslík nemohl jezdit sám, věčně na něj byl někdo zezadu nalepený - obvykle sličný elf nebo čaroděj s dlouhou holí. Sodoma Gomora! :-)
„Dvě věže“ jsem absolvovala coby dvojboj, klasická četba soupeřila s poslechem a vítězem je... Aleš Procházka! Jeho přednes neměl chybu, zvláště v pasážích s Glumem byl nepřekonatelný. 80-85%