Pán hor I

Rozsáhlá historicko-romantická sága mapuje osudy šesti generací šlechtického rodu de Braie od roku 1785. Odehrává se převážně ve Francii, i když bouřlivé události osmnáctého, devatenáctého a začátku dvacátého století zavedou hrdiny nejen do mnoha zemí Evropy, ale i do Ameriky, Afriky a kolonií v Indii. Příběh mladičké Christiny se začíná odvíjet ve chvíli, kdy ji souhra náhod zavede do zchátralého hradu v horách. Žije tam pouze Edmond, přezdívaný Pán hor - černá ovce rodiny de Braie. Sníh odřízne všechny cesty do údolí a uvězní Christinu ve společnosti muže, jemuž se dlouhé měsíce snažila vyhýbat. Edmond - muž s nejhorší pověstí v kraji - nakonec riskuje život, aby ji dopravil do bezpečí. Christina pomalu rozmotává klubko lží, zveličených pomluv a pověr, které z hradního pána udělaly postrach celého okolí. Z počátečního strachu a odporu se rodí nesmělá láska. Ta pobouří celý kraj a způsobí rozkol mezi Christinou a její rodinou. Komplikace přináší nejen rodová zášť, ale i dějinné zvraty. Po pádu Bastily je starý svět v troskách. Edmond je však schopen pro svou lásku udělat i nemožné. Stejně jako o dvacet let později jeho syn, který v císařských službách odchází do Itálie, aby v Benátkách dostihl osudovou ženu svého života....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/346550/pan-hor-i-llU-346550.jpg 4.3155
Série:

Pán hor (1.)

Žánr:
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Baronet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (36)

Přidat komentář
hankapimi
09. dubna

Rodinná sága o rodu de Braie začíná vyhlášením války Francii Rakouskem, uvězněním krále, padla monarchie, Konvent zvolil republiku a byl popraven král Ludvík XVI. Sledujeme osudy zakladatele rodu, jeho dětí i dalších pokolení. Paní autorka umně splétá jejich dětství, dospívání, první lásky, zamilování, první omyly i osudové chyby. Historické události jsou zmíněny jen stručně a na okraj, leč propracovaníé charaktery hlavních postav se autorce podařilo vykreslit přímo mistrovsky. Příjemné, nenáročné romantické počteníčko pro chvíle pohody ...

helenah
29. března

Nádherné čtení. Ač starší paní, s touto ságou jsem se minula a ona si mně našla až loni před Vánoci, kdy mně v knihkupectví padlo do oka nové vydání prvního dílu od nakladatelství Baronet. Mám přečtené tři díly, strašně se těším na čtvrtý, který má brzy vyjít. Vím, že je to čtení, ke kterému se budu moc ráda vracet.

Rodaw
23. března

PÁN HOR
Kniha, po které jsem doslova toužila. Několik let. :) Vzpomínám si na ten den, kdy jsem se dozvěděla, že znovu vyjde. Byla jsem opravdu převelice šťastná a tímto chci ještě jednou z celého srdce (a plic!!) poděkovat nakladatelství Baronet, že si tuto sérii vzali pod svá křídla a rozhodli se ji vrátit na knižní trh. Děkuju!!! :)
Já miluju rodinné ságy a knihy, které se odehrávají v průběhu mnoha let. Když s hrdiny prožíváme jejich mládí, ale i podzim života a smrt. Když jsme s nimi po celý jejich život a pak s jejich dětmi, vnoučaty a tak dále.. V tomto je Pán hor opravdu úžasný a jsem moc ráda, že tuto rodinnou ságu můžu číst a konečně ji máme doma! :) Jak vidíte, nadšení mě stále neopustilo a já myslím, že už ani neopustí :-)
Od Pána hor jsem měla velká očekávání a nakonec se mi pod ruky dostal příběh, který mě v nějakých ohledech mírně překvapil. Asi bych to mohla shrnout tím, že to bylo sladší, než jsem čekala. :-) Já mám romantiku ráda a mám ráda i ty "cukrkandly" - když je to jednou za čas, ale i tak mě to zrovna v tomto případě překvapilo. Očekávala jsem trošku více dobrodružství a akce, no uvidíme, co v tomto ohledu přinesou další díly. Tento díl se soustředí především na lásku mezi Edmondem a Christinou. Edmond je "pán hor", černá ovce rodiny. Zachrání nevinnou dívku Christinu, která se má vdávat, ale neodolá kouzlu a šarmu Edmonda. Ano, romantika. Ovšem já jsem se v jistých momentech nemohla ubránit tomu, že je to trošičku naivní. Například: Edmond je dospělý muž, který má za sebou spoustu pletek a zkušeností, ale prostě bude čekat několik let na TO. A nebo: kdykoli se podívá na svou ženu, skoro ho srazí na kolena její krása. Ale zase na druhou stranu - proč ne :D
Těším se na další díly, chtěla bych se do nich pustit co nejdříve. Doporučuji všem fanouškům rodinných ság - jen dopředu říkám, že je to hodně romantické. :-)

seabook04
01. března

Nečekala jsem to a o to více se mi knihy neuvěřitelně silným způsobem zapsaly do srdce.
Opravdu jsem čekala všechno, jen ne to, že knihy budou čtivé a ještě k tomu srdcervoucí... doslova.
Pokud jste milovníci ság, historických románu nebo jen chcete zkusit něco nového a něco, na co jen tak nezapomenete, Pán hor se řadí k těm nejlepším volbám. To, jak autorka dokonale zobrazuje lásku vzhledem k tehdejší době a to, jak se vám každá postava zaryje do srdce... Jeden z nejkrásnějších pocitů na světě ♥
Více v recenzi v záložkách :)

Amitiel76
21. ledna

Překrásná knížka....romantika, smyslnost, napětí....silný příběh lásky zasazený do tajuplných, zasněžených hor. Před očima jsem úplně viděla ten prastarý, strašidelný hrad i jeho tajemného pána...Autorka umí dokonale navodit atmosféru, a vtáhnout čtenáře do děje. A pokud toto byla její prvotina, pak uctivě smekám.....
Příběh se odehrává v rozpětí několika desítek let, a je citlivě zasazený do historického rámce. Vztah Christiny a Edmonda, se za polovinou knihy odsouvá lehce do pozadí, a začíná se rozvíjet nový příběh jejich syna Sebastiana. A to velmi jemným způsobem, že člověk ani nepocítí, že už je vlastně někde jinde.....
Jsem šťastná, že se mi sága dostala do rukou, a už se netrpělivě těším na další část....
Všem "romantičkám" vřele doporučuji k přečtení :-)

orinka3
12. ledna

Věřím, že vyznavačky té pravé červené knihovny si tu přijdou na své. Romantika, láska, démonický milenec, protivenství a úklady - jenže co je to platné, když je hrdinka Charlotta blbá jak tramvaj? Snad ani tehdy nebyly dívenky tak nepoučené. A jejich nápadníci nadpozemsky trpěliví. Nevěřím tomu ani trochu. Je to děsná limonáda. Takže jsem nebyla schopna dočíst ani první díl. Přitom se mi moc líbí vypravěčský styl paní spisovatelky, ona dokáže opravdu poutavě psát. Kdysi jsem četla Lips Tulliana, tedy toho originálního - ne od Saudka, ale Kvidona z Felsů - a ten mi při četbě Pána hor jaksi vytanul ve vzpomínkách. Jenže u toho jsem se hodně nasmála a bylo to bezva čtení, na rozdíl od románu, který právě kritizuju:)

cecetka
29.10.2017

Hledate knihu, u ktere nemusite ptemyslet? Kdy jen ctete a uzivate si pribeh?
Hledate knihu o lasce a touze dvou mladych lidi byt spolu i pres nesouhlas rodicu?
Hledate romanci, ktere nechybi jemny nadech erotiky?
Pak je to prave Pan hor. :-)

martina1199
17.10.2017

Tohle prostě nedočtu. Věděla jsem do čeho jdu, hledala jsem oddechové, jednoduché čtení. Proč nevyzkoušet tuhle historickou romanci? Zvlášť když si ji tolik čtenářek chválí a některé ji čtou i opakovaně? Netušila jsem ovšem, že to bude až tak naivní. Pro mě je tento příběh zklamání.

monte
01.10.2017

K této knize jsem sáhla po x letech a opět jsem jí přečetla jedním dechem.

pierka
12.09.2017

Mám všech 6 dílů, krásné čtení.

Tylinka
11.07.2017

Další, velice hezky napsaná kniha od mojí oblíbené autorky. Už se těším na II. a III. pokračování, které jsem si dnes přinesla...

Eorin
30.06.2017

Tuto knihu jsem dostala za vysvědčení od třídní učitelky, když jsem byla v sedmé třídě - slovy nelze popsat, jaké překvapení pak na mě na stránkách čekalo. Nicméně, knihu jsem četla již nesčetněkrát a s nadšením jsem pak zjistila, že to je celá série (sehnatelná už jen v knihovně).
Styl paní Körnerové mi krásně sedl, je to zkrátka vypravěčka, která ví, jak psát a jak zaujmout. Moje první historická "červená knihovna" a musím uznat, že jsem si nemohla přát lepší první zkušenost s takovouto literaturou.

Kachorra
19.06.2017

Na začátku knihy jsem se obávala, že mě to bude trochu nudit. Od autorky jsem už přečetla hodně, takže mě to udivilo. Ale pak se to postupně začalo zlepšovat. Ve druhé polovině první části už jsem poznávala autorčin styl, který se mi líbí.

Lucissia
16.05.2017

Kdybych knihu komentovala před sedmi lety, kdy jsem ji četla poprvé, dala bych hvězd pět. Teď už mám ale od autorky načteno daleko víc, a vím, že má i o něco lepší knihy. Přesto si tuhle budu navždy pamatovat, protože to byla moje první přečtená od této autorky. :-)

knihovnička007
06.03.2017

Úžasná kniha, moc se mi líbila :) Četla jsem více knih od Kornerové, je to docela dost velká romantika (např. Hodina po půlnoci je ze stejného období a historie je tam daleko více), ale je velmi čtivá.
Je vidět, že je to od této spisovatelky prvotina, ale četla se mi moc hezky. Už jsem si půjčila z knihovny druhý díl a hodně se na ni těším.
Líbí se mi postavy, lehká zápletka... A úplně vidím ten hrad na skále... :)

Januletta
01.11.2016

Pán hor patří do mých nejoblíbenějších. Nejraději mám Sebastiana,protože má opravdové chyby jako každý smrtelník ;-)

evago
31.10.2016

kniha se dobře četla,tohle mám moc ráda a už letím do knihovny pro další díl...

Lorelei10
19.04.2016

super kniha, ráda se k ní a celé sérii vracím

adelahorinkova
22.03.2016

3 měsíce ztracené čtením všech dílů Pán hor..peníze ani nepočítám, ale stálo to za to !

jajcak
07.03.2016

Tuctový příběh. Ničím nepřekvapil.

LimedkaMikki
15.02.2016

Málo co hodnotím plným počtem bodů, jestli si to ale něco zaslouží, pak je to právě tato kniha. Jedná se o romantický příběh, to sice ano. Přesto se tam romantika umě proplétá s dobrodružstvím, špetkou tajemna a zároveň i trochou historie. Pro člověka, který si rád přečte něco romantického, ale přitom se mu klasická červená knihovna protiví a zajídá, je tohle ideální.

renefer
08.12.2015

Čekala jsem nějakou romantickou slátaninu, ale bylo to hezké. Pěkně se tam proplétají historické události s osudy rodu de Braie. Autorka nedovolí zloduchům dojít moc daleko, vždycky se včas objeví zachránce nebo zdravý rozum.

TaLu
21.07.2015

Ze série se mi líbily nejvíce právě první knihy. Romantické, odpočinkové. Zajímavé je i to, jak knihy této série vznikaly, když autorka začínala psát.

Lorelei10
03.04.2015

Nádherná kniha :-)), četla jsem celou ságu několikrát a strašně ráda se k ní vracím :DD

BeruškaB
23.01.2015

Moc pěkná kniha,jako ostatně všechny od autorky, Těším se na další pokračování rodinné ságy.
Čte se jedním dechem za dva večery.

hanča34
03.01.2015

Je to taková červená knihovna ze staré Francie, ale kvalitně napsaná

andream
10.06.2014

Bohužel jsem nedočetla, pohádka s předvídatelnýmizápletkami, na mě moc jednoduché čtení které mi nic nedalo, čekala jsem víc...

Mucq.luck
08.02.2014

Mamka dostala tuto knihu k Vánocům tak jsem jí první dív šlohla :D a začala číst...
Asi jsem tu knihu úplně nepochopila asi na to nemám věk :) Ale každopádně jsem se do knihy hned začetla a do týdne byla zpátky na poličce...:) Akorát mě mrzelo, že tam nebylo více o Edmondovi a Christině jinak hezké :)

flycat
08.02.2014

Pěkné.

Neri
30.10.2013

Jsem moc ráda, že jsem se ke čtení Pána hor odhodlala a zřejmě i ve správném okamžiku a rozpoložení. Bála jsem se typické červené knihovny a přemíry romantiky. Teď, po přečtení prvního dílu musím říct, že obavy byly zbytečné, vše tady bylo správně dávkováno, láska, napětí, trocha historie, prostě příjemná, oddechová, čtivá kniha pro chvíle, kdy potřebujete vypnout.