Pán moru

Pán moru https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3598/bmid_pan-moru-Gov-3598.jpg 3 16 3

Zapomeňte na současnost a na naši malou zemi, přijměte pozvání do Číny třináctého století? Nijak zvlášť bezpečno tam ovšem není. Přímo v sídelním městě nejslavnějšího mongolského vládce Kublajchána začíná kdosi vraždit. Všechny oběti jsou příslušníky cechu městských stokařů a všechny byly zavražděny děsivým způsobem připomínajícím řádění nadpřirozených sil. Zdá se, že násilná úmrtí by mohla mít spojitost s jistou sektou, sloužící tajemné zlovolné osobě známé pod hrůznou přezdívkou Pán moru. Když temné síly řádí nejsilněji, rozhodne se Kublajchán povolat na pomoc svého přítele, jímž není nikdo jiný než slavný cestovatel Marco Polo. Ten se spolu s františkánským mnichem bratrem Rafaelem a buddhistickou mniškou Su-ling pouští do pátrání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Metafora

The Plague Lord , 2002

soukroma
10.06.2021 2 z 5

Doba, místo, hlavní hrdina i autor, to vše slibuje zajímavost a jistou kvalitu. Ale naneštěstí výsledek je prachbídný. Démoni a duchové, vidiny a věštby, ale hlavně převtělený Azrael jako Pán moru a všeho zla na zemi... Naprosté zklamání.

espesita
05.01.2021 2 z 5

Číst se to dá, ale příběh je takový nijaký. Zápletka by mohla být zajímavá, kdyby byla lépe propracovaná a závěr nebyl tak uspěchaný. Z dialogů se člověk vlastně nic pořádného nedozvěděl. Až na konci knihy jsem si uvědomila, že i přes to, že se v příběhu objevuje celkem dost postav, žádná z nich není vlastně hlavní. Všechny se objevují jen na chvilku a jejich příběhy jsou takové nějaké neúplné, že čtenář nemá možnost k některé z nich víc přilnout. Zdá se mi, že autor věnoval mnohem víc prostoru popisu středověké Číny, jejím zvyků, jídlu, přírodě, architektuře atd., než samotným hrdinům.

Honey0105
15.05.2011 2 z 5

Paul Doherty patří mezi mé nejoblíbenější autory a proto se snažím přečíst všechny jeho dosud vydané knihy. Tuhle jsem si koupila, ale ke čtení jsem se dostala až nedávno.
Už od začátku mi příběh přišel trochu divný a takový nepoutavý. A vlastně..Celá kniha byla trochu jiná.. Když říkám jiná, tak tím myslím-odlišná od všech ostatních knih autora.
O moru jsem již něco četla a poměrně mě tohle téma zajímá (i když je to velice drastické), ale v takovémhle podání jsem to nečekala a nenadchlo mě to.
Když dávám dvě hvězdičky, tak si říkám, jestli to není moc. Myslím si, že příběh nestojí za nic a jen forma celé dílo zachraňuje..
A abych pravdu přiznala.. Kdyby to nenapsal Doherty, tak bych asi ani neměla sílu to dočíst. Už od začátku bylo docela jasné, že nedojde k žádnému převratu a že to spíš bude ještě nechutnější a nebo nudnější (obojí platilo).