Pán hor 6

Pán hor 6 https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380697/bmid_pan-hor-6-qxX-380697.jpg 4 146 21

Pán hor série

< 6. díl

Christianův nevlastní syn Frederik propadne automobilovému sportu. Touží studovat techniku, ale podvolí se otcovu přání a stává se lékařem. Povolání ho zavede nejprve do odlehlého kouta Francie, později i na Madagaskar a do Maroka. Frederikovou osudovou láskou se stává Anna, snoubenka nejlepšího přítele Huga. Protože se s ní nemůže oženit, pokouší se jí být alespoň přítelem a ochráncem. Život mu však zkomplikuje svobodomyslná dívka Marianna, kterou původně považoval za pouhou letní epizodu. Situace se změní, když se po létech setkávají v provizorní nemocnici uprostřed vzbouřené Afriky. V epilogu se děj vrací do míst, kde před dvěma sty lety začal: Na dávno opuštěný hrad v horách, kde uprostřed horkého léta potkává poslední potomek rodu Alexandr de Braie dívku jménem Christina…... celý text

ela1972
30.04.2023 5 z 5

Opět moc hezká kniha

m_martina
04.02.2023 5 z 5

Sága rodu de Braie se uzavřela a já jsem v její společnosti ráda strávila nějaký ten čas. Ani poslední část nezklamala, celou tuto řadu hodnotím pozitivně a na další knihu paní spisovatelky Körnerové se budu opět někdy těšit.

malýčtenář
23.09.2022 4 z 5

Tak jak všechny díly pojednávají o osudech rodiny Braiu. Postavy se prolínají se všemi příbuznými a čtenář musí stále více si uvědomovat kdo je kdo. Připadá mi, že konec poskočil velmi stručně o mnoho let dopředu, ale zápletky jsou stále stejné. Hodnotím docela dobře, ale myslím, že už stačilo.

pch1976
13.02.2022 2 z 5

Poslední díl byl také zklamání. Příběh byl už takový divný guláš postav. Často jsem musela zastavit a srovnat si v hlavě, kdo byl kdo a kdo kam patřil. Divné bylo i to, že Frederik strašně miloval Annu a pak zase většinu knihy miloval jinou ženu. Přímá linie de Braie pokračuje vlastně příběhem, že Christian adoptuje Frederika, který je vnukem Christianovy sestry. A to už vlastně příběhem de Braiů neni....

LenkaKa
22.12.2021 3 z 5

Tak jsem dočetla celou ságu. Každopádně autorka umí skvěle vyprávět. Někdy mě trochu štvaly "milostné" vztahy. Ona ho nechce on jí ano.....většinou se to ale zase posunulo někam jinam. Miluju tyhle ságy, jak se mění svět, život, zvyky.....moc hezký je závěr, že se vlastně "dostaneme" do současnosti.

rakakan
18.08.2021 5 z 5

Poslední díl. Přečtený s chutí. Poslední listy naznačovaly, že by se ve vyprávění dalo pokračovat, ale ztratilo by se kouzlo zašlých časů.
Shrnutí příběhů několika generací jedné rodiny bylo poutavé a odpočinkové.

ivka67
17.06.2021 4 z 5

Pěkná sága o lásce odehrávající se napříč stoletími.

Péťa1950
08.05.2021 5 z 5

Komentář k dílům 2,3,4,5 jsem vynechala, byly by podobné. Silný muž, žena, vymykající se společenským normám. Vášeň, láska, zodpovědnost vůči široké rodině, složité vztahy a návrt do rodiny ve stáří. Sága mapuje politický a společenský vývoj v období zhruba 200 let. Zajímavý je vývoj role ženy od poslušné dívky vychovávané často v klášterních školách až po sebevědomé ženy, které si své místo musí vybojovat proti vůli rodiny.
Celá sága je čtivá, doporučuji. Muže asi příliš nezaujme.( Zmíněna je např. i práce dětí v továrnách, bída dělníků, technický rozvoj, automobily a další.)

vanilka231
03.04.2021 5 z 5

Poslední díl a já bych klidně brala i další...i když v nejlepším se má přestat...je pravda, že skoro každý díl byl hodně podobný, ale zato každý byl originál. Nádherná sága, krásně se to četlo...a ten konec...díky těším se na další knihy autorky;

zdenaR
01.08.2020 4 z 5

Dočtena poslední kniha šestidílné ságy :)
Tak jako všechny knihy autorky i tato sága je velmi čtivá.
I když se zdá, že příběhy jsou si hodně podobné (zamilovaný muž nebo žena, různé náhody, které jim osud stavěl do cesty, chvílemi i trochu červená knihovna - ale nakonec i v životě to občas tak chodí)
Ráda jsem tuto ságu četla a možná mi i trochu bude chybět.

Haliwell35
19.07.2020 5 z 5

Celá série Pána hor byla skvělá a čtivá. Jako ostaně všechny autorčiny knížky, které jsem dosud četla. ☺

knihovniceS
24.05.2020 5 z 5

Šestý díl jsem dočetla, a je mi líto, že už je konec. Je to nádherná sága a nechce se mi věřit, že k přečtení celé ságy mi stačilo jen 25 dní. Teď si musím dát pauzu, abych vstřebala celý příběh. Ani by mi nešlo „přešaltovat“ jinam. Krásné – doporučuji

marie3541
14.03.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila. Je to už šestý díl knihy Pán Hor.... Hezky se čte, není nouze o různé zápletky zámeckého rodu...

Toňula
02.01.2020 4 z 5

Poslední díl čtivé ságy mé oblíbené autorky, stejně jako předchozí díly poutavé vyprávění plné zajímavých zvratů s překvapivým zakončením v současnosti. Škoda, budu své oblíberné hrdiny postrádat..

LéňaM
17.12.2019 4 z 5

Zacatek knihy mě moc nepotesil.Opet stejne zapletky,hodně podobné osudy.
Ale poslední stranky me dostaly.hlavne ekolog.
Mela jsem z toho husinu.
Pěkná sestidilna sága

hapac
11.03.2019 4 z 5

Poslední díl z příjemné, čtivé série, díky za ni. Byl to takový balzám na duši.

martinaandulka
09.12.2018 4 z 5

Poslední díl a serie je uzavřena.Velmi mile jsem byla překvapena do jakého roku to bylo uzavřené to jsem nečekala.Je to pěkné odpočinkové čtení.

mariva
01.10.2018 4 z 5

Série uzavřena - četla jsem knihy jednu za druhou a tak už toho v závěru bylo trochu moc. Opět zajímavé, čtivé, ale už to prostě nebyly ty skvělé postavy předcházejících dílů.

knihovnička007
23.12.2017 4 z 5

Dočteno :) Celá sága moc hezká, knihy paní Kornerové jsou vždy velmi čtivé. Ke konci už se mi zdálo, že příběhy jsou si hodně podobné-muž se zamiloval, žena ho chvilku nechtěla, aby pak byli spolu...
Jsem ráda za vyprávění po několik generací. Děkuji za tyto knihy.

TaLu
21.07.2015 4 z 5

Přečetla jsem celou sérii a obdivuji, že toto své první dílo autorka napsala tak čtivě, že ho čtou milovníci romantiky a nejen ti. První díly se mi líbily nejvíce. Zajímavostí jsou dva epilogy, z toho jeden netypicky dlouhý, protože rukopis neměl standardní podobu a nebylo jasné kolik stránek bude chybět nebo přebývat pro tisk do časopisů, kde byl inzerován jako třináctidílná sága. Nakonec se nedostávalo více než sto stránek a tak to autorka vyřešila už zmíněnými epilogy.