Pán hor 1

Pán hor 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47757/pan-hor-i-47757.jpg 4 394 99

Pán hor série

Rozsáhlá historicko-romantická sága mapuje osudy šesti generací šlechtického rodu de Braie od roku 1785. Odehrává se převážně ve Francii, i když bouřlivé události osmnáctého, devatenáctého a začátku dvacátého století zavedou hrdiny nejen do mnoha zemí Evropy, ale i do Ameriky, Afriky a kolonií v Indii. Příběh mladičké Christiny se začíná odvíjet ve chvíli, kdy ji souhra náhod zavede do zchátralého hradu v horách. Žije tam pouze Edmond, přezdívaný Pán hor - černá ovce rodiny de Braie. Sníh odřízne všechny cesty do údolí a uvězní Christinu ve společnosti muže, jemuž se dlouhé měsíce snažila vyhýbat. Edmond - muž s nejhorší pověstí v kraji - nakonec riskuje život, aby ji dopravil do bezpečí. Christina pomalu rozmotává klubko lží, zveličených pomluv a pověr, které z hradního pána udělaly postrach celého okolí. Z počátečního strachu a odporu se rodí nesmělá láska. Ta pobouří celý kraj a způsobí rozkol mezi Christinou a její rodinou. Komplikace přináší nejen rodová zášť, ale i dějinné zvraty. Po pádu Bastily je starý svět v troskách. Edmond je však schopen pro svou lásku udělat i nemožné. Stejně jako o dvacet let později jeho syn, který v císařských službách odchází do Itálie, aby v Benátkách dostihl osudovou ženu svého života.... celý text

evago
31.10.2016 5 z 5

kniha se dobře četla,tohle mám moc ráda a už letím do knihovny pro další díl...

Lorelei10
19.04.2016 5 z 5

super kniha, ráda se k ní a celé sérii vracím

adelahorinkova
22.03.2016 5 z 5

3 měsíce ztracené čtením všech dílů Pán hor..peníze ani nepočítám, ale stálo to za to !

jajcak
07.03.2016 2 z 5

Tuctový příběh. Ničím nepřekvapil.

LimedkaMikki
15.02.2016 5 z 5

Málo co hodnotím plným počtem bodů, jestli si to ale něco zaslouží, pak je to právě tato kniha. Jedná se o romantický příběh, to sice ano. Přesto se tam romantika umě proplétá s dobrodružstvím, špetkou tajemna a zároveň i trochou historie. Pro člověka, který si rád přečte něco romantického, ale přitom se mu klasická červená knihovna protiví a zajídá, je tohle ideální.

renefer
08.12.2015 4 z 5

Čekala jsem nějakou romantickou slátaninu, ale bylo to hezké. Pěkně se tam proplétají historické události s osudy rodu de Braie. Autorka nedovolí zloduchům dojít moc daleko, vždycky se včas objeví zachránce nebo zdravý rozum.

TaLu
21.07.2015 4 z 5

Ze série se mi líbily nejvíce právě první knihy. Romantické, odpočinkové. Zajímavé je i to, jak knihy této série vznikaly, když autorka začínala psát.

Lorelei10
03.04.2015 5 z 5

Nádherná kniha :-)), četla jsem celou ságu několikrát a strašně ráda se k ní vracím :DD

BeruškaB
23.01.2015 5 z 5

Moc pěkná kniha,jako ostatně všechny od autorky, Těším se na další pokračování rodinné ságy.
Čte se jedním dechem za dva večery.

hanča34
03.01.2015 4 z 5

Je to taková červená knihovna ze staré Francie, ale kvalitně napsaná

andream
10.06.2014 3 z 5

Bohužel jsem nedočetla, pohádka s předvídatelnýmizápletkami, na mě moc jednoduché čtení které mi nic nedalo, čekala jsem víc...

flycat
08.02.2014

Pěkné.

Neri
30.10.2013 4 z 5

Jsem moc ráda, že jsem se ke čtení Pána hor odhodlala a zřejmě i ve správném okamžiku a rozpoložení. Bála jsem se typické červené knihovny a přemíry romantiky. Teď, po přečtení prvního dílu musím říct, že obavy byly zbytečné, vše tady bylo správně dávkováno, láska, napětí, trocha historie, prostě příjemná, oddechová, čtivá kniha pro chvíle, kdy potřebujete vypnout.

KikiZ
17.09.2013

Kniha je bezesporu čtivá, i když na mně tam bylo té romantiky snad tak nějak až příliš. Musím popravdě přiznat, že druhá část se Sebastianem deBraie se mi četla nějak líp - zkrátka mi to nepřišlo tak sladké.

Marika Vanova
27.08.2013 4 z 5

Kniha se čte dobře, trochu mi připomíná autorčin román "Hodina po půlnoci", kterou jsem četla dříve, ale i tak je to pěkné. Jsem zvědavá jak to bude pokračovat, protože to mi neříkejte, že těch pět dílů bude vlastně pořád o Edmondovi?

VladkaBU
25.07.2013 5 z 5

Ač jsem si od této knížky moc neslibovala, přece jenom pět dílů, o čem všem se tam může psát. Překvapila mě ale poutavým dějem. Byly chvíle, kdy jsem potřebovala číst dál, otočit další stránku, abych věděla, jak se daná situace vyvine. Těším se na další osudy.

Mocharka
04.04.2013

Všechny díly jsem doslova přehltala...parádní čtení

Lena79
30.05.2012 5 z 5

dobře čtivá kniha.., už ted mě zajímaj další osudy hrdinů

maryzka
04.05.2012 2 z 5

tuto knihu jsem měla opět pujčenou a díky této knihy jsem si oblíbila tuto spisovatelku