Pán hor I.

Rozsáhlá historicko-romantická sága mapuje osudy šesti generací šlechtického rodu de Braie od roku 1785. Odehrává se převážně ve Francii, i když bouřlivé události osmnáctého, devatenáctého a začátku dvacátého století zavedou hrdiny nejen do mnoha zemí Evropy, ale i do Ameriky, Afriky a kolonií v Indii. Příběh mladičké Christiny se začíná odvíjet ve chvíli, kdy ji souhra náhod zavede do zchátralého hradu v horách. Žije tam pouze Edmond, přezdívaný Pán hor - černá ovce rodiny de Braie. Sníh odřízne všechny cesty do údolí a uvězní Christinu ve společnosti muže, jemuž se dlouhé měsíce snažila vyhýbat. Edmond - muž s nejhorší pověstí v kraji - nakonec riskuje život, aby ji dopravil do bezpečí. Christina pomalu rozmotává klubko lží, zveličených pomluv a pověr, které z hradního pána udělaly postrach celého okolí. Z počátečního strachu a odporu se rodí nesmělá láska. Ta pobouří celý kraj a způsobí rozkol mezi Christinou a její rodinou. Komplikace přináší nejen rodová zášť, ale i dějinné zvraty. Po pádu Bastily je starý svět v troskách. Edmond je však schopen pro svou lásku udělat i nemožné. Stejně jako o dvacet let později jeho syn, který v císařských službách odchází do Itálie, aby v Benátkách dostihl osudovou ženu svého života....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/346550/pan-hor-i-llU-346550.jpg 4.4142

Pán hor (1.)

Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Baronet

cecetka

Hledate knihu, u ktere nemusite ptemyslet? Kdy jen ctete a uzivate si pribeh?
Hledate knihu o lasce a touze dvou mladych lidi byt spolu i pres nesouhlas rodicu?
Hledate romanci, ktere nechybi jemny nadech erotiky?
Pak je to prave Pan hor. :-)

martina1199

Tohle prostě nedočtu. Věděla jsem do čeho jdu, hledala jsem oddechové, jednoduché čtení. Proč nevyzkoušet tuhle historickou romanci? Zvlášť když si ji tolik čtenářek chválí a některé ji čtou i opakovaně? Netušila jsem ovšem, že to bude až tak naivní. Pro mě je tento příběh zklamání.

monte

K této knize jsem sáhla po x letech a opět jsem jí přečetla jedním dechem.

pierka

Mám všech 6 dílů, krásné čtení.

Tylinka

Další, velice hezky napsaná kniha od mojí oblíbené autorky. Už se těším na II. a III. pokračování, které jsem si dnes přinesla...

Eorin

Tuto knihu jsem dostala za vysvědčení od třídní učitelky, když jsem byla v sedmé třídě - slovy nelze popsat, jaké překvapení pak na mě na stránkách čekalo. Nicméně, knihu jsem četla již nesčetněkrát a s nadšením jsem pak zjistila, že to je celá série (sehnatelná už jen v knihovně).
Styl paní Körnerové mi krásně sedl, je to zkrátka vypravěčka, která ví, jak psát a jak zaujmout. Moje první historická "červená knihovna" a musím uznat, že jsem si nemohla přát lepší první zkušenost s takovouto literaturou.

Kachorra

Na začátku knihy jsem se obávala, že mě to bude trochu nudit. Od autorky jsem už přečetla hodně, takže mě to udivilo. Ale pak se to postupně začalo zlepšovat. Ve druhé polovině první části už jsem poznávala autorčin styl, který se mi líbí.

Lucissia

Kdybych knihu komentovala před sedmi lety, kdy jsem ji četla poprvé, dala bych hvězd pět. Teď už mám ale od autorky načteno daleko víc, a vím, že má i o něco lepší knihy. Přesto si tuhle budu navždy pamatovat, protože to byla moje první přečtená od této autorky. :-)

knihovnička007

Úžasná kniha, moc se mi líbila :) Četla jsem více knih od Kornerové, je to docela dost velká romantika (např. Hodina po půlnoci je ze stejného období a historie je tam daleko více), ale je velmi čtivá.
Je vidět, že je to od této spisovatelky prvotina, ale četla se mi moc hezky. Už jsem si půjčila z knihovny druhý díl a hodně se na ni těším.
Líbí se mi postavy, lehká zápletka... A úplně vidím ten hrad na skále... :)

Januletta
01.11.2016

Pán hor patří do mých nejoblíbenějších. Nejraději mám Sebastiana,protože má opravdové chyby jako každý smrtelník ;-)

evago
31.10.2016

kniha se dobře četla,tohle mám moc ráda a už letím do knihovny pro další díl...

Lorelei10
19.04.2016

super kniha, ráda se k ní a celé sérii vracím

adelahorinkova
22.03.2016

3 měsíce ztracené čtením všech dílů Pán hor..peníze ani nepočítám, ale stálo to za to !

jajcak
07.03.2016

Tuctový příběh. Ničím nepřekvapil.

LimedkaMikki
15.02.2016

Málo co hodnotím plným počtem bodů, jestli si to ale něco zaslouží, pak je to právě tato kniha. Jedná se o romantický příběh, to sice ano. Přesto se tam romantika umě proplétá s dobrodružstvím, špetkou tajemna a zároveň i trochou historie. Pro člověka, který si rád přečte něco romantického, ale přitom se mu klasická červená knihovna protiví a zajídá, je tohle ideální.

renefer
08.12.2015

Čekala jsem nějakou romantickou slátaninu, ale bylo to hezké. Pěkně se tam proplétají historické události s osudy rodu de Braie. Autorka nedovolí zloduchům dojít moc daleko, vždycky se včas objeví zachránce nebo zdravý rozum.

TaLu
21.07.2015

Ze série se mi líbily nejvíce právě první knihy. Romantické, odpočinkové. Zajímavé je i to, jak knihy této série vznikaly, když autorka začínala psát.

Lorelei10
03.04.2015

Nádherná kniha :-)), četla jsem celou ságu několikrát a strašně ráda se k ní vracím :DD

BeruškaB
23.01.2015

Moc pěkná kniha,jako ostatně všechny od autorky, Těším se na další pokračování rodinné ságy.
Čte se jedním dechem za dva večery.

hanča34
03.01.2015

Je to taková červená knihovna ze staré Francie, ale kvalitně napsaná

andream
10.06.2014

Bohužel jsem nedočetla, pohádka s předvídatelnýmizápletkami, na mě moc jednoduché čtení které mi nic nedalo, čekala jsem víc...

Mucq.luck
08.02.2014

Mamka dostala tuto knihu k Vánocům tak jsem jí první dív šlohla :D a začala číst...
Asi jsem tu knihu úplně nepochopila asi na to nemám věk :) Ale každopádně jsem se do knihy hned začetla a do týdne byla zpátky na poličce...:) Akorát mě mrzelo, že tam nebylo více o Edmondovi a Christině jinak hezké :)

flycat
08.02.2014

Pěkné.

slezakmartajh
26.01.2014

Všech 6 dílů jsem přečetla jedním dechem.Nejvíce se mi líbila 1-2 moc pěkné čtení

Neri
30.10.2013

Jsem moc ráda, že jsem se ke čtení Pána hor odhodlala a zřejmě i ve správném okamžiku a rozpoložení. Bála jsem se typické červené knihovny a přemíry romantiky. Teď, po přečtení prvního dílu musím říct, že obavy byly zbytečné, vše tady bylo správně dávkováno, láska, napětí, trocha historie, prostě příjemná, oddechová, čtivá kniha pro chvíle, kdy potřebujete vypnout.

KikiZ
17.09.2013

Kniha je bezesporu čtivá, i když na mně tam bylo té romantiky snad tak nějak až příliš. Musím popravdě přiznat, že druhá část se Sebastianem deBraie se mi četla nějak líp - zkrátka mi to nepřišlo tak sladké.

Marika Vanova
27.08.2013

Kniha se čte dobře, trochu mi připomíná autorčin román "Hodina po půlnoci", kterou jsem četla dříve, ale i tak je to pěkné. Jsem zvědavá jak to bude pokračovat, protože to mi neříkejte, že těch pět dílů bude vlastně pořád o Edmondovi?

VladkaBU
25.07.2013

Ač jsem si od této knížky moc neslibovala, přece jenom pět dílů, o čem všem se tam může psát. Překvapila mě ale poutavým dějem. Byly chvíle, kdy jsem potřebovala číst dál, otočit další stránku, abych věděla, jak se daná situace vyvine. Těším se na další osudy.

Mocharka
04.04.2013

Všechny díly jsem doslova přehltala...parádní čtení

Lena79
30.05.2012

dobře čtivá kniha.., už ted mě zajímaj další osudy hrdinů