Pan Hú

Pan Hú https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31427/bmid_pan-hu-00I-31427.jpg 5 31 7

Hlavním posláním pana Hú je strašit po nocích děti, ale pan Hú to dělá nerad a špatně. Má hlavu plnou nápadů, ale většinu kouzel, která se naučil od svého dědečka, buď úplně zapomněl, nebo si je popletl – a tak je jeho strašení spíš legrační, než strašné, a většinou dopadne velmi nečekaně...

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Herra Huu , 1974

m_martina
23.03.2024 5 z 5

Obálka strašná, ale kniha je o hodně lepší než její vzhled. Předčítala jsem ji už dceři a nyní jsem si ji nachystala pro vnučky. Snad se jim bude tedy líbit stejně jako jejich mamince.

Aghatte
21.06.2019 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství, pere se o první místo s Mluvícím balíkem. Nedoceněná, je to veliká škoda. Zfilmovanou podobu jsem naštěstí neviděla. Ani nevím, že je.
Zamrzelo mě, když jsem ji našla ve veřejné knihovně ve vyřazených knihách, vzala jsem si ji a dala dále.
Já mám svou už 36 let, čtená tisíckrát. Je moc laskavá, vtipná, napínavá a prostě překrásná. Nevadilo mi, že je tlustá, přála jsem si, aby to nikdy neskončilo. Mám 14 letého syna, a když je nemocný, vezmu pana Hú, čtu mu kapitolu "pan Hú jde na ryby" a válíme se smíchy.

Musvar
10.03.2018 5 z 5

Patří ke knížkám, které v dětství nejvíc pouštěly moji fantazii na špacír. Četl jsem ji snad šestkrát. Byla dokonce zpracována v českém animovaném večerníčku, který pro mě byl obřím zklamáním, vzal si z příběhu snad jen jména postav. Lehce přitroublý Pan Hú je postava absolutně bez charismatu, ale pohříchu prostě fascinující :) Když je mi občas smutno, uklidím se někam do kouta, otevřu si máslové sušenky a uvařím si k nim čaj Šedý Jarl.

KFF
17.10.2017 5 z 5

Jedna z nejmilejších knížek mého dětství. Téměř neznámá, nové vydání by jistě slavilo úspěch. Pan Hú je malé strašidlo - vypadá jako postarší nudný patron a vnímá jako dítě. Nikdo se ho nebojí, spoustu strachů má spíš on sám. V knížce se potká s partou dětí, admirálem Pivobřichem, zlotřilými poupašky a zažije dobrodružství, která si nezadají s Ronjou, dcerou loupežníka, ač v jiných světech. Bezvadně tam funguje dvojkolejnost vnímání světa dětí a dospělých.

MOu598
07.07.2017 5 z 5

Četla jsem v lednu 2008. Podle mých poznámek:
Čtivá knížka s milou fantazií.
Pro děti bych rozdělilana 3 útlejší (324 stran).
Hezké.
Kouzelný pan Hú, který nikomu neškodí, neubližuje a moc se navyzná ve světě.

patras522
24.06.2015 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih :)

Monicay
01.12.2014 5 z 5

Na knihu jsem byla zvědavá, jelikož jsem kdesi četla, že pan Hú je postava podobná panu Ovemu z knihy Muž jménem Ove. Přečetla jsem asi čtvrtinu, jsou to krátké pohádky a až jednou budu mít děti, určitě jim z ní budu číst. Pan Hú je velice příjemná a milá postavička.

pohádky finská literatura

Hannu Mäkelä