Pán ledové zahrady 3

Vstoupíte-li, odhoďte naděje. Zhasnou obrazovky, oslepnou monitory, utichnou telefony. Zůstane jen magie a Síla. Stačí pouze čtyři Pozemšťané, kteří jsou naplněni Silou, aby z planety Midgaard stvořili učiněné peklo. Vuko Drakkainen následuje stopy jejich děsivého šílenství s jasným úkolem - zlikvidovat, poslat zpátky na Zem, nebo je pohřbít hluboko pod zem. Potíž je v tom, že oni se stali bohy. Pilíř, císařský syn, kráčí vstříc svému osudu a hledá záchranu pro svůj svět, který je odsouzený ke zkáze......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64900/big_pan-ledove-zahrady-3-3X7-64900.jpg 4.4150

Pán ledové zahrady 3.

Literatura světová, Sci-fi, Fantasy

Vydáno: , Triton

Pan Lodowego Ogrodu 3, 2011

Kniha Pán ledové zahrady 3

Tamten

Lepší než druhý díl, ale horší než první. Opět je tu vidět nějaký děj, i když psychologických šíleností si stále užijeme spoustu. Stále přetrvává nenormální "učené" dialogy, který by normální člověk neřekl. Ale vrací se akce a nějaké směřování.

petrulka

Další skvělé pokračování, opět skvělé, vtipné, čtivé. Moc mě bavilo období otroctví a ještě více čas trávený v údolí Bolestné paní..padající hvězda..všechno do sebe začíná zapadat, některé věci objasňovat - hurá, to mi udělalo radost! Nadchlo mě setkání dvou hlavních postav, to se opravdu povedlo. Vuko se veze dál na pozitivní vlně, žádná depka se nepřipouští. Začíná mě mrzet, že už mě čeká jen jeden díl.

Johana
31.12.2020

Tak, třetí část Pána ledové zahrady je za mnou. Čeho si cením - závěrečné jízdy, která mne nutí se velice těšit na poslední díl. Skutečnosti, že autor se ve vlastním světě perfektně orientuje a jeho mapu, jakož i mapu příběhu, má od začátku promyšlenou, takže vypravování pro nás krásně plyne on jednoho ách k druhému óch, jak jsme tak příběhem provázeni. Cením si nádherně vysněných propriet - například hned zkraje, ledová loď je prostě bomba. A jen tak mimochodem - s velikým smíchem si cením grotesky, s jejíž pomocí se pan autor vyrovnal s pokynem dnešní doby, kterýžto pokyn nutí autory fantaskních vypravování k zachovávání principů genderové vyváženosti. Silné ženské hrdinky tu tedy máme. Opravdu silné. Že potěš pánbů.
A samosebou mne moc baví autorův košatý, poetický, vášnivý jazyk.
Ačkoli jsem trojkou méně celkově nadšena než jedničkou, dávám také pět hvězd.

LiLLu
08.11.2020

Tahle serie me vytahla z dlouhe cteci pauzy, kdy me nedokazala zaujnout zadna knizka. Vsechny jsem odkladala po sto strankach... Je to po dlouhe dobe, kdy tuto serii kazdemu doporucuji. Je to spisovatelsky balzam. Dneska je kazda druha knizka od zacatecniku, spatne promyslene, a predvidatelne atd.. Tady proste nepremyslite, co za kravinu spisovatel vyprodukoval, tady se jen unasite na vlne krasneho spojeni slov! Knížky si setrim:-)))) nechci dojit na konec!

ludek.n
19.08.2020

Jarosław Grzędowicz potřetí vstupuje do světa Midgaardu, aby zde rozehrál své, vpravdě dech beroucí, dobrodružství ztracené výzkumné expedice a jejího zachránce, či - pokud to jinak nepůjde - kata a likvidátora Vuko Drakkainena. Přestože se jedná už o třetí, poměrně objemný, svazek, je Grzędowiczovo vyprávění stále poutavé a zajímavé, bez náznaku nudy nebo vyhoření. Stále je kde brát a co objevovat. Už proto, že obě dějové linie, které doposud běžely paralelně vedle sebe, se konečně spojují a oba hrdinové - Vuko Drakkainen a Terkej Tendžaruk alias Pilíř, syn Oštěpaře či Pylyr Kamenný oheň - nyní kráčí bok po boku. Koneckonců všechny figury dramatu jsou už na svých místech, skrytá tajemství jsou vyjevena a vše je připraveno k finálnímu měření sil. Pár žolíků si Grzędowicz určitě ještě schovává v rukávu, takže rozhodně je se na co těšit. Tím spíše, že ještě vůbec není zřejmé, kterou cestou se příběh vydá ke svému cíli.

Luigi1
20.06.2020

Opět velmi skvělé

GošaGoša
15.05.2020

Až v tomto dílu jsem si oblíbila Ardžuka, protože v této chvíli jeho vyprávění začíná zapadat do celého příběhu. Četlo se mi to tak lépe než předchozí díl. Taky narážky na pohádky, mytologii aj. nejsou tak křiklavé jako v jiných knihách, což je za mě plus. Různorodé prvky kultur a krajin poskládané do nového celku je pestrost, jaká mi v knihách chybí. Mnoho detailů dává plasticitu, ovšem nemůžu si pomoci, ale Vukovi společníci jsou tak trochu figurky či ploší, jakoby ve stínu. Závěr je na můj vkus až moc utnutý.

Alma-Nacida
05.05.2020

Čekala jsem nějaký zásadnější obrat, poznání, zkrátka trochu toho AHA! Nedočkala jsem se, zato se oba příběhy konečně spojily. Pilíř byl přinucen zanechat všechny spojence i naděje jejich osudu, tak doufejme, že to společně s Vukem zbaveným všech upgradů zvládnou. :)