Pán ledové zahrady 4

Moc zavazuje, obzvlášť ve spojení s magií. Představte si, že jste se stali bohy – a někdo vás chce téhle vlastnosti zbavit! Nikdo neví, co se děje se skupinou vědců. Vuko Drakkainen je má najít a přivést na Zem, nebo zabít a zahladit stopy. S takovou misí přichází na Midgaard – svět, na němž existuje rasa inteligentních bytostí, i magie. Mezitím už někteří dávno zemřeli a další sáhli po magii a prohlásili se za bohy. Nikdo se nechce vrátit. Žádný z nich neodevzdá ochotně moc, kterou získal. Vuko prochází zeměmi Midgaardu a hledá krajany, aby dokončil misi. Splní svůj úkol? Ledová zahrada počtvrté otevírá své brány, tiskne k zemi a ohromuje jako Zahrada pozemských rozkoší Hieronyma Bosche.

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182659/pan-ledove-zahrady-4-qRU-182659.jpg 4.5113

Pán ledové zahrady 4.

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Triton

Pan Lodowego Ogrodu 4, 2013

Kniha Pán ledové zahrady 4

ludek.n

Završení čtyřdílného opusu Jarosława Grzędowicze jde ruku v ruce se svými předchůdci a rozhodně svému autorovi nedělá ostudu. Naopak. Všechno to kouzlo, úžas a ohromení, které přinášely předchozí díly, je tu stále a možná ještě ve větší míře, neboť přichází závěrečný armageddon a rozuzlení celého příběhu. Předchozí kniha pro ně nachystala šachovnici a rozestavila všechny důležité figury do těch nejlepších pozic, a tak teď už můžeme jen sledovat závěrečnou partii a kochat se uměním mistra stratéga. Na moment se ještě zastavíme a dáme si nějakou tu retrospektivu či zamyšlení, ale jinak nás pan Grzędowicz neúprosně táhne k cíli, přičemž do nás stále láduje jeden nápad za druhým, jako by snad nikdy neměl přestat. I přes délku to není utahané ani únavné. Člověk se těší na každou další stránku, na každou kapitolu, zas a znovu se nechává překvapovat. Za mě klobouk dolů a potlesk před nastoupenou družinou. Tohle dílko si své ovace skutečně zaslouží.

misa1110

Po velmi dlouhé době Jsem se do čtení nutila. Nešlo to ani dočíst, je to škoda, první díl jsem zhltla za víkend. U 4. dílu jsem musela najít zkrácený obsah, abych vůbec věděla jak to dopadne. Nedoporučuji .

protokol

na moj vkus trocha miestami uspiechané ale inak skvele len koniec ma nejak moc neoslovil

Luigi1

Jsem nadšený,že mi bylo dáno takové dějové potěšení,celá serie se velmi povedla

Alma-Nacida

V posledním dílu ustupuje Vuko trochu do pozadí, což je škoda, když se konečně zjevně naučil tvořit, ale čtenář se nedozví jak. Pilíř se stává vypravěčem skoro celého závěru a je jasné proč, ale stejně mě to trochu mrzí. Ještě že autor doplnil nadějný epilog. :)
Celkově to byla hodně povedená sága, jen jsem čekala, že Krkavčí stín bude ztotožněn s Ódinem, a ono ne. No, člověk nemůže mít všechno, že jo. :)

Banny_L
19.08.2019

Děkuji za tohle léto..bylo to s Vukem super! Příští léto bych si dala něco podobného :)

ajucha
08.06.2019

Zhruba první třetinu se toho z pohledu děje moc nedělo. Kniha se utápěla v někdy zbytečně podrobných popisech. Ještě v polovině jsem si říkala, že autor nemůže zvládnout dotáhnout vše do konce. Říkala jsem si, že to nemůže být poslední kniha série. V té době jsem to viděla tak na tři hvězdy. Pak se to ale rozjelo a konečně to do sebe zapadlo. Všechny osudy se vyřešily a závěr mě pohltil. Autorův styl se mi velice líbí, možná až na akční sekvence, které mi přijdou trochu nepřehledné. Rozhodně doporučuji, je to vydařená série, která vám z hlavy jen tak nevyšumí.

vladka16
28.03.2019

Moc se mi to líbilo. Přes složitost děje a množství postav,jsem neměla problém vše sledovat .Prostě všechny díly nemají chybu.

Střet králů
Střet králů