Pan Mercedes

Pan Mercedes https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209547/bmid_pan-mercedes-KiD-209547.jpg 4 1927 418

Bill Hodges série

V nuzném městečku na americkém středozápadě dojde k neštěstí – neznámý řidič v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty nezaměstnaných před pracovní agenturou a na místě zůstane osm mrtvých a patnáct zraněných. Řidič z místa činu ujede. Po několika měsících dostane vysloužilý zatrpklý policista ze stejného městečka podivný dopis od kohosi, kdo se k činu přihlásí a zároveň oznámí, že chystá mnohem strašlivější útok – plánuje zmasakrovat tisíce lidí. Policistu to probudí z letargie a nastane závod s časem, aby zločinci ve vražedném útoku zabránil. Detektivní příběh ve stylu drsné školy z pera mistra napětí umožní čtenářům děsivým a nezapomenutelným způsobem nahlédnout do mysli šíleného posedlého vraha. Příběh byl inspirován skutečnou událostí a jeho závěr, což je mnohem mrazivější, skutečnou událost naopak předjímal.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Mr Mercedes , 2014

petgona
22.03.2024 5 z 5

Toto bolo velmi dobre. Niektore Kingove knihy mi prisli nudne, plne vaty a zbytocnych opisov a odbociek. Ale tato knizka bola sice relativne pomala, ale napinava od zaciatku az do konca.
Velmi sa mi tiez paci, ked autor pise knihu aj z pohladu vraha, a teda King ho podla mna krasne vystihol.

zelda7
11.03.2024 5 z 5

Stephen King prostě umí, moc se mi líbí, jak už na první stránce knihy člověk pozná jeho rukopis. První díl trilogie se mi moc líbil, s Holly jsem se již "seznámila" v knize Outsider, kde ten příběh naprosto miluji, zde to ale také stálo za to. Těším se na další díly.

Andynka
21.02.2024 4 z 5

Tuhle knihu hodnotím až po dočtení druhého dílu. Který vyzdvihnul hodnocení rozhodně víc. Protože jsem měla už možnost nakouknout, jak je pojato pokračování série.
Když ale vezmu samotnou knihu. Tak i ta byla dobrá, ale trošku jsem se u ní nudila. Na Kinga mi to přijde tak neuvěřitelně normální, že jsem pořád hledala, kde přijde nějaká ujetost. Alespon trošku.
Nepřišla. A o to víc jsem příběh ocenila. Příběh o šílenství, které zabilo velké množství lidí.
Já jsem se bavila, ale přišlo mi to místy trochu hluché a nudné. Až po přečtení druhého dílu, jsem docenila ten první díl. A série mě dostala.

GwynbleiddCZ
13.02.2024

Stephen King umí i po letech překvapit. Zaháčkoval mě již samotný úvod, jelikož jsem vůbec nevěděl, co od knihy čekat, nečetl jsem si ani anotaci. Příběh je přímočarý - víte, kdo je vrahem, víte, co má v plánu a víte, jak to asi přibližně dopadne. Ono to ale kolem a kolem vůbec nevadí, protože pan spisovatel je ve formě a je cítit, že psaní ho nesmírně bavilo. Dokáže být zatraceně vtipný (zejména Hodgesovy sarkastické poznámky a přirovnání mají šťávu) a místy i nesmírně vážný, až naléhavý. Závěrem bych chtěl jen upozornit, že King dokáže být také, i když prostřednictvím svých postav, někdy zatraceně krutý. To King umí také parádně, to mu nelze upřít. Zejména ohlížení se do vrahovy minulosti rozhodně není pro slabé povahy...

changaj
11.01.2024 4 z 5

Čtivá detektivka, výborně vykreslený vrah a jeho rodina, bohužel ostatní postavy by se v reálu asi chovaly úplně jinak (hlavně Holly), ale chápu, co tím King chtěl říci. Prostě druhá půlka knížky je trochu úlet, ale pořád dobré čtení.

hanzmb
10.01.2024 5 z 5

Když začal v devadesátkách vycházet u nás King, vrhl jsem se hlavně na hororové příběhy. Ty se za socialismu prakticky nevydávaly. (Ty jsme si prožívali :-) .) Teď postupně zjišťuji, jaký je i vynikající autor detektivek. Tohle se opravdu blíží kvalitám staré dobré drsné školy. Perfektní je i to, jak vysloveně drastickou zápletku dokáže zlidštit příběhem Hodgese a Janey. Zkrátka nenašel jsem jedinou chybu. V závěru je náznak dalšího vývoje a tak se k sérii určitě vrátím. Navíc v létě vyjde další díl Holly.

Kanylka
08.01.2024 3 z 5

Dobré čtení

Bája89
15.12.2023 3 z 5

Odposlechnuto jako audiokniha v rámci letošní (2023) čtenářské výzvy. Příběh velmi mile překvapil a Kajetán Písařovic spolu s Janem Kanyzou jsou úžasní naratoři.

markyticka
11.12.2023 3 z 5

Do čtení jsem se pustila kvůli výzvě. Základní linie detektivky - šílenec, který najede s autem do davu lidí, unikne a pak se ozve bývalému vyšetřovateli, který po něm logicky začne pátrat - se mi líbila. Občas tam ale bylo moc vycpávek, chvílemi se děj neposouval a pak se zas toho během chvilky událo tolik. Zda se pustím i do čtení dalšího případu, zatím netuším.
Zajímavé je, to co je napsáno v popisu knihy výše "Příběh byl inspirován skutečnou událostí a jeho závěr, což je mnohem mrazivější, skutečnou událost naopak předjímal."

Michelleee
24.11.2023 3 z 5

První kniha od autora, zaujal mě název a obálka. Ze začátku mě kniha moc nenadchla, ale poté se to rozjelo. Zajímavá, napínavá detektivka.

karolina8709
14.11.2023 2 z 5

(SPOILER) POZOR SPOILER. Poslouchala jsem jako audioknihu, a je to opravdu skvělé zpracování. Bavilo mě to do půlky. Pak děj přestal být reálný. Vyšetřovatel mimo, a konec neuvěřitelný. Přitom začátek zápletky lidsky uvěřitelný, a pak jako by vyšetřovatel začal senilnět a jeho kamarád se z nadaného předčasně vyspělého studenta proměnil v naivního puberťáka. A vadilo mi, jak pořád řešili, že by o život přišla rodina jedné z postav, plný sál dalších lidí byl asi jen collateral damage. Skoro lituju, že jsem si nadšená začátkem koupila další audio z této série. Asi si to pustím až za dlouho.

Veve11111
13.11.2023 5 z 5

Moja prvá skúsenosť s Kingom a hneď veľmi pozitívna. Kniha bola super. Odporúčam. Hneď beriem druhý diel série.

Dimas
12.11.2023 5 z 5

Supr napínací, tohle je King přesně podle mého gusta!

Lily101
29.10.2023 4 z 5

Místy rozvleklejší, ale nic hrozného (děj pak opět nabere vždy obrátky).

Jsem ráda, že se jedná o sérii a těším se na pokračování.

m2056
01.09.2023 3 z 5

Tak tohle mě bavilo číst čte se dobře jen příběh nekončí jednou knihou.

Alexxxka
28.07.2023 5 z 5

Už jednou jsem se do Kinga pustila ale nesedlo mi to. Ani jsem to nedočetla. Dostal druhou šanci kvůli Čtenářské výzvě a já jsem nadšená! Perfektní detektivka, od začátku mě to hodně bavilo a už jsem koukala že jsou ještě další 2 díly na které se asi taky vrhnu :-)

ivoiro
13.07.2023 4 z 5

Knihu jsem přečetl v rámci výzvy. Začátek se mi zdál takový o ničem. Postupně se to rozjelo a konec byl výborný.

klmonkaa
23.06.2023 5 z 5

Super napínavé krimi, bez jediného znaku mystiky, čo je na Kinga neobvyklé, ale stále ide o vynikajúce dielo, ktoré čitateľa drží v napätí až do konca.

Luigi1
17.06.2023 3 z 5

Tak tohle se Kingovi moc nepovedlo

Anavi8912
03.05.2023 5 z 5

Moje první setkání se spisovatelem Stephanem Kingem. Super detektivka. Nemohla jsem se odtrhnout. Určitě doporučuji si knihu přečíst.