Pan Mercedes

V nuzném městečku na americkém středozápadě dojde k neštěstí – neznámý řidič v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty nezaměstnaných před pracovní agenturou a na místě zůstane osm mrtvých a patnáct zraněných. Řidič z místa činu ujede. Po několika měsících dostane vysloužilý zatrpklý policista ze stejného městečka podivný dopis od kohosi, kdo se k činu přihlásí a zároveň oznámí, že chystá mnohem strašlivější útok – plánuje zmasakrovat tisíce lidí. Policistu to probudí z letargie a nastane závod s časem, aby zločinci ve vražedném útoku zabránil. Detektivní příběh ve stylu drsné školy z pera mistra napětí umožní čtenářům děsivým a nezapomenutelným způsobem nahlédnout do mysli šíleného posedlého vraha. Příběh byl inspirován skutečnou událostí a jeho závěr, což je mnohem mrazivější, skutečnou událost naopak předjímal....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/209547/pan-mercedes-KiD-209547.jpg 4.31184

Bill Hodges (1.)

Mr Mercedes (2014)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Beta-Dobrovský

Kniha Pan Mercedes

zpevSusannah

King. Stephen King. Prostě James Bond mezi spisovateli.
Miluji Kinga a jeho tak trochu jiný a ujetější postoj k psaní, alespoň co se týká hororů. Tohle ale bylo úplně jiné kafíčko. První třetinu jsem z knihy byla malinko zklamaná. Přišlo mi to takové obyčejné oproti severským kriminálkám, které hltám jedním dechem. Nemohla jsem se ubránit, že měl pan King zůstat radši u hororů.
Ale potom to přišlo!
Jako pomalu klíčící semínko se ve mně začaly objevovat pocity, které každý čtenář od pořádné knihy očekává a potřebuje - napětí, mráz a neustálá dychtivost po skvělém konci. 3x done!
Prostě paráda s velkým P. Opět král písma nezklamal. Takže jedeme dál - Právo nálezce...

_herakles

Napínavé přesně tak, jak to King umí. Dostane mě vždycky to, jak naťukne nějaké taboo a čtenáře tím nechá dusit se ve vlastní šťávě. Je to jistě účinný nástroj, jak vtáhnout do děje.

Alienn

Rozhodně se tato kniha pro mě řadí k těm lepším od tohoto autora, přečteno jedním dechem.

Radim.01

Super detektivka a rozjezd trilogie, která mne opravdu bavila. Hodně nesouroda parta kolem Kermita je skvělá.

BariEli

Otevřít Kingovu knihu je pro mě jako na zlomek vteřiny ucítit něco velmi známého a zároveň to neumět vůbec nikam zařadit.
Výborný propracovaný příběh, který mě hned od prvních stran uhranul. Jak se teď můžu pustit do další četby? Jakákoliv další knížka bude trpět strovnáváním:-)

Misan1993

Já to slyšel v audiopodobě a mohu jen doporučit. Opravdu zvláštní námět, ze kterého se Kingovy podařilo "vyždímat" co potřeboval.

Anushka1

Detektivní thriller v podání Kinga. Pan Mercedes byl fakt jízda. Ať už to jsou popisy událostí (mercedesová scéna, Frankie a schody), nebo popis charakterů a myslí detektiva a vraha. Sahám po pokračování Právo nálezce.

Petula.N

Co na to říct :) je to King, netřeba slov.